"LENNÄN" Pressa luo itkemään ja heitän hanskat tiskiin ?
Juha mää lähen jos mua vielä KIUSATAAN
itkuiikka45
12129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ukko ei ole tähänkään mennessä pitänyt ensimmäistä lupaustakaan niin tuskinpa pitää nytkään. Patologiselta valehtelijalta se yksinkertaisesti ei vain onnistu.
Niin minkä lupauksen Sipilä on pettänyt?
Esim Tulos tai ulos. Ensimmäiset kaksi vuotta pelkkää alamäkeä eikä jo vetänyt johtopäätöksiä. Nyt yleisen maailmantaluden piristyksen tuoman vetoavun laittaa umpipaskan itsensä ja vielä umpipaskemman hallituksensa aikaansaamaksi. Kertakaikkiaan viheliäinen rotta siis.
Tulos tai ulos. Ensimmäiset kaksi vuotta pelkkää ylämäkeä eikä alamäkeä ole näkyvissä. Nyt yleisen maailmantaluden piristyksen tuomaa vetoapua ei edelliset hallitukset osanneet hyödyntää. Kertakaikkiaan osaava ja tuloksia aikaansaava siis.
Pakko sen on valahdella kun on hypännyt KUSETTAJIEN leiriin .
Siitäpä saakin bio-polttoainetta lentokoneen tankkiin.
Mitä?? Onko "Lepolisko" valahtanut hiiliVillen KUSIgämbing leiriin?
Pressan laitettava auto hakee Sipilää.
Hyvä idea. Kuski pistäköön Jussin siteisiin suukapulan kera ja nakatkoon takapaksiin matkan ajaksi. Loppuu ne uhoamiset ja feikki u-käännökset lentelemällä.
Valtakunnan tasolla ei pelata samalla tavalla kuin Kempeleen kunnantalon saunassa ilman kunnon turpasaunaa.
Sipilä on tehnyt loistavaa tulosta. Huutamalla ei häntä kaadeta? Vituttaako?
Kyllä. Entä siellä?