Ryppyjen poisto laserilla kokemuksia??

Utelias1976

Plastic Surgery Centerin sivuilta luin, että laserilla voidaan poistaa ryppyjä. Menetelmää kehutaan turvalliseksi ja tehokkaaksi. Menetelmä kuulemma aktivoi ihon omia järjestelmiä. Lopputuloksen näkee noin viiden kuukauden kuluttua ja toimenpide kehoitetaan uusimaan vuoden välein. Hinta oli muun muassa silmärypyille 680 euroa.

Nyt kysyisinkin, että onko kenelläkään kokemusta toimenpiteestä? Ja toiseksi millainen paikka on Plastic Surgery Center?

5

7774

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Utnelias

      Kuinka kauan tulos kestää jos se näkyy viiden kuukauden kuluttua ja pitää uusia vuoden päästä??

    • Expl

      Kannattaa käydä ammattilaisella, esteettistä hoitoa tekevällä plastiikkakirurgilla. Hän katsoo, mikä näistä eri menetelmistä sopii juuri sinun tilanteseen. Häntä ei löydy kertomastasi hoitopaikasta. Eri laitosten hoitajat ja kosmetologit ovat sidottuja käyttämään omia laitteitaan, vaikka niistä ei saisi tulosta. Laitteille täytyy saada kate.

    • huijausta

      ei laserilla, naurua vain

    • maallikko3

      Ainakin maalaisjärki sanoo, että laserilla voi hioa ihosta ohuita kerroksia. silloin kai matalat rypyt tasoittuu myös. Ja laser saattaa myös stimuloida ihoa sisältäkäsin.

      Olen melko varma kuitenkin ihan näin maallikkona ettei laser ole mitenkään paras hoitomuoto rypyille.

    • rypytveks

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      3225
    2. GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?

      GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys
      Voice of Finland
      43
      1177
    3. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      83
      1162
    4. Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut

      Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja
      Ikävä
      53
      1102
    5. Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!

      Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!
      Pudasjärvi
      35
      1032
    6. Mikä teki vaikutuksen

      että ihastuit kaivattuusi? 🔥
      Ikävä
      47
      899
    7. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      67
      878
    8. Luuletko, että löydämme vielä

      Yhteyden takaisin? Miehelle ....
      Ikävä
      53
      867
    9. Autolla puuhun

      Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn
      Oulainen
      25
      864
    10. Tunnustan

      Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle
      Ikävä
      39
      862
    Aihe