Ihastutko hitaasti vai nopeasti? Usein vai harvoin

kevättärinnassajo

Miten on, kuinka helposti on kevättä rinnassa ja pilkettä silmäkulmassa? Eli ihastutko hitaasti vai nopeasti? Usein vai harvoin? Kehen olet viimeksi ollut ihastunut ja millainen tyyppi se oli?

Nyt siis OMIA kokemuksia tähän ketjuun!

9

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kevättärinnassajo

      Lisäkysymys: ja mitä sitten TEIT? Miten homma jatkui? Tapahtuiko mitään?

      • he.h

        aika hyvä


    • Erittäin hitaasti ja sitäkin harvemmin.

    • KaupanKassaanIhastunut

      Täh, mä ihastuin syksyllä ja kaupan kassaneitoon tietenkin ja kaikki taphtui vaan yht'äkkiä.
      Mitä sit tapahtui, no tietenkin aloin rampata kaupassa lähes joka päivä ja tietenkin sen kassan kautta, jossa ihastus oli.
      Varmaan ihastus laitto merkille, kun niin usein tulen hänen kassalleen, mut en vaan muuta voinu.
      Ainakin hän minut muistaa ja ehkä myöskin ihastunut, toivon niin.
      Jännitti niin paljon, etten muuta uskaltanut sanoa, kuin moi ja perhosia vatsassa.
      Meni aikaa, ennekuin uskalsin suutani avata, lähestyä ihastustani ja alkaa juttelemaan , mut viimein rohkaisin mieleni ja aloin juttelemaan.
      Siitä on reilu 4 kk aikaa ja jutellaan aina, kun nähdään. Ihastuskin vaikuttaa ilahtuvan, kun minut näkee ja useamman kerran viikossa käyn samassa kaupassa, vain koska ihastus on siellä..
      Homma jatkuu ja katsotaan mitä tapahtuu...

    • Ihastun usein ulkonäköön. Sitä pidemmälle en ole juurikaan päässyt. Olen pitänyt ihastumiset omana tietonani.

    • mansikkakakkua

      Ihastuksia tulee ja menee... ei ne niin suuria tunteita ole ja kun ihmiseen tutustuu paremmin... se ihastuskin saattaa haihtua hetkessä ilmaan. Se siitä sitten, ystävyys voi silti jäädä jäljelle...
      Jos tarkoitit rakastumista... niin se onkin jo toinen juttu!
      Mä en rakastu kovin usein... käsittääkseni. Olen kohta kolmenkymmenen ja olen rakastunut vain 4 kertaa elämäni aikana mieheen. Muita hullutuksia mulla kyllä riittää... kalastus, metsästys, sienestys, maalaaminen, moottoripyöräily... ja samoilu; lapinhulluus!

      Saana ja sen järvi sekä Inari ja sen järvi... niihin vaan jää koukkuun, eikä sitä ymmärrä ennen kuin sen itse kokee... ja se onkin sitten siinä, irti ett pääse.
      Tänä vuonna olisi vuorossa käsivarren Lappi...ja sen erämaat pienine tunturi järvineen ja erämajoineen... jos broidi saa helikopteri kyydin järjestymään meille, ees - taas.
      Sanoisin ett tuo matka on varmempi tapaus... kuin kohdata mies johon rakastun! Tai tiedä sitä.

      • Neljä rakastumista alle kolmekymppisenä.

        Sinä olet jo sarjarakastuja.


    • Kaunis-nainen

      Olen ihastunut mieheen joka vitkuttelee eikä anna vastakaikua. En ihastu helposti enkä usein mutta nyt olen ihastunut. Mies on vähän hiljainen eikä kovin puhelias. Mies ei ole mitenkään komea eikä pitkä mutta tosi mukava ja fiksu. Ajattelen että vois olla kivaa seurustella mutta mies ei ota mua tosissaan ehkä siksi että ei usko että kukaan olisi kiinnostunut vaikka sanoin sille.

    • ViiksetönVanhapoika

      Muutamia kertoja olen ihastunut, oikeastaan jo rakastunutkin. Vastapuoli vain noteeraa. Heille se ihastuttaminen on vain ammattitaitoa, että saa minut (ja muutkin) tuhlaamaan rahani aivan hukkaan. Näin se vain aina menee: ne enkelit, keijut ja muut nymfomaanit on vain Hollywoodin huijausta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      18
      4811
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      127
      1555
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      101
      1440
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      69
      1363
    5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      326
      1299
    6. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      48
      1276
    7. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      72
      1190
    8. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      1011
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      86
      925
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      49
      904
    Aihe