Arhimäki kävi käsiksi Perussuomalaiseen

"Tällaista on perussuomalaisen arki. Kun ei sanat riitä meitä vastustamaan ja vihaamaan niin aletaan käymään käsiksi. Vasemmistoradikalismia pahimmillaan" ?!

https://pbs.twimg.com/media/DYPJ_eGX4AA1pgs.jpg

”Arhinmäki hyökkäsi suoraan lähetykseen haukkumaan minua ja lopuksi tökkäsi minua rintakehään.”

https://twitter.com/leena_ps/status/973844049168879616/photo/1
801023
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 80

Vanhimmat

Ylen uutisten ykkösaihe.

1Äänestä
  • Paavo Imusieni kävi päälle, koska on mukana EU:n laajentumisessa ja Suomen luovuttamisessa Saksalaisten käsiin.
    .
    Paavo ja taustalla olevat hallituksen jäsenetkin ryhtyivät keskeyttämään välittömästi toista mieltä olevaa PerusSuomalaista.
    .
    Väkivalta kuuluu näköjään pakkoeuvostoliitoistamisessa niin vasemmiston kuin suvakkirasistien toimintatapoihin.

    Äänestä

Lapsellinen ja hölmö akka tuo Meri, vaikka pesuja olen viime aikoina äänestänytkin.

2Äänestä
  • Vapaavuorelaiset hiillostuivat heti, sillä Slovakia oli jo laskettu "kotimaaksi" kokoomuksella Fennovoiman rahoitusskandaalin aikana.
    .
    Kokoomus ja kepu ovat härskejä valehtelijoita.

    Äänestä

No johan se Lipponenkin valovuosia sitten yritti Eu :n presitentiksi.

1Äänestä

Voi voi ja uli uli. Naurettavaa ja lapsellista vinguntaa aikuiselta naiselta. Laittais nyt tää retardi vielä rikosilmoituksenkin menemään..

1Äänestä
  • kyllä aiheellista Arhinmäen kaltaisen häiriintyneen henkilön ollessa kyseessä ei kuitenkaan ikinä voi tietää mitä Paavo seuraavaksi aineissa ollessaan keksii tehdä.

    1Äänestä

  • Veera se vasta vingui kun Hakkarainen pussas.

    1Äänestä

  • Oliko se tämä sama Meri-Leena, joka ajoi avustajansa , joku Petri taisi olla, ihan nääntymyksen partaalle kaikenlaisilla pyynnöillään ja määräyksillään...?

    1Äänestä

  • pirttihermu kirjoitti:

    Oliko se tämä sama Meri-Leena, joka ajoi avustajansa , joku Petri taisi olla, ihan nääntymyksen partaalle kaikenlaisilla pyynnöillään ja määräyksillään...?

    Sama muikelo jolle avustajan piti sukkahousuostoksille alvariinsa juoksennella ja varmaan piti ottaa myös käytetyt rikkinäiset malliksi mukaan. Taisi olla liian alentavaa tälle miespuoliselle avustajalle..

    1Äänestä

taas kännissä vai käyttääkö se huumeita? Eduskuntaan pitäisi saada uskottavuuden vuoksi huumetestit se olisi muutenkin aiheellista kun katsotaan niitä päätöksiä mitä sieltä tulee.

Äänestä
  • Oliko hörhönmäki pössyssä, heiluttiko sateenkaarilippua.

    1Äänestä

se koira älähtää johoa kalikka kilahtaa arhis huusi pääpunasena päälle?

1Äänestä

Arhinmäki menetti täysin hermonsa Kesärannassa: ”Sä et voi tulla väittämään toisten sanoneen sellaista”

Pääministerin virka-asunnolla nähtiin erikoinen näytelmä, kun Paavo Arhinmäki hermostui täysin perussuomalaisten Leena Merelle.
Pääministeri Juha Sipilä isännöi Kesärannassa kaikkien puolueiden yhteisiä keskusteluja Suomen tulevan EU-puheenjohtajakauden kansallisesta ohjelmasta. Suomen EU-puheenjohtajuus alkaa eduskuntavaalien jälkeen kesällä 2019.

