Joo en v***u avaa noille virpojille ovea. Mitä veetä siellä kolistelevat. Ei riitä suklaa enään nykyään vaan tarttee olla viitosia ja kymppejä, että kakarat olisi tyytyväisiä. Huudan vaan et suksikaa kuuseen! Siellä joku aikuinen vahtii lippaan kanssa, että rahnoo tullee mukavasti. Että suavat hyvän tilin. En avvoo kämppäni i ovia.
En avaa virpojille ovea su****a haluavat rahaa
Rahnoo
20257
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Älä pelkää ei ne sinun, persaukisen, ovelle viitsi tullakaan.
Niillä on varmaan yleisavaimet kerran pääsee rappuun vaikka ovet on lukossa.
Täälläpäin ne tunkevat risuja ja sahajauhoa postiluukusta sisään jos niille ei aukaise. Ja oveen oli läärätty kananmuna rikki.
Voi myös olla että ISIS-tero soluttautuu siihen porukkaan.........
Juuri annoin vitoset ja isot suklaamunat kahdelle pikku trullille. Hienot vitsat olivat tehneet.
Noita-akat ovat pohjanmaalaisten vajakkien jälkeläisiä.
Pesäpallomailalla on hyvä virpoa suvakkia jakaukseen.
Itse syön pääsiäis suklaamunani kun olen niin ylen sankea Briha.
Avaa heti se ovesi, syyllistyt muuten rasismiin, jos siellä on uussuomalaisia joukossa!
Rajat auki!
Annoin virpojile pussillisen kindermunia, pari suklaalevyä ja kasan irtokarkkeja. Lisäksi kaksikymppiset per laspsukainen. Sellainen on ollut täällä päin tapana. Muuten joutuu vähän outoon maineeseen.
Pitäs olla satanen kymppeinä ja munat päälle. Mielummin syön mämmiä koko rahalla. Auta armias näille ei riitä yksi karamelli enään. Onneksi alkaa olla päivä pulkassa ja riiviöt häipänneet. Sidukkaa ja mämmiä. Siinä hyvä yhdistelmä. Ei mitään sokeria pilaamassa makua. Lorautan sidukat mämmilautaselle ja eikun raakana.
Meillä kävi naapuritaloista kolme eri naispuolista noitavaltuuskuntaa ovella tänä päivänä. Kahdella porukalla oli mukanaan Netsin kannettavat maksupäätteet.
Niille piti maksaa porukkaa kohden luottokortilla 50 euroa, Se on noiden naperoiden mukaan on normaali hinta jonka muutkin maksaa, eikä maksaja silloin joudu huonoon ja köyhään valoon naapurien silmissä.
Kolmas porukka oli hieman huonommin varustautunutta, eikä niillä päivän hinnastot niin hyvin päivitettynä. Ehdotin että jos annan niille yhteisesti 20 euroa, niin siihen ne tyytyi.
Yksi tosin sähähti vitsakimppunsa kanssa koiralle, ja pikkuisen potki ulko-ovea mennessänsä, oli sen mielestä ilmeisesti sen verran alarajalla se 20€ kumminkin.
Onneksi on taas tämä pääsiäispyhä ohitte, ja hengissä ollaan. Naisnoidat on vuosi vuodelta vaikeampia ja vaikeampia saada tyytyviseksi.
Minulla ei ollu tulkkia en tienny mitä ne tahto?
Naapurin kolmikymppinen neiti kävi minulla "virpomassa". Palkaksi sai "munaa" perinteen mukaan.
Näytin parille trullille muniani, niin johan pinkoivat pakoon.
Seurue täysi-ikäisiä virpojia ilmaantui eläkeläismiehen ovelle. Virpoivat, varpoivat, tuoreeks ja terveeks. Eivät antaneet vitsaa, vaan vettä pyysivät saada juodakseen. Vanhuksen mentyä vettä hakemaan, olivat virpojat sillä aikaa ottaneet palkkansa eläkeläismiehen lompakosta, mikä oli eteisen naulassa roikkumassa. Siitä riittikin iloa seurueelle tulevaks vuodeks, valoisaks kevääks, lämpimäks suveks, pääsiäispyhäks ja juhannustuleks.
Itsekn tuli virvottua kersana. Sitä näytti ihan homolta niissä huiveissa ja huulipuniissa.
Nythän sellainen kyllä passaakin kun homot ja femakot jyllää ja jytäjää.
On se kumma kun ihmisten lompakot ovat eteisen naulassa yleensäkin.
Meikäläisen risa lompuuki on yleensä lipaston laatikossa kalsareiden alla.
(tämä siis seurueille tiedoksi)
Täö on ihan namusetä hommaa, me too akat iskenee pian tähän.
Et sitten avannut ovea leijuvalle mämmikasalle. Vai pääsikö yllättämään.
https://www.hs.fi/nyt/fokit/car-2000005615610.html