Metodit varastaa koko hienon illan idean. Pikkuhiljaa ymmärrän, miksi huorille pitää maksaa etukäteen.
Jussit jaossa, harmittaa hässäkkä
likainen.näyttö
24395
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Eturivin naisnäyttelijät eivät saavu Jussi-gaalaan.
Kopioivat sen hollywoodista, sillehän naureskeli kaikki. Varsinkin niiden puheille.
Kolmannen luokan naisnäyttelijät -----ei muuta ku Taunoa ja Ansaa---se riittäköön heille----kesäteattereihin kaikki !!!!!!!!
Hollyvoodissa akat motkotti turhaan oskarit meni silti ukoille buaahaaaaa.
Loistavasti aikataulutettu, syyttömät kärsii, en katso Jussi-gaalaa, TV sarjat, elokuvat, kotimaiset boikottiin
Meetoo on pelkkä Louhimiehen ajojahti, näyttö naisten noususta vallankäyttäjiksi, josta puuttuu kokonaan sivistys.
Tuskinpas tulee louhimiehen ruipelokaan jussigaalaan, jos tulee niin vihellyskonsertti ainakin on varmaa! Oletteko te keskoset jonkilaisia naisten vihaajia ? kun puolustelette tuota saatanan kukkakeppiä, joka näyttää ulospäinkin, kuin olisi taputettu viisikertaa haudastaan ylös, ja viimeisellä kerralla jätetty hautaamatta !
Late Lapista. SSSS Ry!
Huorat on rehellisiä ne kertoo alussa hinnan eikä pihtaa tavarassa.
Hyvin ajoitettu näiden Akun rassaamien akkojen ulostulo.Mikseivät tulleet aikaisemmin häirintöineen ulos?!
Ilmaista mainosta jonninjoutavalle Jussi-gaalalle ja suomalaisille "tähtinäyttelijättärille".
Kaikkia naisnäytteliöitä ajatellaan nyt huoraavina otuksina, kuinka tämäkin nainen on alistunut panopuuksi, että on saanut, päässyt kys. osaan elokuvassa. Teitte paljon etukäteistyötä ajoitus OK, mutta teitä tullaan aina pitämään panoalustoina, millä olette saaneet osanne näytelmistä, elokuvista. Lopetan kesäteatterin kahvilassa talkootyön, kenenkään ei tarvitse luulla että olen siistijä,-tiskari aseman huoraamisella hankkinut.
Kiitos avautumisestasi, minäkin lopetan järkkäri, lipunmyynti, tarkastus, parkkivahti työni, olen 60v. mies Kenenkään ei tarvitse jatkossa epäillä, että seksillä olen asemani saanut. Kesäteattereille kelejä.
Vodkaturistit oli ekoja kesäteattereita kun annoin maitani parkkipaikoiksi. 2018 kesällä en lainaa maitani autoille. Täällä metoo myös.
Milloin murhataan ensimmäinen MeToo kamppanjoiva nainen. Valheilla itselleen mainosta saanut ja miehen ahdinkoon saattanut onkin laillista riistaa, vaara piilee.
Onko tämän takana mahdollisesti taho, joka mielellään on esiintynyt palkittavana? Ei kestä sitä,että joku saisi palkinnon ehkä ihan ansiosta. Elokuva hyvä ja katsottu. Tämä herättää kateutta.
Kiihkoilijoille on ehkä luvattu osia ynnä muuta, mutta lupauksia ei välttämättä pidetä...
Voihan olla että aki tekee jatkossa vain miesleffoja, sitten saa ylen ämmä taas ärvistellä miksei ole naisia tai niitä toisia oletettuja. Vanha sananlasku laivasta ja naisista pitää paikkansa.
Kuka tollaisia Jussi pelle gaaloja viitsii katsella?
Totta töriset, puisevampia ohjelmia saa hakea, kun nämä kavereidenkehumisgaalat, ehkä euroviisut ja itsenäisyypäivänvastaaotto haukotuttaa saman verran.
Jussi-gaalan ajan jaksetaan olla toisiaan mollaamatta ja puukottamatta selkään?
Jussi pussi puita nussi.
Naisnäyttelijät leimasivat koko ammattikunnan. Roolit tienattu kyseenalaisin keinoin. Näinkö meni?
Kuinkahan moni noistakin ruikuttavista ja vikisevistä marttyyreistä on pakottamatta kopeloinut Akun sepalusta että on saanut hyvän roolin, aika moni varmaan. Pop-tähti Madonna sai aikanaan että hän joutui olemaan monasti polvillaan sepaluksen edessä että pääsi tähdeksi, se oli hinta hänen valtavasta nykyomaisuudestaan.
Arvon naiset olette todellisuudessa aiheuttaneet jotain ihan muuta, kuin alanne arvostusta. Kuskaa kotiin mennessänne muuntajaan, onnistuu koskapa oli edellytys saada elokuva rooli, silloin kelpas, entas nyt.
Parhaan naispääosan on saanut....Pakko katsoa Jussi-gaala
nyt ei tule Mieleen