Keskusteluista ulostulleet poliitikot olivat juuri ehtineet kehua keskusteluja hyvähenkisiksi, kun tilaisuus sai varsin oudon suunnan. Perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Leena Meri antoi ymmärtää, että muilla puolueilla olisi ollut keskusteluissa vahva etunoja siihen, että lähtökohtana pitää olla EU:n vahvistaminen.

– Siitä olen samaa mieltä, että kokous oli ihan hyvähenkinen, mutta perussuomalaiset ovat kyllä lähestymistavasta eri mieltä. Tässä tuntuu olevan esimerkiksi sellaista, että kansalaiskeskustelussa pitää ehdottomasti olla lähtökohtana, että integraatiota ja EU:ta pitää syventää, Meri aloittaa.

Valtioneuvoston videolla näkyy, kuinka Paavo Arhimäen kulmat kurtistuvat Meren taustalla. Puolueiden puheenjohtajista videolla näkyvät Sari Eassayah ja Anna-Maja Henriksson näyttävät myös olevan Meren kanssa vahvasti eri mieltä.

– Eli te alatte keksimään muiden mielipiteitä. Valehdellaan, Arhinmäki iskee Meren puheen väliin hermostuneena.

Voit katsoa tilanteen Valtioneuvoston sivuilla olevasta videosta tästä. Arhinmäen tulistuminen Leena Merelle näkyy kohdassa 6.45.

Meri jatkaa omaa vuoroaan sanomalla, että lähtökohtana pitää olla se, että kansalaisia kuunnellaan.

– Eikä laiteta sitä fokusta sinne valmiiksi, vaan kuullaan kansalaisia. Kyllä te kuulkaa näissä keskusteluissa sanoitte, että EU:n legitimaatiota pitää lisätä. Kansalaisten luottamusta EU:hun pitää lisätä. Kyllä te niin sanoitte, mutta nyt tässä median edessä se ehkä vähän muuttuukin, Meri väittää.

Arhinmäki ottaa tässä vaiheessa pari asekelta koti Merta ja kameroita.

– Minusta on vastenmielistä, että perussuomalaiset puhuvat muiden puheista ihan muuta kuin mitä sanottiin. Jos sanottiin, että EU:n legitimiteettiin ei luoteta, että näin tavalliset ihmiset asian kokevat, niin tästä vedetään sellainen johtopäätös, että muut ajavat liittovaltiokehitystä. Se on ihan käsittämätöntä puhetta, Arhinmäki oikoo Merta.

Hetken aikaa tilassa vallitsee suukopu, kunnes Meri taas saa suunvuoron.

– Oli vaan mielenkiintoista, että heidän mielestään muut eivät saa olla eri mieltä, hän sanoo.

Tilanne jatkuu, kun Arhinmäki iskee välittömästi takaisin.

– Sä et voi tulla kokouksesta ja väittää toisten sanoneen sellaista mitä toiset eivät ole sanoneet. Tämä on vaan ihan perustapa toimia, Arhinmäki sanoo käsien käydessä ilmassa.

Valtioneuvoston viestintäpäällikkö Päivi Anttikoski tulee tilanteeseen väliin ja jakaa puheenvuoron Merelle.

– Hän ei osaa ottaa rauhallisesti, Meri sanoo Arhinmäestä.

Meri painottaa, että kansalaisia pitäisi kuulla erilaisilla foorumeilla.

– Yritin sanoa, että en pitänyt siitä, että oli valmis maali. Kansalaisia pitää kuulla, eikä valmiina maalina tulisi olla se, että meidän täytyy vahvistaa ihmisten uskoa siitä, että EU on hyvä asia.

Meren jälkeen puheenvuoro siirtyy jo hivenen rauhoittuneelle Arhinmäelle. Hän toistaa oman puheenvuoronsa aluksi Meren keksineen muiden näkemykset ja kiistää, että keskusteluissa olisi ollut ennakko-oletus siitä, että EU:ta pitäisi jollain tapaa vahvistaa ulkoapäin.

Arhinmäen ja Meren nokittelu alkoi tämän jälkeen hetkellisesti uudestaan.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005603350.html

1Äänestä
  • Ei Suomessa ole enää kommunisteja koska SKDL lopetettiin 90-luvun taitteessa kun NL kaatui.

    1Äänestä

  • ghkhdcf kirjoitti:

    Ei Suomessa ole enää kommunisteja koska SKDL lopetettiin 90-luvun taitteessa kun NL kaatui.

    Taistolaiset olivat periaatteen kommunisteja. Oma ihmisrotunsa. Nykyiset vasurit ovat varsin kaukana ideologisesta kommunismista .

    1Äänestä

  • kommarit kirjoitti:

    Taistolaiset olivat periaatteen kommunisteja. Oma ihmisrotunsa. Nykyiset vasurit ovat varsin kaukana ideologisesta kommunismista .

    Mutta nykypersut on mun mielestä lähellä periaatteen komukoita. Persuissa on paljon samaa stallareiden kanssa, kun tarkemmin asiaa ajatteleepi.

    Äänestä

Merellä oli muistaakseni jotain skismaa avustajansa kanssa viime vuonna koska muistan että avustaja valiitii että hänen piti rampata kaupungille hakemaan Merelle sukkahousut.

1Äänestä

nyt olisi kyllä aktiivisen katumisen paikka arhinmäellä ei noin voi käyttäytyä suorassa lähetyksessä?

1Äänestä

  • Arhinmäki.käy.käsiksi kirjoitti:

    Mutta pyytääkö edes anteeksi? https://aijaa.com/dnWFT8

    Kokoomuspersut jeesustelemassa räkä roiskuen.

    1Äänestä

Arhinmäki ei usko edes itseensä. "jos olen koskettanu Leena Merta, niin pyydän anteeksi". Kyllä jokainen itse tietää mihin on koskettanut, mutta kun pitää yrittää tapahtunut selittää tekemättömäksi. Ei edes vahingossa voi koskettaa toista niin, ettei sitä itse jollakin tavoin huomioi.

1Äänestä
  • Kylläpä sitä nyt ollaan herkkiä. Minua on miehet tytötelleet herraties montako kertaa aikoinaan työelämässä ja välillä hiipineet ohi käsivarttani viistäen mutta en oe mokomasta meteliä nostanut vaan jatkanut työtäni.

    2Äänestä

  • gljhfgdf kirjoitti:

    Kylläpä sitä nyt ollaan herkkiä. Minua on miehet tytötelleet herraties montako kertaa aikoinaan työelämässä ja välillä hiipineet ohi käsivarttani viistäen mutta en oe mokomasta meteliä nostanut vaan jatkanut työtäni.

    Ei tarvitse olla herkkä pahastumaan. Mutta onhan tuo selvä juttu Arhinmäeltä, että ei pidä kieltää tapahtunutta, jonka varmasi on itse huomannut. Nuo viistämiset ja muut ovat olleet ihan erilaisia, kuin tuollainen tarkoituksella tyrkkääminen ja vihastuksissaan.

    1Äänestä

  • tapahtunut-tosiasia- kirjoitti:

    Ei tarvitse olla herkkä pahastumaan. Mutta onhan tuo selvä juttu Arhinmäeltä, että ei pidä kieltää tapahtunutta, jonka varmasi on itse huomannut. Nuo viistämiset ja muut ovat olleet ihan erilaisia, kuin tuollainen tarkoituksella tyrkkääminen ja vihastuksissaan.

    Mistä Late voit tietää että kyseessä ei ole vahinko koska Arhinmäki sanoi viittoilleensa tilanteessa käsillään kuten monillaihmisillä tapana on?

    1Äänestä

  • tapahtunut-tosiasia- kirjoitti:

    Ei tarvitse olla herkkä pahastumaan. Mutta onhan tuo selvä juttu Arhinmäeltä, että ei pidä kieltää tapahtunutta, jonka varmasi on itse huomannut. Nuo viistämiset ja muut ovat olleet ihan erilaisia, kuin tuollainen tarkoituksella tyrkkääminen ja vihastuksissaan.

    Missä kohdin sinä näet tyrkkäämisiä tai tönimistä kuten meri väittää? 42 sekunin kohdalla arhinmäen käsi hipaisee kyllä mutta tönimistä en itse näe missään kohdassa.

    1Äänestä

  • ghgdxff kirjoitti:

    Mistä Late voit tietää että kyseessä ei ole vahinko koska Arhinmäki sanoi viittoilleensa tilanteessa käsillään kuten monillaihmisillä tapana on?

    En tiedä tuosta Latesta, mutta kyse olikin siitä tunnustaa huomanneensa hipaisseen Merta. Vaikka tuo onkin vahinko, ja käsi heiluu puhuessa, mutta ei pidä politiikassakaan noin heilua, ettei muka itsekkään huomaa missä kädet heiluvat. Tunnustaisi ihan sovulla heiluttaneen sopimattomasti käsiään toisen edessä, liian lähellä. Voi sen vahingonkin pyytää heti anteeksi.

    1Äänestä

  • varma-havainto- kirjoitti:

    En tiedä tuosta Latesta, mutta kyse olikin siitä tunnustaa huomanneensa hipaisseen Merta. Vaikka tuo onkin vahinko, ja käsi heiluu puhuessa, mutta ei pidä politiikassakaan noin heilua, ettei muka itsekkään huomaa missä kädet heiluvat. Tunnustaisi ihan sovulla heiluttaneen sopimattomasti käsiään toisen edessä, liian lähellä. Voi sen vahingonkin pyytää heti anteeksi.

    Mutta meri syyttää ihan eri asista kun hipasusta ei sitä siksi voi pyytää ánteeksi kun ei ole tehnyt sitä. Merin pitää pyytää anteeksi kyn syyttää tönimisestä vaikka mitään sellaista ei ole tapahtunut.

    1Äänestä

  • grttrtrthtrhtr kirjoitti:

    Mutta meri syyttää ihan eri asista kun hipasusta ei sitä siksi voi pyytää ánteeksi kun ei ole tehnyt sitä. Merin pitää pyytää anteeksi kyn syyttää tönimisestä vaikka mitään sellaista ei ole tapahtunut.

    Joo , ei tuossa videolla taatusti mitään tönäisyä havaitse ; kiihtyneenä elehtivä Arhis lienee "hälpännyt" kädellään epähuomiossa.. Kyllä Persu taas "uhriutuu", heh.

    1Äänestä

  • hupshuijaa kirjoitti:

    Joo , ei tuossa videolla taatusti mitään tönäisyä havaitse ; kiihtyneenä elehtivä Arhis lienee "hälpännyt" kädellään epähuomiossa.. Kyllä Persu taas "uhriutuu", heh.

    Vihervassarilla aina ns. Paremman väkivallan osalta. HEH.

    1Äänestä

  • Niiqumut.torillaki kirjoitti:

    Vihervassarilla aina ns. Paremman väkivallan osalta. HEH.

    Hipasu väkivaltaa? voihan persulit sentään joko persuille on avattu auttava puhelin?

    1Äänestä

  • 34rrr32r32r32r3r kirjoitti:

    Hipasu väkivaltaa? voihan persulit sentään joko persuille on avattu auttava puhelin?

    Älä selitä väkivaltaa.
    Sovinistinen käsiliike.

    1Äänestä

  • tapahtunut-tosiasia- kirjoitti:

    Ei tarvitse olla herkkä pahastumaan. Mutta onhan tuo selvä juttu Arhinmäeltä, että ei pidä kieltää tapahtunutta, jonka varmasi on itse huomannut. Nuo viistämiset ja muut ovat olleet ihan erilaisia, kuin tuollainen tarkoituksella tyrkkääminen ja vihastuksissaan.

    Täytyy sanoa että vaikka Arhinmäki on nobody mulle, niin nuo tyrkkäämisen ja tönimisen väitteet ovat naurettavan typeriä ja paljastavat vain väittäjien vähä-älyisyyden.

    1Äänestä

  • yjytjytjytjyj kirjoitti:

    Missä kohdin sinä näet tyrkkäämisiä tai tönimistä kuten meri väittää? 42 sekunin kohdalla arhinmäen käsi hipaisee kyllä mutta tönimistä en itse näe missään kohdassa.

    Hipelöinti poven kohdallakaan ei ole tahdikasta metoo.

    Äänestä

Katsokaa tuota koko porukaa taustalla siellä ne nauraa suomen kansalle kilpaa sipilän johdolla hahaha sitä saa kansa mitä äänestää hahahaha.

1Äänestä
  • Joopa, Ville Niinistökin kuin hangonkeksi,,,

    1Äänestä

  • Persujen äärettömälle tyhmyydelle nauravat. Buhah hah hah haa.. 😂

    1Äänestä

  • Perstyhmät kirjoitti:

    Persujen äärettömälle tyhmyydelle nauravat. Buhah hah hah haa.. 😂

    Sinä puolestasi seonneena hihittelet yksiksesi useinkin. Pääsikö taas tuhnu?
    Nimimerkkisi kertoo ryhmästäsi.

    Äänestä

Eipä tossa nyt mitään tönimisiä ollut taisi hipasta juuri ja juuri mutta tämä on tätä meetyy aikaa muutenhan arhis käytäyti tökerösti mutta ei tossa tönimistä ollut.

1Äänestä
  • "Isänmaalliset" ymmärtävät tuota parhaiten koska heille tuttua omassa käytössään.

    1Äänestä

  • Arhinmäki on antifalainen räyhä mies ja sellanen on myös puhetapansa onhan hän ollut huutamassa kovia törkeyksiä aikoinaan jalkapallootteluissa mutta mitään tönimistä ei videolla näy. Senkun nostaa pahoinpitely syytteet tuosta hipaisusta jos haluaa ei varmasti etene mihkään edes näin meetöö aikana.

    1Äänestä

Hyvä että mädätys paljastumassa. Georg Soros et kumpp keräävät potin matutulvasta. Siinä ei paljoa pari riitelevää ministeriä globalisteja hetkauta. Palautukset ruotsiin feministien iloksi ja heidän raiskaukseksi.

Äänestä

Ei todellakaan asiallista käytöstä entiseltä ministeriltä osaako edes hävetä?

1Äänestä
  • Juoda ainakin osaavat, ei tule nestehukka kuin alkon hyllyille..

    1Äänestä

  • Juu ei ollut asiallista tunkea siihen mutta se on arhiksen tapa eikä sitä anteeksi tarvii pyydellä moni huutelee aina toisten päälle eikä niistä pyydellä anteeksi tämä haastateluun tunkemien oli ihan vastaava tapahtuma.

    1Äänestä

  • thrthrhtrhtrh kirjoitti:

    Juu ei ollut asiallista tunkea siihen mutta se on arhiksen tapa eikä sitä anteeksi tarvii pyydellä moni huutelee aina toisten päälle eikä niistä pyydellä anteeksi tämä haastateluun tunkemien oli ihan vastaava tapahtuma.

    Parempi vihervasemmistolainen tapa.
    Juu.Niinpä.

    1Äänestä

Näkyihän tuosta Arhinmäen elekielestä, että oli kiihtyneessä mielentilassa, sieraimetkin pullistelivat kuin raivohärällä. Eikö hänellä ole minkäänlaista itsehillintää?

Tuo tönäisy tai hipaisu vain vahvistaa mielikuvaa. Yleensähän tappelu alkaa juuri tönimisellä.

Liian pitkälle toisen reviirille meni joka tapauksessa. Itse olisin mäjähyttänyt takaisin kunnolla...

1Äänestä
  • Poliitkot on usein aika kiihtyneitä ei se ole kielettyä ja toivottavasti et oikeasti hakkaa ihmisiä jotka suhun vahingossa hipaisee esim julkissa tai muuten ruuhkassa ei ole nimittäin tervettä toimintaa hakata ihmsiä jotka vahinkossa hipaisee. Olisit voinut vaikka hipaista sen olkapäätä vasta vetona se olisi ollut sopiva isku taksin yhtä hurja teko mutta tuo paihinpitely fantasiasi on sitten jo ihan eri maata.

    1Äänestä

  • ggg54g4 kirjoitti:

    Poliitkot on usein aika kiihtyneitä ei se ole kielettyä ja toivottavasti et oikeasti hakkaa ihmisiä jotka suhun vahingossa hipaisee esim julkissa tai muuten ruuhkassa ei ole nimittäin tervettä toimintaa hakata ihmsiä jotka vahinkossa hipaisee. Olisit voinut vaikka hipaista sen olkapäätä vasta vetona se olisi ollut sopiva isku taksin yhtä hurja teko mutta tuo paihinpitely fantasiasi on sitten jo ihan eri maata.

    No ei sullakaan ole todellisuudentajua, jos alat varoitella pahoinpitelyfantasioista...Fantasiathan ovat fantasioita, enkä usko kirjoittajan edes olleen tosissaan.

    Äänestä

Kyllä Paavolla polla helotti, kuinkahan pitkä putki taas takana? Väkivalta on vasemmiston keino hallita ja tietenkin hyökätään sitä heikompaa vastaan. Ja jos ei pärjätä niin porikalla sitten.

1Äänestä
  • Sanoo kokpersu Late.

    1Äänestä

  • Hipasu ei ole väkivaltaa vaikka kuinka vihaa vasemmistoa ja ahrihsta niin tuosta ei saa mitään pahoinpieltyä mitenkään väänettyä ei edes meetyy kampanjalla. Meri ei edes ole heikompi se on taistelulajin ammatilainen ja voittaa halutessaan teyvon ja arhiksen vaikka yhtä aikaa.

    Äänestä

  • delirium joka laittoi pollan punaseksi vai oliko sillä jo nousuhumala?

    1Äänestä

  • rgrgrgergrg kirjoitti:

    Hipasu ei ole väkivaltaa vaikka kuinka vihaa vasemmistoa ja ahrihsta niin tuosta ei saa mitään pahoinpieltyä mitenkään väänettyä ei edes meetyy kampanjalla. Meri ei edes ole heikompi se on taistelulajin ammatilainen ja voittaa halutessaan teyvon ja arhiksen vaikka yhtä aikaa.

    Jäänyt suomen kielen opettelu vähemmälle?

    Äänestä

Arhinmäki on naistenhakkaaja.

1Äänestä
  • Linkki "tietoosi".

    1Äänestä

  • Taidat ite olla ja se on jopa tilastojen mukaan todennäköisempää.

    1Äänestä

  • Rassuhakkaajat kirjoitti:

    Taidat ite olla ja se on jopa tilastojen mukaan todennäköisempää.

    Linkki tietoosi.

    Äänestä

  • Eipäs jaeta blogipropagandaa ritalalta.
    Persunvihaajina tietenkin tuubaa toitotatte joka aukosta.

    Äänestä

Taksinkin vei sujuvasti omien?

