näköjään tullut käymään Suomessa , täytyy olla joku pakottava tarve että kerkii täällä käymään , ehkä koiralle matokuuri , ministeri auto odottaa kuitenkin valmiina kentälle lähtöön.
Matkaministeri Soini on
zzzzzp
7105
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No onko Audin takakontin luukku jo auki ? Että silleen.
Matkaministeri tuli hoitamaan järjestelyt loppuun, kun kuuli, että Väyrynen on pyrkimässä Sinisen tulevaisuuden kunniapuheenjohtajaksi.
Saa hyvät rahat ku matkustaa siinä äkkiä tuplaa liksan.
No+kehtasi+vielä+arvostella+Saksan+vaaleissa+SDP:n+osalta+vaaleissä+hävinnyttä+puoluetta.++
Eipä+tainut+tulla+mieleen,+että+itse+petti+omat++äänestäjänsä+ja+sinisillä+on++1,6+%+kannatus+nyt.++
Että+silleen.
Soino tietää, että valtioin piikkiin matkustaminen loppuu kohta iäksi, kuten sininen smurffiunelmakin. Kumpikin katoaa johonkin mustaan aukkoon viimeistään ensi kevään -19 jälkeen. Ja hyvä niin!
Hakee Sinisten valtiolta ryöstämää rahaa ja vie sen diplomaattisalkussa veroparatiisiin.
Myt on kiire, seuraavien vaalien jälkeen ei enää pääse ryöstelemään kun rosvojoukko on sopeutumiseläkkeellä.
No se oli todella nopea käynti Suomessa , ehkä se koiran matokuuri , nyt Soini jo on vienyt itsensä Ukrainaan tekee siellä tiettäväksi että olen Suomen matkaministeri .. matka päiviä jäljellä ehkä n. vajaa 400, tai sitten vähemmän jos hyvin kävisi.