Mitä pahaa Suomi on tehny
drtyrtyyt
12201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
En havainnut jutussa yhtäkään ministeriä joten...?:)
Siinä on oikea linkki.
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/sisaministeri-mykkanen-ei-pida-tuhansia-maassa-piileskelijoita-rajuna-ongelmana-muutama-promille-heista-voi-radikalisoitua/6834046
VTTU mikä idiootti! ... Ei vielä ongelma! Pitääkö sitten odottaa kunnes varmasti on iso ongelma? ... Toistan: VTTU mikä idiootti!!!!!!
Onnittelut Kaisalle vielä maailmankupin voitosta. Hyvillä liiveillä osumatarkkuuteen voi asennoitua rennosti.
Suomella täyskäsi ilman ääntäkään.
Mykkäsen kannattaisi vierailla naapurimaassa, jotta hänelle totuus valkenisi.
Totta, kyllä kävi Siltsulla tuuri, ettei jäänyt kiinni Thaimaan päässä, olis häkki heilahtanut heti.
Muutama promille riittää terroritekoihin mutta ministeri luottaa olevansa turvassa. Muista viis veisaa.
Suomen tuomiot johtuu Jumalan pilkasta! Yrittäkää ymmärtää että maailma on ollut täynnä pahuutta vuosikymmeniä ja me olemme saaneet elää "lintukodossa" koska Jumala on meitä suojellut. Suomessa on ollut paljon rukoilijoita joiden rukoukset Jumala on kuullut ja suojellut maatamme. Sitten hallitus valitsi pahuuden ja rupesi laatimaan jumlattomia lakeja. Alettiin kieltämään kaikenlainen Jumalasta puhuminen kouluissa jne. Valittiin uskonnoksi evoluutio , haluttiin olla mieluummin apinoiden jälkeläisiä kuin Jumalan luomia.
Yksinkertaisesti Kaikkivaltias ei anna itseään pilkata, joten lopetti meidän maamme suojelun.
Se pahuus mikä on kasautunut muihin maihin ajan kanssa on nyt saapunut meidän maahan lyhyessä ajassa jotta kaikki maapallon maat saisivat saman tuomion viimeisessä sodassa.
Jumalan pilkkaajat olisivat samalla viivalla tuomioiden tullessa.
Loppu olisi siirtynyt pidemmälle jos ette olisi alkaneet pilkkaamaan. Mutta nyt se on ovan edessä.
Ollut liian kiltti. Yksinkertaisesti näin. Siitä kaikki vääryys johtuu mitä kansa saa kokea. Tarkoitan kaikkinaista oman kansan sortoa. Tulijoita hyysätään, mutta omaa kansaa potkitaan päähän kaikessa. Sitten vielä feminismihirviö tekee tuhoa omilla tahoillaan. Ei vaan saada näitä sortajia kuriin, ei vaikka suunnilleen henki menisi.
Suomalaiset sallivat kaiken vääryyden itseään kohtaan. En tiedä asiaa mikä heidät herättäisi tästä ruususen unesta. Sotako vai henkilökohtainen katastrofi?
Suomalainen pelkää vankilaan joutumista, se on hyvin yksinkertainen syy.
Vankilaan joutuu uhri eikä syyllinen. Sehän nähtiin kun Ollia heitettiin kivellä ja heittäjä sai juosta karkuun mutta Olli joutui putkaan. Viimeisen ajan räikeä esimerkki.
Meidän on vain alistuttava jos emme halua vankilaan. Diktaattorit tuhoutuvat itsestään aikanaan. Eikös itse kokoomus poliitikko jo aikaa sitten kertonut että kaikilla tulee olla turvaverkko. Rakentakaa siis omia ihmissuhteitanne ja odottakaa vuoroanne sillä pian on riistäjä poissa maasta ja siunausten ajat palaavat.
Mutta mikä estää antamasta äänensä sellaiselle puolueelle, joka puolustaisi omaa kansaa? Luullaanko että joudutaan impivaaraan? Tällä kehitysmaalaistamisella ainakin joudutaan impivaaraan, se on varmaa.