Se oli vissiin 54 vuonna olin isossa torpassa pervolanmutkalla lapsena ja pervokin pappa ja muori sanoivat, muistelisin, juodessaan ekaa kertaa koskenkorvaa ja vielä coca colaa lantrinkina että.. täähän on kuin liköörii jois..ja toinen sano että kyllä tää yskänlääkkeeltä maistuu. En muista kumpi sanoi jomman kumman noista kommenteista, koska siitä on niin pirun pitkä aika. Juon tässä juuri kossua colalla ja muistelen. Mä muistelen.
Vastaukset 7
- a-no
Pervokin kotivideo vuodelta -66. Tässä 15- vuotias Pervokki vetää Leijona- pullon yhdellä huikalla!
https://www.youtube.com/watch?v=_P1yufd_-z4 - team.ryyppendorf
Kuin Nesterallin etappeja;Koskenkorva, Pervolanmäki, Pitkähuikka.
- LuikuriaLasket
Olet melkoisen vanha jos vietit lapsuuttasi 1964 vuotta sitten. Vai tarkoititko vuotta -54, viivasella on iso merkitys.
- olis-siitäMV-juttu
Terävä huomio. Sen täytyi olla Pervokin isoisä.
tarkoitin vuotta 1954.. ja joun taas juuri kossua jopssqa on juuri juureksellinenmaKU..ON TUOSSA HALPAA PIRKKAOLUTTAKIN.. JOTTA NII..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731217
- 711142
- 72981
- 95869
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois254790- 49757
- 27695
- 54666
- 72659
- 40600
