Kielteisenpäätöksensaanut

Suomenvaltio on vastuussa kaikista korvauksista tässä marokkolaisen jutussa, koska oli vastuussa hänestä kun kielteisen turvapaikkapäätöksen jälkeen ei poistettu maasta tai laitettu säilöön piste. Valtiohan on vastuussa vankikarkurinkin tekemistä vahingoista toinen piste.
6114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitäs se lokka nyt on tehny?

Äänestä

Kaarle poika rahastaa jättikorvaukset, isommat kuin uhrien omaiset saatte nähdä...

Äänestä

Satojentuhansien, ellei miljoonien eurojen korvaukset menevät tietysti veronmaksajien piikkiin. Kaksi kuollutta ja yksi uhreista vietää lopun elämäänsä pyörätuolipotilaana.

Äänestä

Ei pidä valtion maksaa mitään korvauksia kyseisessä tapauksessa. Jos maksetaan, on täällä pian lauma vastaavanlaisia tyyppejä Eikun postimerkki ahteriin ja palautus siihen maahan josta on tänne tullut- Siis edelliseen maahan ennen Suomea.

Äänestä
  • Ei tässä murhaajan korvauksista olekkaan kyse vaan uhrien omaisten, onko tajunnan ahtautta.. ilmeisesti

    Äänestä

Koska murhaaja, tai tappaja on rikoksia tehdessään saanut niistä vielä korvauksia ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Helppohomma kirjoitti:

Suomenvaltio on vastuussa kaikista korvauksista tässä marokkolaisen jutussa, koska oli vastuussa hänestä kun kielteisen turvapaikkapäätöksen jälkeen ei poistettu maasta tai laitettu säilöön piste. Valtiohan on vastuussa vankikarkurinkin tekemistä vahingoista toinen piste.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu