Eipä ropissut Virolle mitaleja olympialaisista. Venäjä sai monta kertaa enemmän.
No eipä hätää, arjen tullen taas suunnistetaan Virosta Helsingin Kelaan hakemaan BKT:tä pettuleivän päälle.
No eipä hätää, arjen tullen taas suunnistetaan Virosta Helsingin Kelaan hakemaan BKT:tä pettuleivän päälle.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Venäläiset olivat täysin ylivoimaisia. Missä oli Viron jääkiekkojoukkue? Poliittisista syistä oli moni vielä pois kisoista. Dopingin osalta Venäjä on nykytiedon valossa maailman ehkäpä puhtain maa. Ei todellista ongelmaa.
Venäläiset urheilijat (ne jotka mukaan pääsivät) menestyivät tällä kertaa varsin keskinkertaisesti kun kisoissa testattiin oikeasti!
Dopingin osalta Venäjä on nykytiedon valossa maailman korruptoitunein maa, ja sellaisena todellinen ongelma. Taitaa maalla jäädä jatkossakin monta kisaa väliin!
Venäjän ns. "olympiapanna" on kyllä nyt täysin kumottu jopa KOK:n toimesta.
https://www.is.fi/muutlajit/art-2000005585654.html
Eivät tainnut nyt ne "näytöt" Venäjän dopingista ollakaan mitenkään uskottavia ja selkeitä. Vai mitä?
Nyt taitaa olla tullut julki ja ilmi jotain semmoisia asioita joista meillä ei ole ollut aavistustakaan.
Kun kerran venäjän olympiapanna on kumottu näin nopeasti.
Väliaikainen jakso. Slobo ei osaa olla ryssimättä!
"Eipä ropissut Virolle mitaleja olympialaisista. Venäjä sai monta kertaa enemmän."
HaHa! Avaajalta on karannut näköpiiristä SE OIKEA kova totuus! Venäjä on väkiluvultaan 142 kertaa suurempi kuin Viro!
JOS Venäjän urheilun taso on tippunut niin alas, että se menestyksen osalta parhaiten rinnastuu Viroon, niin ollaan jo aika neurettavan rajamailla!
Ei tullut silti Virolle, mutta Venäjä on huipulla.
Huipulla? Oli alle keskiviivan!
Kylläse on Tiltu-parat niin, että teidän on jatkossakin parasta verrata Venäjän urheilumenestystä KORKEINTAAN Viroon!
Ei missään tapauksessa USA:han tai urheilun suurmaihin! Pysytte silloin paremmalla tuulella!
Eihän Venäjä edes osallistunut kisoihin juuri sen valtiojohtoisen douppauksen tähden.
Alkaa palstan vakipässistallarilla olla ilonaiheet vähissä :)
Suomen kansa iloitsee aina Olympiakisoissa, koska Venäjä menestyy. Tietysti myös kulta-Iivon melko hyvä
Ja siksi varmaan suree Venäjän tämänlkertaista luokatonta menestystä! Onneksi kulta-Iivo OLI hyvä!
Vladimir Putin se ei ainakaan sure yhtään mitään.
Pikemminkin ihan täysin päivastoin on nyt asia.
https://www.is.fi/muutlajit/art-2000005585987.html