aurinko kun polttaa polttoaineen loppuun

bensamittari

Sitten kaikki tällä planeetalla loppuu.

7

181

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jotka odottavat Jumalan päivää ja jouduttavat sen tuloa -- tuon päivän, joka saa taivaat liekehtien hajoamaan ja taivaankappaleet sulamaan kuumuudesta.

    • lämpökuolema

      Siihen on sen verran pitkä aika, että se ei taida olla edes ihmiskunnan murhe, saati sitten nykyisen sivilisaation.

    • luontonäyttää

      aurinko myrsky tulossa...!!
      saa nähä miten infraskulttuurille käy??
      ja maan mangneettikettä muutamassa paikkaa..
      niin katastrofi on valmis!!!

    • Anonyymi

      Eräässä ohjelmassa sanottiin, että maailmanloppu johtuu auringosta, ja tulee n. 3960 paikkeilla. Eli jos aurinko on alkanut epäloogistua nopeasti, sitä ei ainakaan ole kerrottu. Jotkut sanoi, että USA:ssa ois pidätetty jotain aurinkotutkijoita, ja takavarikoitu heidän materiaalit.

      • Anonyymi

        Wiki: "Viiden miljardin vuoden kuluttua Aurinko on kuluttanut loppuun vetynsä, ja se alkaa muuttua punaiseksi jättiläiseksi."

        Ei hätää?

        vs. raamattu:

        "Ja neljäs enkeli vuodatti maljansa aurinkoon, ja sille annettiin valta paahtaa ihmisiä tulella.
        Ja ihmiset paahtuivat kovassa helteessä ja pilkkasivat Jumalan nimeä, hänen, jolla on vallassaan nämä vitsaukset; mutta he eivät tehneet parannusta, niin että olisivat antaneet hänelle kunnian."

        "Mutta Herran päivä on tuleva kuten varas, ja silloin taivaat katoavat pauhinalla, ja alkuaineet kuumuudesta hajoavat, ja maa ja kaikki, mitä siihen on tehty, palavat..."
        "...odotatte ja joudutatte Jumalan päivän tulemista, jonka voimasta taivaat hehkuen hajoavat ja alkuaineet kuumuudesta sulavat"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Wiki: "Viiden miljardin vuoden kuluttua Aurinko on kuluttanut loppuun vetynsä, ja se alkaa muuttua punaiseksi jättiläiseksi."

        Ei hätää?

        vs. raamattu:

        "Ja neljäs enkeli vuodatti maljansa aurinkoon, ja sille annettiin valta paahtaa ihmisiä tulella.
        Ja ihmiset paahtuivat kovassa helteessä ja pilkkasivat Jumalan nimeä, hänen, jolla on vallassaan nämä vitsaukset; mutta he eivät tehneet parannusta, niin että olisivat antaneet hänelle kunnian."

        "Mutta Herran päivä on tuleva kuten varas, ja silloin taivaat katoavat pauhinalla, ja alkuaineet kuumuudesta hajoavat, ja maa ja kaikki, mitä siihen on tehty, palavat..."
        "...odotatte ja joudutatte Jumalan päivän tulemista, jonka voimasta taivaat hehkuen hajoavat ja alkuaineet kuumuudesta sulavat"

        Näin unen.
        Olin ikään kuin jossakin aluksessa, missä pienet harmaat ihmisen kaltaiset olennot kiistelivät siitä pitäisikö minulle antaa avaruuspuku vai ei, jos haluaisin mennä ulos. Kohta ne lopettivat, ja lähtivät. Jäin hetkeksi yksin.
        Ehkä 3-4 sekunnin päästä tuli joku valkoiseen vaatteeseen pukeutunut mies. En tiedä oliko hän Jeesus, mutta hän näytti minulle seinän läpi ulkona olevan maailman, joka oli lähes autio, punotti ja kauempana taustalla muutamien kilometrien päässä näkyi kaupunki, jonka pilvenpiirtäjämäisissä taloissa ei ollut ikkunoita ja kaupungissa soi ilmahälytyssireenit, vaikka ihmiset olivat kaikki suojissa. Sireenit huusivat autiolle maalle ikään kuin Jumalaa pilkatakseen. Siltä se näytti.
        Minusta tuntui, että jokin aika sitten sitten oli ollut kova sota.

        Mies sanoi että "13?.000 (en muista lukua) tullaan hautaamaan tänne". Mies tuntui olevan harmistunut. Sitten hän sanoi: "Nyt se tapahtuu."
        Näin tulimyrskyn tulevan kaupungin takaa ja iskeytyvän kaupunkiin, jonka talot lensivät ilmaan kuin olisivat olleet lapsen palikoita. Ajattelin onko se auringon räjähtämisestä johtuva ilmiö, mutta en tiennyt mikä sen aiheutti.
        Tämän jälkeen seisoin keskellä jonkin kaupungin raunioita, missä pystyssä oli vain muutama mustunut pieni metalliseinämä (tiesin että paikalla oli aikoinaan ollut loistava ostoskeskus) ja maa oli kauttaaltaan musta eikä punottanut enää.

        Sen lisäksi näin paikalla teknisen silmän, kuin tekoälyllisen, joka katseli kauhuissaan olevan kaltaisena ympärilleen kuin nopeutettuna. Se oli kuin ohjelmoitu - ei mihinkään väkivaltaan, tai mihinkään, mitä elämään kuuluu, vaan yksinomaan sellaiseksi kuin Jumalan arveltiin olevan.
        Otin maasta rautaputken, ja hyökkäsin sen kanssa sen kimppuun. Silmä rävähti auki paikoilleen kuin kauhusta. Siihen ei oltu ohjelmoitu mitään väkivaltaa tai pahuutta, vaan "pehmyt lammasmaisuus" ja ymmärtäväisyys.
        Iskin teoksen hajalle, ja hyppäsin taaemmas kun silmä lakkasi toimimasta ja sammui.

        Seuraava, mitä koin, oli ainutlaatuista. Sellaista tunnetta en ollut koskaan ennen tuntenut. Kuin kaiken alku, vaikka oli tapahtunut kaiken loppu.


    • Anonyymi

      Tämä planeetta kerkiää saastua ennen sitä niin pahoin että ei ole ihmisillä mitään mahiksia elää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      135
      7421
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      22
      2760
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      287
      1479
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      208
      1190
    5. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1099
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      89
      1066
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1012
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      861
    9. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      846
    10. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      833
    Aihe