Eikös Trumppia saada viralta?

Muistelen, että suomalaisprofessori alustavasti lupaili viime vuodenvaihdetta täksi ajankohdaksi..mistä aikataulun venyminen johtuu? Tässähän on jo kuluttajan oikeusturvakin kyseessä.
14231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Heh suvakki vaan nyt joutuu kärsimään trumpin tuplakauden loppuun asti. Aina voit muuttaa kuuhun. Mitäs suvakki tähän?

1Äänestä

Trump sai uhkailullaan pohjois-korean neuvottelupöytään. Periaatteessa Nobelin rauhanpalinnon arvoinen teko,. Mitäs professori tähän? Kanadassa trudeau pukeutuu stringeihin ja tanssii munasillaan pöydällä. On se hienoo.

Äänestä

Alkuun se sai potkut joka päivä sit suvakit vaihto se joka viikkoo merkit näytti silltä sit se olikin jo ensi kuussa saa potkut nyt eivät kehtaa enään yli 100 kertomiensa potkujensa jälkeen veikata enään. Paras oli kyllä kun trump saa potkut kun sorksen maksamat opiskeliat riehu pitkin pitäjiä niin piti tulla potkut hahahahah.

Äänestä

Trump rakentaa aitaa ettei meksikolaiset pääsisi jenkkeihin. Ei olisi tarvinnut. Koska Meksiko olisi sen aidan rakentanut itse ettei suvakit pääsisi Meksikoon.

Äänestä
  • Sitä aitaa oli rakenettu jo yli 1000km ennen trumppia eikä ollut meksikolaisten rakentamaa tuo 1000km.

    Äänestä

Trump harkitsee elinikäistä valtaa. Se on kuulemma nykyään muotia.

Äänestä
  • Kummallista ettei Suomi saa millään konstilla vaihdettua Trumppia johonkin mieleisempään presidenttiin. Voisimme hyvinkin paketoida Tarja Halosen ja lähettää pikapostina Valkoiseentaloon johtamaan koko USAta. Suhteet Venäjäänkin kohoaisivat taas kummasti, kun Venäjältä tulisi lahjuspakettina pari siperiantiikerikissaa!
    Joten ryhtiä vaan, pääministeri Sipilä ja naiset, hoitakaa USAn poliittinen toiminta kuntoon mallilla "suomi". Muistakaa sote-uudistus Trumpille myös.

    Äänestä

Koko liberaali maailma yrittää kaikin laillisin ja laittomin keinoin saada Trump huonoon valoon ja pois viralta, keksimällä mitä kummallisimmista arkipäivän asioista negatiivisen jutun. mutta ei onnistu, Trump vain tekee ja vieläpä onnistuu siinä, nyt Trump suojaa omia terästehtaitaan ulkomaiselta polkumyynniltä USA, han ja sanoo, ihan oikein esim. Saksalle, että lopeta ilmaiskyyti Natossa.
Ja liberaalien raivoksi hän ilmeisesti tapaa ensimmäisen kerra maansa historiassa P-korean johtajan. Mitäs liberaalit suvaitsevaiset tähän?

Äänestä

Jännää, miten tämän aamun Jälkiviisaissakin jo hehkutettiin Trumpin erinomaisuutta. Ei ollut enää ollenkaan samanlaista vittuilun sekaista nälvimistä.

Jälkiviisaista vielä sen verran, että eipä huivipäistä somalinaista näkynyt ollenkaan. Liekö nainen kotimaassaan lomailemassa, vai joko Yle viimeinkin alkaa armahtaa meitä?

Äänestä
  • Paitsi se nuori kaveri, se jaksaa ilkeillä Trumpista joka jaksossa. Jotenkin katkeran oloinen tyyppi, anteeksi vain.

    Äänestä

Jos joku vielä epäilee Trumpin kykyjä presidenttinä, on se vain kateutta.

Äänestä

Ylen aamuteeveen juontaja murjaisi vitsin.Puhutaanko välillä Trumpista voi kiesus eihän ne muusta puhukkaan.

Äänestä

Lapsellista porukkaa. Kaikki aina laulavat samaa nuottia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Clintonin_sijaisfäni kirjoitti:

Muistelen, että suomalaisprofessori alustavasti lupaili viime vuodenvaihdetta täksi ajankohdaksi..mistä aikataulun venyminen johtuu? Tässähän on jo kuluttajan oikeusturvakin kyseessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu