On alkanut eilisen isyydenpoistolain mukana Niin: tehdään niin ettemme luovuta kellekään naiselle enää vauvasiemeniä. Kieltäytyminen ja pidämme siittiöt sisällä. Koska naiset voi väärinkäyttää niitä. Saamalla naidparin naisia.
Mies oli ensin ja nainen luotiin kylkiluusta avuksi. Naisella on himo miehiin luontaisesti. Sanan mukaan. Tai pitäisi olla. Hän tarvitsee miestä päättämään asioistaan. Lisäksi mies on Jumalan kunnia ja nainen miehen kunnia. Kuinka naidparin pärjää ilman miestä.
Mieskin isä perään.
Mies oli ensin ja nainen luotiin kylkiluusta avuksi. Naisella on himo miehiin luontaisesti. Sanan mukaan. Tai pitäisi olla. Hän tarvitsee miestä päättämään asioistaan. Lisäksi mies on Jumalan kunnia ja nainen miehen kunnia. Kuinka naidparin pärjää ilman miestä.
Mieskin isä perään.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onko Suomessakin vielä oikeasti ihmisiä, joiden ajattelu on jämähtänyt esihistoriallisen ajan tasolle, vai onko aloitus trolli?
Pidä Raamatun sana puhtaana. Siellä on avioliiton perusta. Mies on Jumalan kunnia ja vaimo miehen. Mies naisten Pää. Nainen on hiljaa alistuvana himassa. Lue sanaa ettei se poljetuksi tule. Maa saastuu. Saastunut saastuu ja pyhä pyhittyy
Minä puolestani ilmoittaudun siementäni jakamaan naispuolisille, mutta en tietenkään uskonharhaisille.
Jaa senkö takia ne tarjosi tilalle >>> Viinat vapaaksi suomeen virtamaan että Isät voi ryypätä itseä surussa naruun asti ??
>>Tottakai naidparin lapsi pitää turvata. Hetero avioliitoista ette fundamentalustir yhtään älähdä. Tai mitä niissä nyt tapahtuu. Monet miehet ei huolehdi lapsista . Monet jopa vapaasuuntien saarnaajista eroaa. Liian moni. Yksi saarnaaja erosi NELJÄ Kertaa ja pahoinpiteli. Eli pitäkää huoli hetetilitoistann e ennenkuin muuta teette.>>
Opettele kirjoittamaan "naisparin" niin ei heti paljastu trolliksi.
On hyvä muistaa, että Eeva petettiin ensin. Ja kun Aadam kuunteli häntä, hänkin lankesi. Naiset kun ovat päässeet päättämään suurista linjoista yhteiskunnassa, on tuloksena nämä kieroutumat miehen ja naisen asemasta. Miesten pitäisi olla jämäkkiä ja pistää stoppi kaikelle ns. tasa-arvohöpinälle.
Kyllähän Jumala sanoi Aabrahamille, että kuule kaikessa Saaraa. Ei siis ole kyse siitä, että nainen olisi luonnostaan väärässä, vaan siitä, että hänet Jumala antoi avuksi miehelle, eikä hallitsemaan. Uskovaiset naiset, jotka ovat oikeassa asemassaan, kuten Saara, joka sanoi Aabrahamia herrakseen oli, ovat henkilöitä, joita tulee kuulla.
Samaa mieltä. Oli hyvä ettei Huhtasaaresta tullut presidenttiä!
Itse käyn nykyään muutaman kerran vuodessa runkkaamassa spermapankkiin. Korvauksen lisäksi naiset saavat haluamiaan lapsia ja minun ei tarvitse huolehtia jälkikasvusta. Helppoa ja mutkatonta.