Ollaan vaarallisilla teillä jos näille ihmisille viestitään että lasten teko oikeuttaa turvapaikkaan!Kyseessä on kuitenkin nopeasti sikivät muslimit,pirttiviljely ei voi oikeuttaa turvapaikkaan.
Perhettä aina käsitellään kokonaisuutena joten kaikkien on paras lähteä.Irakissa 0n kyllä miljoonia lapsiperheitä kyllä sinnesekaan mahtuu ilmannuolta.
Vasemmistotoimittajat nyt hekumoivat lasten karkotuksilla mutta eihän heitä voi vanhemmistaan erottaakkaan.
Perhettä aina käsitellään kokonaisuutena joten kaikkien on paras lähteä.Irakissa 0n kyllä miljoonia lapsiperheitä kyllä sinnesekaan mahtuu ilmannuolta.
Vasemmistotoimittajat nyt hekumoivat lasten karkotuksilla mutta eihän heitä voi vanhemmistaan erottaakkaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Juu,,järkevää,viherpiipertäjien horinaa
Meillä on niin loistokas sosiaaliturva varsinkin lapsiperheille, että sen takia jopa vaelletaan Suomeen tuhansia kilometrejä. Entäpäs jos lapset pitäisi aamuaikaisin viedä päiväkotiin ja äidin tai/ja isän marssia kielikurssille ja ammattikursseille? Peruspäivärahalla, ei muita avustuksia?
Olisko Suomi enään mikään viihdemaa?
Äkkiä se menee läpi toisillekkin ,jos esitellään ,että katsokaa tässä on suurperhe ei tätä voi lähettää mihinkään. Joku Niinistö on vielä itkemässä ,että katsokaa kuinka kauheita me ollaan.
Moni mamu koittaakin viimeisenä oljenkortenaan panna länsimaalaisen naisen paksuksi, ja ymmärtääkseni turhan usein myös onnistuu.
Oma oikea perhe saa sitten tulla myöhemmin perästä kotimaasta kunhan paperiasiat saadaan kuntoon ensiksi ties millä filungilla..
Kepu Sipilä kutsui irakit Suomeen.
"Suoltaminen" heh heh..
Päin vastoin. Lastentekoon pitää ohjata lisää resursseja. Vasta tänään olis juttua että syntyvyys on Suomessa nälkävuosien tasolla. Ainoa tapa saada lisää veronmaksajia on maahanmuutto.
Mamut eivät maksa vero koska kela ja sossu elättävät heidät kehdosta hautaan.
Eivät Suomessa syntyneet ole mitään mamuja, vaan kantaväestöön kuuluvia kansalaisia.
Suomen suurin ongelma ovat työtä välttelevät ideologit. Heidän elättämisensä tulee kansalle kalliiksi. Toiminnalle pitäisi tehdä stoppi ja siirtää heidät laitoksiin. Näin asuntoja vapautuisi maahanmuuttajille ja muille aktiivisille kansalaisille.
Muutamme useammaksi vuodeksi Kiinaan mieheni työn vuoksi. Siis jos lapsemme syntyy siellä, hän on kantaväestöön kuuluva kansalainen?
Musta mamu ei milloinkaan ole suomalainen, luki papereissa mitä tahansa.
Matuna on ja pysyy...jokainen!
"Eivät Suomessa syntyneet ole mitään mamuja, vaan kantaväestöön kuuluvia kansalaisia."
Onkohan varmasti näin. Vertauksena seuraavaa.
Jos apina synnyttää poikasen navetassa, onko tämä poikanen silloin lehmä?
Arabi serkukset kun tekee lapsia Suomeen niin viherpunavasemmisto on aivan ”mehuissaan”. En koskaan ole ymmärtänyt miksi sukurutsausta kannatetaan niin paljon. Ei se ole ihmisen mielenterveydelle hyvä asia, se kärsii siitä.