http://www.iltalehti.fi/pyeongchangin-olympialaiset-2018/201802242200769471_pz.shtml
Näkyy olevan horlowskikin huono häviäjä, mikä esti polsupojua ohittamasta Iivoa, olisiko ollut dopingilla hankittu virta vähissä ?
Late Lapista. SSSS Ry!
Näkyy olevan horlowskikin huono häviäjä, mikä esti polsupojua ohittamasta Iivoa, olisiko ollut dopingilla hankittu virta vähissä ?
Late Lapista. SSSS Ry!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ehkei Iivo osannut yhteistä kieltä jolla olisi voinut sanoa että mitä jos sinä menisit välillä johtoon että minäkin saisin välillä vetoapua. Siksi väsyneenä huohotus oli kansainvälinen kieli.
http://www.iltalehti.fi/pyeongchangin-olympialaiset-2018/201802242200769480_pz.shtml
"Vasta viidenneksi jäänyt Sundby oli pettynyt omaan kisaansa, mutta yltyi vuolaisiin kehuihin, kun Kulta-Iivo tuli puheeksi.
- Hän on fantastinen! Hänen huipputasonsa perinteisellä on luultavasti maailman paras. Silloin hänen kanssaan on fantastista sekä hiihtää että katsella sitä"
Norskilla on ihan eri ääni kellossa !Norjalaisella on jopa varaa kehua Iivoa!
Late Lapista. SSSS Ry!
Polsupoju on vielä niin nuori, ettei Siperia ole ehtinyt opettaa. Kyky arvostaa muita kasvaa iän myötä. Hän tietää itsekin, ettei olisi mahtanut Iivolle mitään, vaikka olisi vaihtanut sukset, kuten oli valmentajan kanssa sopinut. Bolsunov hiihti itsensä ulos kullasta jo ottaessaan Iivon kiinni. 21-vuotiaan kroppa ei kestä vielä samaa kuin vuosia vanhemmalla. Nuorella miehellä ottaa aikansa, ennen kuin pystyy myöntämään tosiasiat ensin itselleen ja sitten vielä muillekin. Kusi nousee helposti päähän tuollaisessa mitalisateessa. Hirmuinen hiihtäjä on hänestäkin kasvamassa.
Kaikista ei tule huippuhiihtäjää vaikka kuinka dooppaisivat ja treenaisivat!
Late Lapista. SSSS Ry!
Me emme tiedä, miten olisi käynyt, jos venäläinen olisi saanut yhtä luistavat sukset kuin Iivo.
Suksien vaihto pitäisi kyllä kieltää.
Polsupoju jätti omasta halustaan sukset vaihtamatta!
Late Lapista. SSSS Ry!