Oliko Irakissa joukkotuhoaseita?

Niinkuin Britannia ja Yhdysvallat väittivät olevan?
8101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Briteillä on fetissi joukkotuhoaseisiin muiden pervojuttujen lisäksi. :)

Äänestä

USa on sotinut koko ajan jossainpäin maailmaa sen 70 vuotta hyökkäillen milloin minkäkin itsenäisen valtion kimppuun. Kohta olemme vaarassa itsekin kun tännekin tulee muslimeita tarpeeksi.
Amerikka on ollut jatkuvasti maailmanrauhan pahin uhkatekijä sen arvaamattoman hyökkäyshalun takia.

Äänestä
  • ETTÄ SINÄ TAJUA, ETTÄ SINÄ ET OLE TARPEEKSI VIISAS KESKUSTELEMAAN NOIN SUURISTA ASIOISTA, JA ET OLE VALMIS TAJUAMAAN ,-KUINKA SUUNNATTOMAN SUURELLA VOIMALLA SAATANAN JOUKOT NYKYISIN HYÖKKÄÄVÄT KAIKKEA TOTUUTTA VASTAAN !

    JOS OLET TÄYTTYNY JEESUKSEN LUPAAMALLA PYHÄLLÄ TOTUUDEN HENGELLÄ,- VASTA SITTEN ALAT OPPIA TUNTEMAAN TOTUUDEN, JA YMMÄRRÄT RAAMATUN ILMOITUKSET, JA NÄET, KUINKA TOTTA SE ONKAAN , MITÄ JEESUS ILMOITTI !

    Äänestä

ei irakissa ollut mitään joukkotuhoaseita.. usa vaan jankutti ja jankutti irakin tuhoaseista ja pitivät, myös vakoilusateliitin kuvaamia viemäriputkia joukkotuhoaseina.

Äänestä

JOKU IRAKILAINEN LOIKKARI OLI KUULEMMA KERTONU, että siellä on joukkotuhoaseita.
EHKÄPÄ HÄNEN PERHEENSÄ OLI SADDAMIN KÄSKYSTÄ TUHOTTU, JA HÄN SAI KOSTONSA !

Äänestä

Niin, Irakissa oli joukkotuhoaseita mutta ne ehdittiin siirtää sieltä pois erään tuntemamme suurvallan toimesta. Ja sinne yritettiin myös rahdata niihin sopivia ohjuksia Venäläisellä aluksella. Josta ne sitten upotettiin mereen, kun nuo valtiot, Usa mukaanlukien asian havaitsivat.
Ettäs silleen.

Äänestä
  • "Kemikali Alin" toimesta siellä testattiin noiden peloitevaikutusta.

    Äänestä

  • Kaasuttaja kirjoitti:

    "Kemikali Alin" toimesta siellä testattiin noiden peloitevaikutusta.

    MUHAMETTIMUSLIMILLE , JOKA LUULEE PÄÄSEVÄNSÄ TAIVAASEEN-EIKÄ TIEDÄ LUULEVANSA !

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


LordAppleinmouth kirjoitti:

Niinkuin Britannia ja Yhdysvallat väittivät olevan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu