Aika usein kuulee kysyttävän; miksi paljon naisseuraa saava mies on arvostettu seuramies, ja toisaalta, miksi miehissä viihtyvä nainen on kevytkenkäinen lortto.
Otetaan esimerkkitapaus:
Olet nainen, ja lähdet viikon matkalle, ja tavoitteenasi on kiertää 7 kaupunkia siten, että heräät joka aamu eri miehen vierestä.
Tarvitset mukaan matkalle:
Sopivan mielialan. Pulssi ei ole pakollinen, mutta suotava.
Vrt:
Olet mies, ja lähdet viikon matkalle, ja tavoitteenasi on kiertää 7 kaupunkia siten, että heräät joka aamu eri naisen vierestä.
Tarvitset mukaan matkalle:
Komean ulkonäön, mieluusti treenatun vartalon, eli satoja tunteja urheilun parissa. Pohjattomat keskustelutaidot. Saalistusvietin. Kyvyn sietää kymmeniä, ellei satoja pakkeja ilman lannistumista. Aloitteentekokykyä. Itseluottamusta. Karismaa. Pelisilmää ja pokerinaamaa, jnejnejne, lista on lähes loputon.
Ja / tai: poskettoman paksun lompakon.
Usein kuulee miesten hakeutuvan paremmin palkattuihin ammatteihin kuin naisten. Miksiköhän? :)
Pelimies / lortto ja naisen euro pähkinänkuoressa
Riistokapitalisti
1
156
Vastaukset
- tasaneikäy
Naiset ovat Suomessa paljon tasa-arvoisempia, kuin miehet. Tuo raha-asia taitaa olla ainoa, mutta sekin kuittaantuu sillä, kun oletetaan miehen aina maksavan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038192- 1105743
- 555171
- 2875168
- 773813
- 583021
- 662737
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452481