Hehh , ei tuossa ikivanhassa filmissä sinänsä mitään kovasti moitittavaa ollutkaan, sen tosin katsonut sitä filmiä senttiäkään sen jälkeen kun näin Hurumin siellä.
Ja se johtui siitä että vuosia myöhemmin tuo julksei esittää medialle että joku yöeläinapina olisi muka ollut ihmisen esivanhempi.
Tässä kuva siitä, ja googlaahan itse asiasta lisää: https://www.google.fi/search?q=ida FOSSIL&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQnoDb_PrZAhUniKYKHXa7AnYQ_AUICigB&biw=1366&bih=662#imgrc=2VMtXfJY4NPnhM:
Kuvassa Huurupää osoittaa sitä makin jalan luuta joka vajavaisesti muistuttaa ihmisen vastavaa hiukkasen. Ja siitä alkoi hirveän laaja mediarummutus siitä että siinä se nyt on se puuuttuva rengas ihmisen sukupuusta, jja mniin se olisi sittten evoluutioteoria todennettu vaikka jokainen näki että eihän tuo ole edes marakattia lähellä.
Media nyt vaan on sellaista että kaikkein yksinkertaisimmat ihmiset ottavat todesta joka sanan mitä se sanoo.
Niinhän ne neukutkin ehkä äänestivät Putelle jatkoaikaa. Siis ehkä, koska vaalivipit olivat ilmeisiä eivätkä ikinä menisi läpi länsimaiss tfygihuoja.
sfdgfchgjbhkjlk
8
136
Vastaukset
- NäyttöäKehiinHuruUkko
Todista, ettei se ole ihmisen edeltäjä.
- MekanisiTokiOn
RaamattuOnTotuus kirjoitti:
Ei ole mitään tunnettua mekanismia, joka saisi aikaan kehitystä.
Mutaatiot ja luonnonvalinta ovat yleisesti tunnettu mekanismi. Uskonnon totaalisesti aivopesemänä et voi kuitenkaan sitä uskoa, vaan sinulle 6000 vuotta vanha Maa ja Nooan tulva ovat faktaa.
Mutta miksi olet valehdellut vastoin Raamattua, että fossiilit syntyivät Nooan tulvassa? - KoskaEheydyt
RaamattuOnTotuus kirjoitti:
Ei ole mitään tunnettua mekanismia, joka saisi aikaan kehitystä.
Se, että Jeesuksella päänsä sekoittanut alakoulun opettaja kieltäytyy ymmärtämästä miten evoluutio toimii ei tarkoita etteikö mekanismeja oleksi.
Miten peltokaalista saatiin rypsi? - notossa
RaamattuOnTotuus kirjoitti:
Ei ole mitään tunnettua mekanismia, joka saisi aikaan kehitystä.
1. IDA the over-hyped fossil<br />
2. Darwiniusmasillae<br /><ul><li>Found in Germany in 1983
Nytkö saksa olisikin se paikka jossa ihmisen alkukoti oli?
Kun asetamme kartalle kaikki ihmisen sukupuuhun oletetut esimuodot niin kummasti ne esivanhemmat ovat pyörineet ympäri maapallon. Niiden löytöpaikkojen välit ovat yksi epäilyjä vahvistava tekiä. RaamattuOnTotuus kirjoitti:
Ei ole mitään tunnettua mekanismia, joka saisi aikaan kehitystä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Evoluutio#Mekanismit ole hyvä. laita se piplia sivuun ja kohtaa uskontojen illuusion ulkopuolinen elämä.
Kumpiko on enemmän addiktoivaa todellisuuden pakoa, uskonnollisuus vai alkoholismi?- Uskomuseitieteessäpure
MekanisiTokiOn kirjoitti:
Mutaatiot ja luonnonvalinta ovat yleisesti tunnettu mekanismi. Uskonnon totaalisesti aivopesemänä et voi kuitenkaan sitä uskoa, vaan sinulle 6000 vuotta vanha Maa ja Nooan tulva ovat faktaa.
Mutta miksi olet valehdellut vastoin Raamattua, että fossiilit syntyivät Nooan tulvassa?Evouskon perusteisiin toki kuuluu uskomus siitä että satunnaiset mutaatiot tuottaisivat vähitellen luonnonvalinnan kautta uusia lajeja.
Ongelma on vain siinä että mitään tuollaista ei ole ikinä missään havainnoitu.
- kylläsyletttää
Eussahan asia menee läpi ilman demokratiaakin. Koska EUn presidentti olisi valittu vaaleilla? Miten Merkelin valta on perusteltavissa? Siksikö kun on Hintlerin tydär?
Entä Saksan sananvalta? Eikö ensimmäisen ja toisen maailmansodan jälkijärjestelyt tehty siksi ettei saksa koskaan enää nousisi kukkoilemaan Euroopassa?
Miksi poliittinen Suomi aina esiintyy suomettuneesti? Milloin pyllistellen itään ja milloin länteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2171582- 1861571
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441164Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46858- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617