Oletteko yhä pääministeri Juha Sipilän peesissä? Sipilä on varmasti yksi vihatuimpia poliitikkoja kansan enemmistön mielestä, koska aiheutti Suomelle suunnatonta tuhoa päästämällä laittomat maahantunkeutujat ns. turvapaikanhakijat maahamme. Miten te kepulaiset itse näette tilanteen, vai onko teillä yhä ravihevosen silmäsuojat naamallanne?
Kertokaa totuus meille Kepun kannattajat
Maanpetturi_J.Sipilä
15302
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Luotan Sipilään ja hallitukseen. Tulokset puhuvat puolestaan. Työllisyys on kohentunut. Valtio voi nousta jaloilleen. Ei koskaan olisi onnistunut miltään punamullalta tai sixpakilta.
suomen vienninkohenemisella ei ole hallituksen kanssa mitään tekemistä!
sipilän uhkaalulla ei mailmanmakkinat ruvenneet muuttumaan vaan jenkkien tulos parani ensin ja sitten muuallamailmassa ja sitten vasta kun muut rupes ostamaan suomalaisia viientituotteita niin sitten vasta täälä meillä työttömyys vähenemään vähän (piilotyöttömiä on vielä paljon kursseilla ymv)
Enää ei ole valtiomiehiä vain jotain vakuutuskuorien hierojia tai muita veronkiertäjiä
Sipilällä oli 59 prosentin etumatka Väyryseen puheenjohtajagallupissa, eli on nykyhistorian ylivoimaisesti suosituin keskustalainen.
Sipilän pyyteetöntä uhrautumista maamme hyväksi arvostetaan laajasti yli puoluerajojen.
Selkeitä vastustajia ovat vain jotkut marginaaliryhmät, joiden kannatus on niin pieni, ettei se ole edes mitattavissa. Kuultavissa kylläkin näillä palstoilla ja joskus jopa torilla tusinan verran päihtyneitä nahkatakkisia hurraa, kun yksi möyrästää halpaan muoviseen megafoniin. Ketään muuta ei kiinnosta ja sen verran katsovat, että mistä kohtaa uskaltaa kävellä ohi.
https://www.arvopaperi.fi/kaikki_uutiset/juha-sipila-heittanyt-menemaan-jo-yli-40-miljoonaa-euroa-6666716
Joka vähänkin ymmärtää mikä Suomen tilanne oli kun Sipilä aloitti ja mikä se on tällä hetkellä niin ymmärtää mitään loistavaa työrä Sipilän hallitus on tehnyt.
Puoluekokous valitsee kesällä johtajan. Teot puhuvat vahvasti siitä mitä on saatau aikaan, eiköhän siinä ole jo riittävästi näyttöä mikä Sipilä on miehiään. Niistä ravivarusteista puheenollee, eivät sovi yhteisten asijoitten kehittäjälle missään nimessä. Niillä syntyy vain putkinäkö joka ei oe hyvästä koko kansakuntaa ajetelevalle. Soopii varmaan Vapaavuorelle ja sinne kehä kolmosen sisäpuolelle vai soopikoo sinnekkään ?.
Työvoimapulaan on tuotu jo hätäapua, mutta perehdyttäminen on vielä kesken, kun ei tiedetä mihin perehdyttäisi, kun omat pitäisi työllistää ensin ja sitten vasta kutsuvieraat.
Kelatkaas video http://sioe.pl/nowi-niemcy-integruja-sie-z-niemieckim-rynkiem-pracy-wideo/
En tosiaankaan jaksa uskoa että lapsen tasolla olevat nostaa Suomen nousuun kyllä se on tavallisten suomalaisten taas tehtävä
Talouslaskelmia voidaan laskea monella eri tavalla. Tulos saadaan miinukselle tai plussalle. Missä tilanteessa nyt mitäkin tulosta tarvitaan.
Ainahan se on ollut niin (puolueesta riippumatta). Ne ketä on kulloinkin hallituksessa, teettää aina sellaiset laskelmat, että alussa ollaan miinuksella, ja lopussa noustaan plussalle.
Oppositiossa luvut esitetään sitten seuraavalla kaudella päinvastoin.
Talous elää kuitenkin omaa elämäänsä, ja on täysin riippuvainen maailmanmarkkina tilanteesta. Laskelmia esitetään lähinnä omaan pussiin.
Sipilä ja Orpo ovat onnistuneet erittäin hyvin. Suomalaisten työllistyminen on parempi kuin vuosikymmeniin.
Tässä on vain eräs huolestuttava piirre, aivovuoto. Suomesta on kehittynyt maa jossa ei kannata tehdä bulkkitavaroita, joten tarvitsemme korkeasti koulutettua väkeä, mutta heitä pakenee yhä enemmän ulkomaille ja vastaavasti tilalle tulee vähemmän koulutettuja.
Turvapaikanhakijoidenkin joukossa on " akavalaisia ", mutta eivät he tänne pussinperälle jääkarhujen sekaan kulkeudu, vaan jäävät matkalla suurempiin maihin.
https://yle.fi/uutiset/3-10123508?origin=rss
Turha SipiläOrpon kehuskella että lisävelkaantumisen nopeus on vain muuttunut
Velekaa oli budjetoitulisättävksi 6 miljardia. Sipilä ja Orpo tarvisivat vain. 3 miljardia, koska saivat ihmiset töihin. Huippumiehiä!
Hyvä Sipilä en oo ikinä saanut näin helpolla rahaa t. maatalousyrittäjäksi ryhtynyt https://tietopalvelu.mavi.fi/QvAJAXZfc/opendoc.htm?document=Published/raportointi.qvw&Sheet=SH_INTRO&anonymous=true
Mistä sait miljoonan lainan alkupääomaksi? 🤔