Ajoin Itäväylällä ja edelläni seilasi vanha Toyota Corolla joka välillä oli keskikaistalla ja siten kiemurteli puoliksi vasemmalle kaistalle ja sitten puoliksi oikealle kaistalle ja sitten sama taas uudestaan, se oli hurjan näköistä touhua.
Tänään oikein pelotti
14
279
Vastaukset
- hauskaapiisaa
Se olin minä, kuvasin kameralla ihmisten ilmeitä kun pikkasen seilaa kaistoilla, laidasta laitaan. Laitan videot Youtuubiin nimellä "Hölmöt naamat" Kaikki takana tulijat pääsivät videoille.
- Ihmettelemistä
Niinkö kiemurteli. Voi pientä poikaa. Istuitko äiskän vieressä etupenkillä vai takapenkillä lastenistuimessa? On siinä pienellä pojalla ihmettelemistä.
- Siksakkia.menoa
Kännissä tai huumeissa, ei mitään harvinaista Itäväylällä. Viikottain poliisit jahtaavat nopeita autoja, hitaista Tojoista on vähemmän harmia.
- thetuupi
Tojossa on muutamia puutteita suuntavakauksessa mutta sillä selvii ku varovaisesti ajelee.
Jättäkää turvaväliä - h.anuri
Onko niissä Tohmoissa peilejä lainkaan? Tänään aamulla töihin mennessä ohitin neljän auton jonon, sanomattakin taitaa olla selvää että jonoa veti Tojota corolla. Toisena oli Tohmo anjovis, joka sitten päättikin ohittaa corillan, ei vaan kattonu peiliin, että olin tulosa jo ohi. Meinas vaan kaista käydä kapeaksi kun Tohmolla ohittaminen kesti ja kesti....no kaikkien pitää sitä peliä vilkaista ennenkuin ohi lähtee. Mutta jos lähtee kuin lehmä makuulta, kannattaako edes ohittaa?
- TSI2012
olet tainnut olla leipäjonossa kun gorilloita ja anjoviksia olet nähnyt...? kannattaa juomista rajoittaa jos tommosia alkaa näyttämään.
- yteer
eikun pirskatti vie, se toyota corollahan kulkikin vakaasti ja suoraan, oma 2016 skoda octaviahan se kiemurteli koska tukivarren kiinnikkeet olivat ruostuneet pohjapellistä irti, vaikka ne vuosi sitten hitsattiin kuntoon. nyt se vasta selvisi kun kurkkasin pohjan alle.
- Toyota-aina-paras
Vastatuulessa Tojolla pitää luovia, typeryskin sen tietää.
https://www.google.fi/search?q=luoviminen&oq=luoviminen&aqs=chrome.0.69i59l2j69i60j0l3.5357j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 - Eioohinattuvielä
Alottaja on audikuski joka kuvittelee omistavansa maailman.
Kannattasko hommata oikeesti elämä. Kaikilla kirjoittajilla jotka tässä vähättelevät yleistä liikenneturvallisuutta - eli siis
sitä, että yleisillä teillä "pitäisi saada ajaa" kuten laskettelurinteessä, sairastavat
vakavaa asennevammaa.
Tämä asenne perustuu vain omaan kokemattomuuteen liikenteessä. Jokaisella joka
on liikenteessä, on oikeus olettaa, että kaikki tien käyttäjät noudattavat sääntöjä.
Liikenneonnettomuuksiin on aina joku syy. Syypää on usein se, joka ei noudattanut
sääntöjä ja aiheutti muille odottamattoman tilanteen tieosuudella.- 100140KMPITÄÄAJAAOK
TOYO ROMUJA NÄKYY SILLOIN TÄLLÖIN VIELÄ LIIKENTEESSÄ alkaa suurin osa olla romu kamaa hyvä niin eivät ole 100km aaluella 75 km/h ajelemassa tien tukko TOYOJA
- villeheimo
Ajoin Itäväylällä ja edelläni seilasi vanha Toyota Corolla joka välillä oli keskikaistalla ja siten kiemurteli puoliksi vasemmalle kaistalle. ja sillä vanhalla saksalaisella et ohi päässyt.
taidat olla tissi poski- yteer
uusi skoda octavia mulla on, turbo vuotaa öljyä pakosarjaan, akselistot ruostuneet irti korista, moottori kuluttaa öljyä ja on LIMP MODESSA , arvaa vaan pääseekö sillä edes moposta ohi.
- Salaiset.haavet.tero
Teron salainen toive: Voi kun sais kerrankin kunnon auton. Skodan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai898233Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414381Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452585Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981468- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401227Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641132Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070