24 MAATA KARKOTTAA 122 VENÄLÄISTÄ DIPLOMAATTIA

24264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Kyseessä on mittavin venäläisten diplomaattien karkotus koskaan, mukaanlukien sodat.

Äänestä
  • Kauanpa tätä jouduttiinkin odottamaan.

    Äänestä

  • Tämän vuoden ehdottomasti miehekkäin päätös!

    Ja naisen taholta! :D

    Äänestä

Vanja oppivat taas syömään kalanpäitä.

Äänestä

jotain outoa tässä on. Nyt se vakooja-tytär on jo toipumassa, vaikka myrkyn piti olla jotain viidennen syukupolven hirmumyrkkyä. Heti kun länsimaat saatiin karkoittamaan venäläisiä, niin hupsista keikkaa kaverit jo toipuvat.

Äänestä
  • Tappajat epäonnistuivat. Pääkohteella taitaa olla huonommin asiat.

    Äänestä


  • fgjfgj6 kirjoitti:

    Onpahan kun yle niin sanoo, yle on viimeinen totuus !

    https://yle.fi/uutiset/3-10140274

    No mutta ei YLE ole mikään alkuperäinen lähde.

    Äänestä

  • Mistä se Assange -uutinen oli peräisin?

    Äänestä

  • Nevanlinna trolli -tehtaasta.

    Äänestä

Voihan se olla hyväkin asia, jos viidennen sukupolven hermomyrkyn vaikutus vastaa normaalia kausi-influenssaa. Mene ja tiedä.

Äänestä
  • Miten se kausi-influenssa pelkästään Putinin vihollisiin ja Venäjän maanpettureihin iskee?

    Äänestä

Joko on varmistunut, ettei teko ollut osa Venäjänvastaista propagandaa? Voisin hyvin kuvitella, että Ukrainasta ja monesta muustakin Venäjän aikoinaan terrorisoimasta maasta löytyy tällaisiin tekoihin kykeneviä katkeria sieluja.

Vanha viisaus: "Ensin tutkitaan ja vasta sitten vasta hutkitaan."

... En siis tiedä mikä on tilanne. Joko asia on selvinnyt?

Äänestä
  • Kertokaa jo Tiltut ! :D

    Äänestä

  • Myö tahotaan tietää !

    Äänestä

  • tildelöiselle kirjoitti:

    Myö tahotaan tietää !

    Niin myö tehhään.

    Äänestä

Venäjällä on sen verran reilusti vakoojia ulkomailla, että niitä jäi vielä tarpeeksi vaikka osa nyt karkotettiinkin.

Äänestä
  • Eikö Venäjä uskallakaan aloittaa sotaa vaikka uhoaa sodanjulistuksesta?

    Äänestä

  • Tyhjät tynnyrit jne....

    Äänestä

  • ...kolisevat eniten.

    Uho on kova ja uhoksi jää taas kerran.

    Äänestä

Sarmat Lontooseen olisi ollut helppo ratkaisu ongelmaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


venäjä-posessa kirjoitti:

Mukana 19 Euroopan Unionin maata.

https://www.aljazeera.com/news/2018/03/countries-expelling-russian-diplomats-180326191614898.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu