Tää on juuri sitä hörhöjen
dfgxfgg
9158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Keisari Galigula nimesi hevosen senaattoriksi muinoin Roomassa. Oli umpihullu muutenkin. Nyt on siis massamielenvikaisten puolue, feministit Ruotsissa kilpailemassa hulluudesta Galigulan kanssa. Oikeasti kuvitelkaapas mikä olisi tilanne Suomessakin, jos tällainen feminatsijengi pääsisi vallankahvaan!
Se vain tuossa , että Caligula kai tuolla "hevosnimityksellään" halusi pottuilla sen aikaisille virkamiehille , että hänen hevosensakin osaa hoitaa hommat yhtä hyvin...en tiedä- mutta saattoi olla irvailua sen ajan "suvakkien" kustannuksella....
Ei, vaan pointti on se, että Galigula oli hullu, umpihullu. Umpihullut keisarithan nopeuttivat Rooman valtakunnan rappiota. Ruotsin feministejä johtavat hullut sukupuolineutrit pikku-galigulat, jotka nakertamisellaan kiihdyttävät Ruotsin yhteiskunnan väistämätöntä rapautumista. Sama meininki Suomessa feminatsipuoleella.
Suomen pitää ottaa koppi tosta ja lähettää turun terroristi ruatsalaisten hoiviin ja muut tänne tuleet rikolliset sitä kautta ne on suurin osa tullutkin niin ottakoot vastuun.
Myös amerikkalaiset huippuvaaralliset vangit USA:n pursuavista vankiloista Ruotsiin vaan - tuskin itse panisivat hanttiin!?
Yhtä oksettavia on TV-mainosten vitunkantotelineet, jotka vääntelevät rupsunaamojaan kameran edessä mielipuolisiin ilmeisiin.
Tarkoitatko sotilaana täysin tuntematonta Jussi Vittuista? Vai Paku Hirvenkiertimeä?
Mielestäni olisi rehellistä vastuuta lähettää pakolla Vihervasemmistolaiset hörhöt Afrikkaan elämään todellisen väestöräjähdyksen keskelle ja katsomaan, ovatko kaikki ihmiset yhtä hyviä.
Voisivat aloittaa matkan Egypttistä ilman huiveja jatkaen matkaa Etelä-Sudaniin. saisivat hyvin nopeasti tuta monikulttuuria !
Jaa, minä olen asunut työni vuoksi Egyptissä vuosia ja ilman huivia olen saanut aina olla. Vapaa-aikana rannalla aurinkoa ottamassa ja viikonloppuisin bilettämässä milloin yökerhoissa tai rantabaareissa. Ei ole Suomessa yhtä hyviä biletyspaikkoja kuin Alexandriassa, Luxorissa, Sharm El Sheikhissä tai Hurghadassa, mutta Kairo on näistä parhain. Kannattaa matkailla, niin ei turhaan ole vääriä ennakkoluuloja jostain maasta ainakaan minkään huivin suhteen. 😂