Positiivisuutta päivään

Mistä olet tänään kiitollinen?

10

819

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen kiitollinen perheestäni, siitä että perhe on pysynyt ehjänä, terveydestäni, siitä että meillä on kolme tervettä ja järkevää lasta.

    • Olen kiitollinen tästä upeasta aamusta vaikka koiran piti päästä yöllä ulos eikä oikein saanut nukutuksi.

    • Siperianpakkaset

      Kun sai katsella ikkunan sisäpuolelta koirankävelyttäjän menevän ohi yli 21 asteen pakkasessa.

    • iteMeestari

      Siivosin eilen koko talon niin tänään ei tartte pitää siivouspäivää vaan voi nauttia perjantaista!

    • köyhä.mieseläjä

      Siitä olen iloinen että rahat näyttävät riittävän kesäkuun loppuun asti. Edellyttäen tietysti etten yhteenkään olutpulloon, jäätelötötteröön tai maksulliseen kahvipöytään sorru.

    • Ladakuljettaja

      Sain mää sen lopulta ylös :)

    • Rallun.lössi

      Olen kiitollinen siitä että yövuoro loppui. En saanut oikein nukutuksi päivällä, siks melko nuutunut. Hyvillä mielin siitä rahat riittävät, juhannusviinatkin jo hankittu, ja silti pärjään.

    • Anonyymi

      23.4. 23. Olen kiitolinen ihan arkisesta elämästä. Siitä että jaksan ulkoilla paljon päivittäin,läpi vuoden aikojemme. Olen kiitolinen se tuo hyvät unen lahjat .Olen siksi illan torkku aamun virkku. Kevät ja olen katsellut likaisia ikkunoita talven jäljiltä.Tänä aamuna ryhdyin homiin kello 6. Pesin pienen kaksion ikkunat ja parvekelasit. Kyllä näyttävät kirkkailta ja kotikin parveketta myöten puhtaalta.Kiitos itselleni.Homma on aamun aikaiset tunnit tehtävä,enen kuin aurinko nousee ja koko päivän paistaa kotiini.Ei tässä Super tyttöjä olla. On jo ikää ja kehossa kulumia työperäisiä kädet,kuin pehmut kudos reuma.Mutta jälleen onnistuin.Asennen se kuitenkin ratkaisee kaikessa ihmiselämässä. Onhan tässä surua olut paljon kahden vuoden aikana elämästäni kuollut 23 ihmistä.Kukin lähtee ajalla,ikään katsomatta. Aijon mennä ulos kävele ja istuu puiston penkille ainakin 3h. Niin ei turhaudu kotona oloon yksin.Lesken lehdet on nähty kävelyreitillä Myllypuron pelloilla Helsinki 92..Nyt otellen koska ensimmäiset valkovuokot nousee?Huomenna menen ostaa Tokmman tarjouksesta kesä kukkia parvekkeelle.Pirisää.Vaikka todella vähän vietän aikaa parvekella.Kun tuolla ulkona voi likkua mielin määrin.Kohdata koiran omistajia ja kysyä saako silitää koiraa? Harmitomia mutta mukavia kohtaamisia. Tai jos vanhus yksin istuu puiston penkillä matkani varrella,Kysyn saako istuu tähän. Vuorovaikutusta säästä ja näkee kuin iloiseksi silmät tuntemattomalla yksinäisellä loistaa. Kun hetken antaa aikaa ja oikeasti kuntelee ihmistä.Huom! Puhelin aina äänetön liikkuessa kodin ulkopuolella.Mutoinkin pidän puhelinta vain välinenä Sopi oikeat kohtamiset ihmisen.Eikä mitään sen enepiä jutusteluja. Viesteihin en vastaa lainkaan.Sen enempää some en kuplassa elä siis en ole F.B/ en istagram.Keinotekoinen maailma. anteksi lukihäiröisenä en näe tekstini virheet. Hyvää kevättä kaikille.Helsinki jokin lähiö.

    • Olen iloinen tänään, koska löysin uuden harrastuksen. En halunnut pelata online kzinoa. Kun kirjaudut sisään Vulkan Vegasin kasinolle, sinua tervehditään anteliaalla vulkan vegas promo code no deposit https://vulkanvegas.com/fi/bonuses vain suomalaisille pelaajille , joka antaa sinulle ylimääräistä pelirahaa suosikkipeleihisi. Eikä siinä vielä kaikki – ne tarjoavat myös pelirahaa, jolla voit testata uusia pelejä tai harjoitella taitojasi ennen oikealla rahalla pelaamista. Lisäksi heidän ilmaispyöräytysbonuksensa on loistava tapa potentiaalisesti voittaa suuria riskejä rahojasi vaarantamatta.

    • Anonyymi

      Hei. Sinulle on loistava ratkaisu. Sweet Bonanza https://sweetbananza.com/fi/ on täydellinen valinta kaikille, jotka rakastavat hedelmäaiheisia kolikkopelejä ja tavoittelevat suuria voittoja. Pelin herkullinen maailma houkuttelee pelaajat nauttimaan makeista palkinnoista visuaalisesti upeassa peliympäristössä. Pelihimo palkitaan tässä pelissä, ja voit odottaa jännittävää seikkailua makeiden voittojen parissa. Anna periksi houkutukselle ja uppoudu "Sweet Bonanzan" makeaan tunnelmaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2533
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      187
      899
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      723
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      642
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      542
    6. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    7. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      12
      481
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      467
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      54
      432
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      430
    Aihe