Turkin hyökkäys Syyriaan

Maailmalla ei juurikaan suuremmin esiintynyt vastalauseita Turkin hyökkäyksen johdosta,
Venäjälle kyllä ollaan kiivaasti lykkäämässä pakotteita samoista asioista. Turkin johtaja
kuulostaa puheissaan vähintäänkin hullulta,eikö EU voisi voisi määrätä rajuja pakotteita
myös Turkkia kohtaan,koska sitä innokkuutta näyttää löytyvän tuonne Venäjän suuntaankin.
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tottahan Turkki saa hyökätä Syyriaan ja tuhota jopa omaa kansaansa. Onhan Turkki Nato-maa.

Äänestä

Turkki hyökkäsi Syyriaan ja perusteli hyökkäystään terrorismin vastaisilla toimilla. Hämeen-Anttila pitää syytä heikkona, mutta hänen mukaansa terroristiset syyt ovat käyneet perusteluna hyökkäyksille jo pitkään.
– Se on yhtä vähän uskottava kuin kaikkien muiden tapahtumien alkaen Yhdysvalloista. Meillä on hyvin tullut vuoden 2001 alkaen, että kun jossain on kiusallista liikehdintää niin jokin taho julistaa, että he ovat terroristeja, sanoo Hämeen-Anttila.(mtv uutiset aamutv 6.2-18

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huomannut10 kirjoitti:

Maailmalla ei juurikaan suuremmin esiintynyt vastalauseita Turkin hyökkäyksen johdosta,
Venäjälle kyllä ollaan kiivaasti lykkäämässä pakotteita samoista asioista. Turkin johtaja
kuulostaa puheissaan vähintäänkin hullulta,eikö EU voisi voisi määrätä rajuja pakotteita
myös Turkkia kohtaan,koska sitä innokkuutta näyttää löytyvän tuonne Venäjän suuntaankin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu