Tekikö pohjoiskorean orjat puolassa huolimatonta työtä vaihdelaatikon asennuksessa vai mistä johtuu. Kerran tuli vietettyä risteily satama-altaassa, muuten kivaa mutta ei saanut tuoda verottomia viinoja.
Baltic Princes makaa satamassa
EiToimiLaatikko
271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tallinkin laivat ovat romuja ja huonosti pidettyjä. Tallink Siljaa ei ole pitkään aikaan kiinnostanut panostaa Turku-Tukholma-reittiinsä, laivat ovat ahtaita plastic Princess-luokan laivoja sensijaan, että tuotaisiin tilava ja iso Silja Europa takaisin reitille tai rakennettaisiin kaksi täysin uutta jättimäisen isoa risteilyalusta reitille. Itse olen vaihtanut asiakkuuteni ajat sitten Viking Linelle.
Baltic Princessin 11.3.2018 lähtö peruttu teknisen vian vuoksi
Baltic Princessin sunnuntai-illan 11.3.2018 klo 20.15 lähtö Turusta joudutaan perumaan hiljattain tehdyn telakoinnin jälkeen ilmenneen teknisen vian vuoksi. Vikaa korjataan tulevan illan ja yön aikana Turun satamassa. Tilanteesta saadaan lisätietoa huomenna maanantaina 12.3.
Tämän illan matkustajille on lähetetty tilanteesta tekstiviesti. Matkustajilla on mahdollista siirtää tai perua matkansa kuluitta, mutta myös viettää yö laivassa sen ollessa satamassa Turussa.
Pahoittelemme ikävää tilannetta ja matkustajille tästä aiheutuvaa vaivaa ja harmia.