Kumman valitsette miehet jos pitäisi päättää-siis oikeasti. Rehellisiä vastauksia.
Vastaukset 11
- seonvalintani
Kyllä se puolison on oltava nainen jolla hyvä " maine. Ei se mukavaa olisi kun kaverit vittuilisivat kuinka kiertopalkinto otin. Joten äidillinen nainen sen oltava ja nuhteeton. vaikka itse olisin mikä paska tahansa ei vaimon maine" saa ryvettyä muiden silmissä.
- kerran_petetty
Samapa tuo jos on uskollinen, ei se "äidillinen" hahmokaan mitään takaa, uskokaa pois on kokemusta.
- Tubes
Naisessa syytä löytyä molemmat ominaisuudet, eli tietyssä tilanteessa saa olla hieman huorahtava ja sitten oltava kunniallinen siveä perheenäiti.
- tunnari3
Ei noi kaksi sovi samaan naieen, usko huviksesi. Joko olet tavaraasi jakava lutka tai uskollinen preheen äiti.
- pop98
Jos naista puoli kylää pannut, niin en voi ottaa sellaista missään tapauksessa.
Eli silloin äidillinen ainut vaihtoehto.
Jos taas naisella "hutsun" maine, mutta tiedän ettei ole kiertopalkinto, niin sitten sekin on vaihtoehto.
Usein baareissa viihtynyt seksikkäästi pukeutunut nainen saa huorahtavan maineen, mutta todellisuudessa rhänen ima voi olla erittäin korkealla ja ei harrasta esim. yhdenyönsuhteita lainkaan.
Ja, äidillinen nainen voi paljastua pedissä tiikeriksi, ja hutsun maineellinen pihtariksi ja vaikeaksi tapaukseksi muutoinkin.
Eli päätöksen ratkaisee lisätiedot mitä naista tuntee, noilla antamillasi speksillä voi olla kumpi vaan. äidillinen nainen mitä huorallatekee ei mitään
- Ihanvaantiedoksi
On meitä kunnollisia selkärangan omaavia naisia muitakin kuin aina vaan ne millä lapsia on.
- valitettavasti
Ihan tosissaan, ei ole mun kohdalle osunut uskollista ja sentään parisuhteita takana ja nytkin yhdessä.
- öhlkö
Molemmat käy, pitää niitä yhtäaikaa niin saa vaihtelua.
- Ihanvaantiedoksi
On meitä naisia vielä nimimerkki Valitettavasti. Olen itse 48 ja ikinä en ole yhden illan juttuja tmv. etsinyt tai vonkaajille antanut tuosta vaan. Aina taustalla kuitenkin parisuhde jos jonkun olen tavannut. Olen nuorempanakin (kun yökerhoissa tuli käytyä)pelkästään nukkunut miehen vieressä vaikka on vongannut. Tosi hienoa oli huomata että miehet jopa arvostivat tätä. Monesti lähdin jo keskellä yötä pois ja kiitin tosi hauskasta illasta.Moni halusi puhelinnumeroni sanoen "olet hieno nainen". Nämä ns. monet miehet olivat vuosien välillä. Monesti annoin puhelinnumeroni mutta totuus oli että halusin vain kaveria: Minkä kanssa nauraa ja jutella. Ja heidän kanssaan en mennyt sänkyyn. Miksi pitäisi? Antaisin itsestäni kuvan että haluan seksiä kun en halunnut. Olen huumorintajuinen ja sosiaalinen, oli todella hauskaa monen miehen kanssa siellä tanssiessa ja heittäessä ns. läppää. Ei nainen aina tarvitse seksiä kapakassa olemiseen.
- aikansakutakin1
Vois kyllä pukeutua välillä nainen huorahtavasti kun tulee makkariin, vois siinä syttyä ihan uudella tavalla. Mummo päksyt, villa sukat ja yö paita ei sytytä. Sitten taas päiväsaikaan voi olla se tavis äiti ja avopuoliso.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm66912- 53893
Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s39829Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54655Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte21634- 33605
Martina ja Levin kiinteistö
Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.246542Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää44518Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta
Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi5481- 37468