Ruotsi ja Britannia eivät romahda

vaikka persunatsit ja muut rasistit muuta väittää aamusta iltaan.
17186
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Britannia kyllä romahtaa sen jälkeen, kun brexit on toimeenpantu. Nyt jo nähdään, kuinka valkoinen väki muuttaa Britanniasta pakoon, ja brexitin jälkeen ei edes korvaavaa valkoista EU-muuttajaväestöä tule paenneiden tilalle, koska vapaa liikkuvuus loppuu. Jäljelle jää brittikantisten supistuva joukko, kun maassa jo oleva muslimiväestö sen sijaan lisääntyy moninkertaisella vauhdilla.

"EU-kansalaiset muuttavat Britanniasta kiihtyvään tahtiin": www.ts.fi/uutiset/maailma/3852701/EUkansalaiset lahtevat Britanniasta kiihtyvaan tahtiin

1Äänestä

Idiootteja ovat ne jotka eivät näe yhtään tätä päivää pitemmälle.

1Äänestä

Mistäs sinä sen tiedät?

1Äänestä
  • Jos ja kun maanosaan tulee tulevaisuudessa kymmeniä miljoonia tai satoja miljoonia ukkoja, sitä ei kestä edes liittovaltio. Kertokaa millä rahalla nämä elätetään? Taivaaltako sitä rahaa sataa? Millä tulijat saadaan kotoutettua, kun valtaisalla heistä heidän pyhä oppikirja kieltää sen? Haukkukaa vaan natseiksi ajattelevia ihmisiä, mutta se ei kenestäkään natsia tai rasistia tee. Muutahan teillä suvakeilla ei ole perusteluja kuin nuo pari-kolme sanaa.

    1Äänestä

Miten+niin+Britannia+lopahtaa?Sveitsi+ei+ole++EU:ssa+ja+sillä+menee+loistavasti.Norja,+Ruotsi+ja+Tanska+eivät+taas+kuulu+EMU:un+ja+niilläkin+menee+aivan+loistavasti+koska+niillä+on+oma+valuutta+käytössä+joka+joustaa+tarvittaessa.Me+taas+oloemme+kusessa+koska+kuulumme+EU:hun+ja+lisäksi+vielä+ainoana+Pohjoismaana+Euroon.Taloutemme+BKt+on+vieläkin++allle+2008+tason+kun+taas+Ruotsissa,+Norjassa+ja+Tanskassa+Bkt+on+kasvanut+samassa+ajassa+20%+!Eli+mitä+haittaa+siis+on+siitä+jos+eroaa+Emusta+ja+EU:sta?Lisäksi+Britannia+ei+ole+koskaan+ollut+Schengen+maa+,jos+sinne+menee+on+joutunut+aina+passintarkastukseen+eli+siinäkään+suhteessa+mikään+ei+muuttuisi.Kun+Britit+eroavat+EU:sta+he+saavat+kansallisen+itsemääräämisoikeutensa+takaisin,+me+olemme+sen+menettäneet+koska+EU:n+komissiolla+on+päätäntävalta+yli+kansallisen+päätäntävallan+,miksi+on+muka++parempi+menettää+oma+kansallinen+päätätävaltansa+ja+antaa+se+Komissiolle?

1Äänestä
  • Just näin. Eu-vouhkat vaan pelottelee. Myöskin Japani Australia pärjäävät äärimmäisen hyvin ilman eu-tyyppistä kolhoosia.

    Äänestä

  • qåaäzm kirjoitti:

    Just näin. Eu-vouhkat vaan pelottelee. Myöskin Japani Australia pärjäävät äärimmäisen hyvin ilman eu-tyyppistä kolhoosia.

    Ja huomatkaa, nämä ovat kansallisvaltioita, joissa rajatarkastukset tiukat. Miksi emme mekin pyrkisi samaan?

    Äänestä

  • qåaäzm kirjoitti:

    Ja huomatkaa, nämä ovat kansallisvaltioita, joissa rajatarkastukset tiukat. Miksi emme mekin pyrkisi samaan?

    Rajat kiinni ei onnistu tällä hallituksella, koska kansan tahtoa ei noudateta.

    Äänestä

No,+ruotsi+näyttää+tietä+miten+tulee+käymään.+Siellä+saattaa+vuonna+2050+olla+jopa+30%+väestöstä+muslimeja.+Varmaa+on,+että+ruotsalaiset+joutuvat+taistelemaan+entistä+kovemmin+omista+arvoistaan+ja+turvallisuudestaan+sellaisessa+yhteiskunnassa.Briteissä+kantaväestö+on+tilastojen+mukaan+jo+henkisesti+valmistautumassa+sisällissotaan.+Aika+näyttää+millaisia+hedelmiä+tuollainen+mentaliteetti+siellä+tuottaa.+Massiiviset+matujen+joukkoraiskaus-orgiat+eivät+taatusti+ainakaan+helpota+tilannetta.

1Äänestä
  • Tuo ei taas liity mitenkään EU:hun tai Euroon tai Brexitiin.
    Puola,Slovakia, Slovenia ja Unkari ovat EU:ssa eivätkä silti suostu ottamaan matuja maahansa kuten eivät myös EU:ssa oleva Itävaltakaan eikä Tanskakaan enään .
    Ruotsin taloudellahan menee kovaa HUOLIMATTA matutulvasta ja vielä paremmin menisi jos eivät ottaisi heitä ollenkaan mutta siis sinällään tuo ei liity Brexitiin ,EU:roon tai EU:hun mitenkään.
    Ruotsin tilannehan vain kertoo edustuksellisen demokratian toimimattomuudesta, suurin osa kansasta ei halua matuja maahan mutta silti päättäjät ottavat heitä ,sama tilannehan on täällä, kiitos Sipilän ja Kokoomuksen, kansaa ei kuunnella ollenkaan.

    Äänestä

Miten perustelet YK paperin missä mainitaan et Ruotsista tulee kehitysmaa vuoteen 2030 mennessä.

2Äänestä
  • Papereita tulee ja menee..............jos jolku oikeasti väittää että Ruotsista tulee kehitysmaa niin ei elä tässä maailmassa.

    Äänestä

Ironista tässä on myös, että esim. Soini(ent persu, nyk. sinismurffi), joka oli ennen niin kovasti tohkeissaan eroamassa sekä eurovaluutasta, että koko eu;sta on nyt kääntänyt kelkkansa siinä(kin) asiassa ihan kokonaan.

Petti kaikki äänestäjänsä ihan tosta vain.
En sitten tiedä, mitä tapahtui, huumattiinko hänet vai saatiinko uhkailemalla hiljaiseksi. Vai käänsikö kelkkansa muuten vain, se kyllä tosin kuulostaa melko oudolta..
Kaikki on mahdollista paskakokkare/kepu politiikassa nimittäin.

By the way, kokoomuksen vaalitulokset ja vaalien ääntenlaskennat ovat tarkemmassa tutkinnassa, ei tainnut mennä kaikki ihan rehellisesti.... mutta mitäpä muuta heiltä voisi odottaakaan..

1Äänestä

Niin, ei Ruotsi mihinkään romahda: heillähän on menestyksekäs kalifaatti syntymässä. Ja tuo kalifaatti tulee yrittämään myös muiden maiden, kuten Suomen valtausta.

Äänestä
  • Näin kertoo taas joku tonttu jolla ei ole mitään käsitystä todellisuudesta missä elämme täällä Suomessa, kuinka säälittäviä ja yksinkertaisia ovatkaan Suomalaiset ihmiset,...........kaikki nauravat heille!!

    Äänestä

  • uiopåpoiuytr kirjoitti:

    Näin kertoo taas joku tonttu jolla ei ole mitään käsitystä todellisuudesta missä elämme täällä Suomessa, kuinka säälittäviä ja yksinkertaisia ovatkaan Suomalaiset ihmiset,...........kaikki nauravat heille!!

    Jos jonkun nimimerkki on tyyliä "uiopåpoiuytr" , ei liene tarpeellista edes lukea moisen alpakkapropagandaa.

    Äänestä

Rkp-trollin hehkutusta. Ruotsi on jo romahtanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Persut.idiootteja.myös kirjoitti:

vaikka persunatsit ja muut rasistit muuta väittää aamusta iltaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu