Johan Bäckman joutuu oikeuteen epäiltynä Ylen toimittajaan kohdistuneista rikoksista.
Bäckmania syytetään Helsingin käräjäoikeudessa Ylen toimittajan Jessikka Aron vainoamisesta ja törkeästä kunnianloukkauksesta.
Syyttäjä nosti asiassa syytteen tänään maanantaina. Epäillyt rikokset tapahtuivat vuosina 2014–2016.
Nato-asiaan tämä liittyy niin , että Bäckman on toiminut Venäjän presidentin alaisessa Venäjän strategisen tutkimuksen instituutissa RISS:ssä
Ei Bäckmanin tekemisillä tai sanomisilla muuten olisi mitään merkitystä. Mutta Kremlin palveluksessa olevana hän antaa käsityksen mihin Kreml Suomen suhteen pyrkii.
Bäckmania syytetään Helsingin käräjäoikeudessa Ylen toimittajan Jessikka Aron vainoamisesta ja törkeästä kunnianloukkauksesta.
Syyttäjä nosti asiassa syytteen tänään maanantaina. Epäillyt rikokset tapahtuivat vuosina 2014–2016.
Nato-asiaan tämä liittyy niin , että Bäckman on toiminut Venäjän presidentin alaisessa Venäjän strategisen tutkimuksen instituutissa RISS:ssä
Ei Bäckmanin tekemisillä tai sanomisilla muuten olisi mitään merkitystä. Mutta Kremlin palveluksessa olevana hän antaa käsityksen mihin Kreml Suomen suhteen pyrkii.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Venäjä käyttää Bäckmania eräänlaisena koe-eläimenä. Hän saa meuhkata ja jos jokin toimii sitä jatketaan.
Poliittiset oikeudenkäynnit ovat taas alkaneet Suomessa. Sananvapaus ei ole enää minkään arvoinen. Onko meno niin kuin Venäjällä?
Titityy titityy...
Kyse on Suomen lain kunnianloukkaus ja vainoamis pykälien rikkomisesta joiden perusteella syyte on nostettu.
Koska se Jessikan kirja valmistuu,saa varmaankin suuren huomion mediassa.Kauan jo värkännyt sitä,ei ole vain valmista tullut.
https://yle.fi/uutiset/3-10133892
Bätman näyttää kuvassa ihan Himmleriltä. Ja onhan hän Venäjän järjestämissä natsikokouksissa ollutkin.
Näyttää kyllä enemmän tihrusilmäiseltä teurassialta. :-)
Nyt napsahti palstalaisen idolille .... fanittaja on seuraava ... .
IMHO.
Nähtävästi alkaneet USA:n ;Naton fasistiset näytösoikeudenkäynnit Suomessa.
Suomi päätti tänään karkottaa yhden venäläisdiplomaatin. Bäckmanille rikossyyte ja venäläisdiplomaatille karkotus samana päivänä.
Liian kauan Suomessa onkin vain vaiettu Venäjän törkeyksistä. Jospa nyt alkaisi uusi aika.
Itä vinkujat paniikissa kun R... Än hännystelijät joutuu rikoksistaan oikeuteen.
Titityyy titityyyyyyyyyy
Ei paniikkia,onnen päivä.Pääseminen lähempänä kuin koskaan osaksi Venäjää.
Ja kohta PunaVili huomaa kolkuttelevansa miehitetystä Suomesta vankivaunussa kohti Siperian gulagia! Miehittäjät harvoin luottavat paikallisiin Quislingeihin!
Bäkmänillä on vähintään 500 trollija palveluksessa ja koko Venäjän propagandan koneisto, ilman politiista tahtoa Bäkmänillä kaataa koko hallituksen. Voin lisätä, vähintään 5,6 tuhatta Venäjän maahanmuuttajaa on hänen selän takana, hyvin järjestetty ja valmina puolustamaan hänet. Kaksi nuorta SDP Venäjän taustoista nuorta nais politiikoa ovat valmiina vaikka kuolaa hänen takia.
Toistuu Kärkäinen natsi historia. Bäkmänillä liian tärkeää vaikutus agentti venäläisille. Hän koordinoi muiden mukana disinformaatiota sota Ukrainassa, lian kova pala Suomelle.
Johan Bäckman ei edusta Suomea vaan Venäjän hallintoa ja tämä on syytä muista hänen tekemisiään ja sanomisiaan arvioitaessa.
Bäckman on siis nimellisesti Suomen kansalainen, todellisuudessa osa ns. "viidettä kolonnaa".
"Suomalais-venäläisissä lapsikiistoissa kuuluisuutta hankkinut dosentti Johan Bäckman nimitettiin viime viikolla Venäjän presidentinhallinnon alaisuudessa toimivan strategisen tutkimuslaitoksen edustajaksi Suomeen ja muihin Pohjoismaihin."
-
"Vihavaisen mielestä Bäckmanin nimitys Venäjän valtiollisen tutkimusinstituutin viralliseksi edustajaksi Suomeen on selvä viesti suomalaisille ja Suomen ulkopoliittiselle johdolle:
- Tällä halutaan viestittää, että Bäckman kannattaa ottaa vakavasti. Hänet on nyt virallisesti otettu Venäjän valtiovallan siipien suojiin."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014012417971245_uu.shtml
Desanteilla on tupannut olemaan kovin huono tuuri suomen rajojen sisäpuolella. Muistomerkkejä on pitkin, poikin suomea. ;-)
IMHO.
Voin sanoa, Bäkmän on Putinin torvi Suomessa ja informaation sodan ylipäällikkö. Hän voi helposti järjestää venäläisten mellakat Suomessa oman nahkansa pelastamiseksi.
Te vitun informaatiosoturit olette kyllä sellaisia tyhjäpäitä, ettei toisia löydy.
Nytpä tässä odotetaan sitä venäläisten mellakkaa Bäckmanin nahkan pelastamiseksi :DD
Bäckmannilla tuossa hätää ole, Suomen oikeuslaitos ja järjestelmä tekevät itsestään täyden pellen tyhmällä näytösoikeudenkäynnillä.
Sinä ja tiltu-toverisi niitä varsinaisia Putinin peppupellejä olette, mutta omahan on valintanne : D
Backman saadaan tuomiolle Suomen oikeuslaitokseen, oli sitten paikalla tai ei.
Tuomion jälkeen, kansainvälinen etsintäkuulutus, ja näin matkustelu loppuu äkkiä.
Suomen vankilaan päästessään tietään mitä on tullut tehtyä, sieltä löytyy vielä toiminnan miehiä vastaan.
Ette pääse natoon,ottaako päähän.
uskovat Naton jäsenyyteen.
Suomalaiset suhtautuvat aika myönteisesti Naton kanssa tehtävään sotilasyhteistyöhön.
Puolustusministeriön alaisen Maanpuolustustiedotuksen suunnittelukunnan marraskuussa 2017 julkaiseman kyselytutkimuksen tuloksen mukaan sotilaalliseen yhteistyöhön Naton kanssa myönteisesti suhtautuu 61 prosenttia ja kielteisesti 32 prosenttia.
Myönteisesti suhtautuvien kanta on pienessä kasvussa edelliseen tutkimukseen verrattuna.
Sotilaalliseen yhteistyöhön Yhdysvaltojen kanssa suhtutuu myönteisesti 59 prosenttia ja kielteisesti 35 prosenttia.
https://www.defmin.fi/tehtavat_ja_toiminta/viestinta/maanpuolustustiedotuksen_suunnittelukunta_mts
Jos Bäckman on viisain henkilö jonka Venäjä on pystynyt mobilisoimaan propagandistikseen Suomessa niin sitten meillä ei ole mitään hätää.
Bäckmanin manifestit ja uhoaminen ovat kuin suoraan Stalinin ajan Neuvostoliitosta tai Eisensteinin propagandaelokuvista.
Totuus ja asiallisuus loistavat poissaolollaan.
Bätmän kuvittelee olevansa Otto-Ville vaikka onkin vain ns. "hyödyllinen idiootti".
Termi, jota jo neukut käytti siipeilijöistä.
Bäckman on fsb:n taskussa. Irti ei päästetä. Skripolit varoittavana esimerkkinä.
Juuri näin.
Täällä ollaan Venäjällä eikä hädänpäivää.Suomeen oikeuteen ette saa sitten millään.Vituttaako?
NATON avulla hyökätään, vallataan Pietari ja Urali ja tuodaan Bäckman Suomeen oikeuteen!
Siinäpä Erkki Johanille oiva rangaistus. Tuomitaan asumaan venäjällä hamaan kuolemaansa asti. Suomen kansalaisuus pois ja päälle maahantulokielto. Venäjähän on maanpäällinen h*lvetti.
Bätmän kusessa jos ei saavu oikeuteen. Etsintäkuulutus perään ja ei ole paluuta R.. Än,"onnelasta"
Bäckman. Turha odottaa. Venäjä ei päästä hyödyllistä idioottiaan.
HAH!. Fätman tekee jossain vaiheessa sen ratkaisevan virheen ja SNAP!.
IMHO.
Komsolmolskajapravda
Batmania kiusataan Suomessa
https://www.kompravda.eu/daily/26810/3846807/
Putinistit polttivat lapset Kemerovossa
https://www.kp.ru/best/msk/photo-pogibshih-vo-vremya-pozhara-v-kemerovo/
Putinistinen monimiljonääri
Denis Shtengelov omisti vaarallisen vanhasta kommunistimakeistehtaasta tehdyn tavara-leikkipaikkatalon lapsille jossa ei ole palolaitteita eikä hätäovia (jumitettu kiinni)
Kaikki paloi
Paitsi monimiljonääri, joka asuu Australiassa