Kauanko tapailette...

NorppaTikka

... ennen kuin uskotte, että ei se toinen ole teille sopiva?
Pari kertaa? Pari viikkoa? Pari kuukautta?
Missä vaiheessa sen ihastumisen pitäisi tapahtua, jos on tapahtuakseen?

14

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • GrizzlyT

      Kyllä kai se jo muutaman tapaamisen jälkeen tulee selväksi, mitkä fiilikset toisesta on.
      Vaikka en nyt tiedä, onko se välttämättä varsnaista ihastumista vielä siinä vaiheessa, kun huomaa et haluaa tavata toista jatkossakin. No, ehkä on... Itsellä vaan on se että joos toisen kanssa tulee juttuun ja toinen vaikuttaa muutenkin mielenkiintoiselta, niin totta kai sellaista haluaa tavata vaikkei nyt olo ainakaan tuntuisi muuten ihastuneelta.

    • Kipinätlentelee

      Yleensä en ekojen treffien jälkeen tavannut uudestaan, jos ei ollut selvästi kipinää.

      • Ehdottomastilentelee

        jos on lentääkseen. Itse luovuttanut toisen tapaamisen yhteydessä. Kyllä toisen läheisyys jo jollain lailla pitäisi ekalla kerrallakin kutkuttaa.


    • Tietääheti

      Niin se on kyllä jännä juttu, mutta sen vaan jotenkin heti tietää, onko siinä ihmisessä jotain, mikä vetää puoleensa. Yleensä ei ole.

    • Rumasinkkumies-
    • hokkuspokkusjoskus

      Jos mies käyttää pukua ja ajaa hyvällä autolla ei rakkauden tunnustamiseen voi kulua pitkää aikaa.
      Työttömälle kannattaa sanoa jo ekojen treffien alussa että ei kiinnosta, mutta lounaan voi silti nauttia konjakkeineen äijän piikkiin.
      Voimia siskot vaativalla tiellänne.

    • Jeesustulijo

      Jumala johdattaa yhteen ne keiden yhdessä kuuluisi olla. Omalla kohdallani jumala antoi naiselle ja minulle veneen ja airot, ja meidän olisi pitänyt itse soutaa. Nainen heitti airot pois, ja minä suutuin ja upotin koko veneen. Ehkä nainen löytää jonkun, tai sitten ei.

    • Odoyudufuff

      Yksi kerta ja 10 min. Näin mulla, olen mies.

    • neitimarplex

      Yksi kerta riittää. Joskus olen jo kaukaa nähnyt miehen ja tiedän, etten tule toista kertaa näkemään.

    • Kyllä viidessä minuutissa ehtii jo oleellisimman huomata ja tehdä sen perusteella ratkaisunsa. Jos ei siinä ajassa toisesta pidä, on loppuaika pelkkää kuolleen hevosen piiskaamista.

    • Mäkysyn

      Mitä mieltä tälläisestä. Mies käy 4 kk syömässä mun luona ja sitten ilmoittaa tulleensa kylläiseksi röyhtäisee ja lähtee. Saako tollasia kiinni??

      • satisfaction

        Olen mieltä sitä, että laitat itse rajat sille, mitä siedät.


    • Minulla henkilökohtaisesti on niin että perjaattessa ensisilmäyksellä mä tajun sen haluanko mä sitä miestä nähdä vielä toisenkin kerran. Tiedenkin jos ei tuu nyt treffin aikana jotain outoja piirteitä esiin ja mielipiteet menee ihan eri suuntaan mutta sitä ei ole tapahatunut. Eli tämä siis on se kemia että onko ollennkaan kemiaa tai ei. Mutta kyllä mä voin sen sanoa aika heti parin tapamisen jälkeen onko sen ihmisen kanssa mikään parisuhde mahdollinen. Mulla oli kerran semmonen poikkeus mitä mä en yleensä tee. Yks kunti, hän oli fiksu , intohimoinen sekä söpö, perjaates oli niku kiva mun mielestä, mutta se oli ainut asia mitä mä pystyin ajattelemaan hänestä. Mä kuitenkin näin sitä ja mietin että tuleeko siitä tunteita vai ei ? Ja ajan myötä mä vaan tajusin et ei mitään tunteita ja oli tosi kamala fiilis koska mies oli mulle ehdinyt sanoa et rupee kyllä ihastumaan minuun ja ajattelee mua paljon, Hu huh, tuntui kamalalta ja loppujen lopuksi mä sanoin ei täst tuu mitään, mun fiilikset ihan nolla. Hän kiitti rehellisyydestä ja siinä se oli. Ainakin mul tulee tämmonen ihastuminen aika nopeesti jos tulee ja jos ei tulee alussa sitten todennäköisesti ei tuu sitä myhämminkin.

    • Nano

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      269
      6777
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      80
      5381
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      105
      4335
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      269
      3791
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      3539
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3219
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      245
      2859
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      275
      2161
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      45
      1673
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1555
    Aihe