1Äänestä

JA TAAS TEKIVÄT PERSUT ITSENSÄ NAURETTAVAKSI!😂😂😂
EIKÖ TEUKKA TOILAUKSINEEN RIITTÄNYT! 😂😂😃

1Äänestä
  • Olen loldiersin keppihevosena.
    Altavastaajana alati.

    Äänestä

Vassarien väkivalta on aina parempaa kuin persujen! Arhinmäen riehuminen on feministinen performanssi.

Äänestä
  • Trolliprovo.

    Äänestä

Voi taivas näitä persuja. Vaalit lähestyy ja paniikki syvenee persujen keskuudessa kun kannatus vain tippuu tippumistaan. Sekö pistää puhumaan mitä sattuu ja vaikka laittamaan sanoja toisten suuhun. Arhikselle täydet pisteet ulostulosta vaikka ääni menee ihan toiseen suuntaan.

1Äänestä
  • heh, persujen kannatus on vakaassa nousussa. Romahtava vasemmistoliitto saa Arhinmäen kiehumaan raivosta

    Äänestä

  • näin.on.näreet kirjoitti:

    heh, persujen kannatus on vakaassa nousussa. Romahtava vasemmistoliitto saa Arhinmäen kiehumaan raivosta

    Viime vaaleissa eli kunnallis ja presidentin, kannatus on aina vain tippunut.

    1Äänestä

Arvaamatonta Arhinmäkeä ei saa enää päästää eduskunnan tiloihin

Äänestä

Persut osaa uhriutumisen. Ensin tolloilevat ja sitten uhrin kaapu ja tuhkaa päälle kun joku paheksuu.

1Äänestä

#Metoo#ahdisteli naista.

Äänestä

Se ihmetyttää että väärinkäytökset ja loukkauset painetaan villaisella jos ottavana osapuolena on perussuomalainen.

Äänestä
  • Persuhan siinä valeita päästeli ja puhui muiden suulla muunneltua totuutta.

    1Äänestä

Hyvä Arhinmäki, naurettavaa taas tää pikkupersujen tyrmistys ja vollotus. Kansakunnan suurimmat kriminaalit pillittämässä.

1Äänestä

Arhinmäen pitäs hakeutua hoitoon,,, kait tässä maassa saa asijoista olla erimieltä,, mitenkä kova meteli ois tullut jos paavo paskaa ois tökätty,,, sehän tiedetään että vasut, demarit, vihreet ja hurrit on joka asijasta samaa mieltä !!!

Äänestä

Kun pistetään kansanedustajat älykkyyden mukaan järjestykseen, niin viiden kärjessä on Arhinmäki. Paras persu on sijalla 148, edellään muutama kokoomusblondikin.
Siinä Persublondille ajateltavaa, ennenkuin alkaa vääntämään selvästä asiasta Paavon kanssa.

1Äänestä
  • Täyttä FAKTAA. Faktaa on myös se, että Arhinmäki ei käynyt käsiksi, vaan Meri valehteli, kuten myös senkin, että Arhinmäki oli tukenut Kokoomuksen liittovaltiopolitiikkaa.

    Äärimmäisen oksettava ja typerä valehtelija, tuo persu. Tuollaista ei saisi koskaan päästää kansanedustajaksi. Kaikki muutkin kuin Arhinmäki olivat ihmeissään siitä miten Meri pystyi latelemaan uutistoimittajalle valheita toisetensa perään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vasurin_väkivalta kirjoitti:

"Tällaista on perussuomalaisen arki. Kun ei sanat riitä meitä vastustamaan ja vihaamaan niin aletaan käymään käsiksi. Vasemmistoradikalismia pahimmillaan" ?!

https://pbs.twimg.com/media/DYPJ_eGX4AA1pgs.jpg

”Arhinmäki hyökkäsi suoraan lähetykseen haukkumaan minua ja lopuksi tökkäsi minua rintakehään.”

https://twitter.com/leena_ps/status/973844049168879616/photo/1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu