Venäjän Britannian suurlähettiläs heitti asiallisia toteamuksia Britannian valtion historiasta valehtelijana ja tämän tuoreenkin myrkytystapauksen tietojen pimittäjänä kuten jo aiemminkin sattuneiden tapausten.
Onkohan tapaus tuonut taas esiin jonkinlaisen britannialaisen perversion?
https://yle.fi/uutiset/3-10128686
Onkohan tapaus tuonut taas esiin jonkinlaisen britannialaisen perversion?
https://yle.fi/uutiset/3-10128686
Vastaukset 20
Vanhimmat
Milloin Venäjä tunnustaa valehdellaansa TAAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vähän sen jälkeen , kun tunnustavat, ettei Irakilla ollut joukkotuhoaseita.
Mistähän ne tunnustukset kannattaisi brittien aloittaa, se on meinaan loputon lista. :)
Valehtelunhan Venäläiset tunnetusti osaavat erittäin hyvin.
Suorastaan mestareita siinä.
Ei vaan osaavat sen vieläkin.. oletko noin tyhmä?
Ja siis mihin juutalaiset lähtivät ja koska ?
Ovatko Putin tai Lavrenko siis Juutalaisia?
Semiläisyys katosi Venähältä ja siirtyi vapaaseen Englantiin.
"Ja siis mihin juutalaiset lähtivät ja koska ?"
VAADITTIIN juutalaisille vapaata pääsyä Neuvostoliitosta ja Gorbatshov suostui ja niin alkoi massamaaastamuutto Israeliin.
Lavrovissa ei ollut edes miestä myöntämään NL:n prokaatiollaan aloittaneen talvisodan ,...
Miksi Lavrov sellaisen myöntäisi? Myönsikö Niinistö Suomen aloittaneen ns. jatkosodan? :)))
No kannattaisko kommarien tulla edes tälle vuosituhannelle noista vääristellyn historian hämärästä ? Että silleen.
BOLSEVIIKIT hyökkäsivä Suomeen ja tutuin metodein valehdeltiin - ja Raatteentien päähän junalastillinen kasaareja Ukrainasta.
Katsokaa tätä moppitukkaa. Onko mies täysissä ruumiin ja sielun voimissa Hitler-puheineen? :)))https://www.rt.com/op-ed/422064-johnson-putin-hitler-nazi/
Näyttää perusbritiltä, gini on hiukan maistunut pojalle.
venäläinen nyt mitään myrkytyksiä myönnä parin viikon pusertelulla, kun Mainilan laukaustenkin tunnustaminen on mahdoton tehtävä. Sinänsä erikoista, ettei pysty myöntämään muutamaa tykistökekityksellä tappamaansa, kun samoilla vuosikymmenillä lahtasivat 20 miljoonaa muuta omistaan. Onko niillä jotain mistä pitää olla ylpeä?,, muuta kuin vodka?
Miksi Venäjän pitäisi mitään myöntää kun ei ole mitään tehnytkään. Rikoksessa syyttäjällä eli briteillä on todistamisen taakka.
Kyllä Venäjän olisi syytä tuo juttu tunnustaa. Kenelläkään muulla maalla ei ole ollut minkäänlaisia intressejä tehdä tuollaisia kammottavia tekoja. On tosi asia, että aikaisemminkin on myrkytetty venäläinen Britanniassa, joiten heillä tuntuu olevan tuo homma hallussa.
Olipa naurussa pitelemistä, kun luin Venäjän vaaleista tämän päivän lehdestä. Eräs Duuman jäsen sanoikin kehuen, että missään muualla ei ole niin avoimet vaalit kuin Venäjällä.
Todellakin. Siellähän linja-autolliset valtiontyöntekijöitä kiersivät vaalihuoneesta toiseen ja aina samat ihmiset äänestivät Putinia. Heillä on ollut varmaan hurjan hauskaa ja niin on meilläkin. Ei noin avointa äänestystapaa ole muualla maailmassa nähty nykyaikana.
Tuo farssi naurattaa oikein todella. Kyllä Putinia kannattaa onnitella, kun on noin innokkaita kansalaisia, että montakertaa äänensä antavat.
Se niitten vaalien rehellisyydestä.
Esinahan poiston takana seeemiläinenretoriikka ja ajattelu?
Tavata rehellinen venäläinen poliitikko, on yhtä todennäköistä kuin saada nevski prospektilla kävellessä meteoriitti päähänsä! Pätee kai aika monen maan eliittiin!
Todisteita odotellessa....mitäs todisteita noista edellisistäkään tapauksista on, ei mitään Venäjää vastaan. Briteillä on pakkomielle ja alemmuuskompleksi venäläisiin nähden selvästi.
Milloin ju.utaliset tunnustavat olevansa KAIKEN eurooppalaisen/USA'n terrorin takana`?
No britit ovat kautta historian olleet riistäjiä ja rikollisia ihan ilman juutalaisiakin .