Naton päämaja venäläisten vallassa

Naton päämajassa työskentelee 20 venäläistä diplomaattia. Moskovan päämajassa ei ole yhtään Naton diplomaattia.
280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ehkä jollain yhteysosastolla on jokunen venäläinen.
Esikunnan johtamistyöhön he eivät osallistu.

Äänestä

Venäjä on valtio ja Nato on järjestö.
Naton 29 jäsenmaata haluavat avoimet ja reilut välit Venäjään ja siksi venäläisiä on Naton päämajassa.
Venäläisten törkeät rikokset, mm. sotilaskäyttöön suunnitllun hermomyrkyn käyttäminen EU-maan alueella, on saanut yli 20 länsimaata karkoittamaan yli 130 venäläisdiblomaattia länsimaista ja Nato-puolustusliiton päämajasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Putinonsuuri kirjoitti:

Naton päämajassa työskentelee 20 venäläistä diplomaattia. Moskovan päämajassa ei ole yhtään Naton diplomaattia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu