Arhinmäki tönii kuten kuvasta

Muuta ei voi väittää https://aijaa.com/SIqaC0
15125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei töni joten asia loppuun käsitelty vaikka kokpersu jauhaa mantraansa palstalla 24/7.

Äänestä
  • Alkaakin selvittäminen eikä sitä enää pysty estämään kommaritkaan

    Äänestä

  • Nyt.vasta kirjoitti:

    Alkaakin selvittäminen eikä sitä enää pysty estämään kommaritkaan

    Ei Suomessa ole enää kommunisteja koska SKDL lakkautettiin 90-luvun taitteessa kun NL kaatui.

    Äänestä

  • Nyt.vasta kirjoitti:

    Alkaakin selvittäminen eikä sitä enää pysty estämään kommaritkaan

    Ei ole mitään selvitettävää koska videosta näkyy että tönimistä ei ollut.

    Äänestä

  • xsldhfggf kirjoitti:

    Ei ole mitään selvitettävää koska videosta näkyy että tönimistä ei ollut.

    Aivan , Arhin kämmenselkä pyyhkäisi ehkä vähän puseroa thats it...

    Äänestä

Paavon olisi suonut heittää Jabi sisään ))))))))))))))))))) se kummasti tasapainoittaa ja tehostaa omaa asiaa !

Äänestä

Lieventävänä asiana ei voida katsoa sitä, että Meri itse hivuttautui Paavon kylkeen sillä aikaa kun tämä paasasi silmät suljettuina. Hipaisu kuitenkin tapahtui.

Pitää säätää laki etteivät mieskansanedustajat saa puhua silmät suljettuina silloin kun lähellä on naisia jotka voivat hiipiä lähelle. Aina kun mies hipaisee naista luvatta, on se vakava töniminen ja rikos siitä huolimatta että nainen itse hiipi viereen sillä aikaa kun miehellä olivat silmät kiinni.

Tuomio; Arhinmäki vankilaan ja Merelle korvauksia 100 000 euroa.

Äänestä

>> Ei ole mitään selvitettävää koska videosta näkyy että tönimistä ei ollut.

Kokeilepas mennä vaikka omassa lähikaupassasi työntää tielläsi olevaa naista sivuun. Työnnät siis Arhinmäöen malliin, kämmenselällä rintojen yläpuolelta.

Katso miten nainen reagoi asiaan? Naurahtaako iloisesti? Vai kivahtaako että "älä jätkä saa-tana käy muhun käsiksi."

Äänestä
  • Arhinmäki ei työnnä Merta mihinkään suuntaan joten joutaa jaaritusta.

    Äänestä

  • dlfjhfg kirjoitti:

    Arhinmäki ei työnnä Merta mihinkään suuntaan joten joutaa jaaritusta.

    Korjaus: joutavaa.

    Äänestä

  • Joko meri on saanut kriisiapua ja vienyt asian oikeuteen? Minä olen elämäni aikan koskenut kymmeniä eri ihmsiä vastavalla hipasu voimalla ja samoin minuun on hipastu satoja kertoja vastaavalla voimalla meri on ensimäinen joka kokee tuollasen hipasun tönimiseksi. Lähijunassa ruuhkassa on paljon rajumpaa "tönimistä" joka kerta.

    Äänestä

  • Videolla näkyy miten Meri lähenteli Arhinmäkeä jotta saisi tuntea tämän miehekkään käden kosketuksen rinnoillaan. Jos ei olisi hivuttautunut lähemmäksi Paavoa, ei kosketusta olisi tapahtunut.

    Pitäisikö Meri asettaa syytteeseen tahallisesta Arhinmäen seksuaalisesta häirinnästä? Eikö ole sopimatonta että nainen työntää rintansa kiinni miehen käsiin kun tämä käyttää niitä osana elekieltä puhuessaan?

    Äänestä

Totaalisen naurettavaa. Kosketus oli niin kevyt, ettei Arhinmäki edes noteerannut sitä anteeksipyynnön arvoiseksi. Korkeintaan se vaikutti ystävälliseltä puheen tehostamiselta, ellei ollut vahinko, eikä taatusti ollut lähentelyä. Naiset pilaavat Me Too -kampanjan ylireagoimalla joka hipaisuun. Kyllä sen huomaa, jos kyseessä on seksuaalinen hiplaus.

Joka hiplaa minua, saa korvapuustin ja sillä selvä. Vai haluaako joku mieluummin päätyä julkisuuteen ahdistelusta?

Äänestä

Inhoan kumpaakin puoluetta, mutta Paavo ei töni. Tuo nainen on aivan älyttömän ärsyttävä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Nähdään_ kirjoitti:

Muuta ei voi väittää https://aijaa.com/SIqaC0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu