Ne sulkee Prisman Nordean maaliskuussa. Käsittämätöntä!
Eikö asiakkaista välitetä pätkääkään?
Viimenen pisara!
23
861
Vastaukset
- satatonnari
Ei välitetä. Tuotte vain hiekkaa lattialle.
- Tosionkin
Nordea on muuten hyvä pankki, mutta ne asiakkaat!
- Eerikkab
Näkemiin! Olin ennen Nordean asiaksa, en enää. Palvelu huonontunut!
- fdsgsdfgsdfgshjkhjkhjkj
Voisiko olla mahdollista että osuuskauppa ei halua kilpailijaa tontilleen, onhan heillä s-pankki.
- MaakuntaMaksaa
No tässäkö se nyt sitten tämä seinäjoen kasvu???
Ei se kasvukeskus yksin pärjää sittenkää... pyytäkää maakuntaa avuksi mutta älkää kupatko- kuinkas-lapualla
Miksi pitäisi palvella persaukisia lapualaisia? Kauppa on kauppa ja pankit keskustassa.
- Ihmettelenn
Mihin tarvitsette prisman konttoria?
Itse käyn pankissa ainoastaan ottaessani asuntolainaa, muuten kaikki asiat hoituvat netissä. - pankinvaihto
Jatkossa Nordea tarjoaa Hyllykalliolla yhtä hyvät pankkipalvelut kuin Norwegian Bank.
Norwegian maksaa rahoille 1,75% korkoa ja Nordea jotain 0 prossaa ;) - HouWalle
Olen viimeksi käynyt pankissa vuonna 2002, jolloin hommasin asuntolainaa. Sen jälkeen ei oo tarttenu käydä, enkä keksi tulevaisuudeskaan mitään syytä miksi sinne pitäis mennä käymään.
- Ottojapano
OmaSpPankki sen kuin jatkaa hyvää menoaan, eikä OP: kaan pahemmin köhi. Kyllä ne rahalaitokset palvelevat mörköperäläisiä siinä kuin Nordea.
- sjoenlennonloppu
tästäkö alkaa sjoen alasajo?
Naula arkkuun - Poisvaan
Eihän noissa konttoreissa käy kuin vanhukset jotka ei osaa verkkopankkia käyttää tai sitten persaukiset luottotiedottomat joille verkkopankkitunnuksia ei edes anneta.
- On..Prempaikin
Kannattaa vaihtaa pankkia.
Moni muu pankki on pidempään auki. - Surkeapankki
Täälläkin vielä Nordeassa, mutta ei enää auan.
- eiikinäenää
Ei ainakaan OmaSp.
- moneymakerman
nykyään verkkopankki tunnukset ja kortin saa vaikka perse olis auki kun tuurnan putki..laki sanoo. mutta joo ne yrittää mennä suomessa samaan malliin kun ruotsissa että käteisen käyttö olisi lopuksi 0% ruotsissa edettiin puolet liian äkkiä ja nyt ne on jo kusessa asian kanssa...ei ihminen opi niin äkkiä se on vuosien projekti...
- eikaikkea
Verkkopankki tunnukset ovat kohta historiaa, maailmalla naureskellaan, kun jotkut vielä näpräävät numeroilla käydessään verkkopankissa.
Kaikki oppii, mutta ei välttämättä halua, kaiken maailman konkotuksia, kun vähemmälläkin pärjää. Nuoristakaan 55% ei ole nettiä saati älykännyä, nettipankista puhumattakaan.
- Toiseenpankkiin
Aloittajaa lohdutan sillä, että ei täällä Seinäjoellakaan Nordea enää palvele pienasiakkaita.
Verkkopankkitunnuksien käyttö loppuu pian. Vanhustenkin, saati tavallisten asiakkaiden pitää ostaa älypuhelin, ostaa yhteydet ja opetella sitten taas käyttö, jotta Nordea päästää asiakkaat omille rahoilleen.
Konttorissa voi tietysti maksaa laskut a` 8 euroa per maksu, käteistä ei kuitenkaan voi nostaa eikä edes matkavaluuttaa saa.
Totta on se Nordean suuren pomon Wahlroosin vuosien takainen viesti, että tavalliset asiakkaat tuovat vain hiekkaa pankin lattialle. Nordea ei meitä tarvitse.
Onko ehdotuksia, mihin pankkiin tavallinen eläkeläinen voisi viedä pienet säästönsä ja pienen eläkkeensä?- EiPankkikoulutusta
Pankinjohtajana on nyt lähihoitaja.
- mitästapahtuu
Eikö se ookaan maatalouslomittaja? :?
- pankkivekselinaukiolla
Härmän Säästöpankki tai johonkin onhan noita
- ylpeäjakoppava
Onhan se, kun kyseistä Nallelle piti tehdä rahan keräys, menneinä vuosina ettei köyhyys tule.
- iytlgkjhöjölkj
Mihin ihmeeseen ihmiset tarvitsee nykyään normikivijalkapankkia. En edes muista koska olisin käynyt pankissa. Siitä on varmaan 6-7 vuotta. Tälläinen kuuskymppinen pariskunta joka ei enää lainoja tartte, ja vanhat lainat on maksettu jo aikoja sitten. Säästäjäkin hieman. Ei pankkia tartte enää mihinkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1615610Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas904636Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht2014594Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1784518Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64499Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa634376Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä153969Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast393874Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL993806Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik1123728