Veijo ja Aulikki: 10 tuntia Jumalan läsnäolossa

10 tuntia Jumalan läsnäolossa

"Ylistyspäivän aikana ei ole taukoja eikä ruokaa, joten voit ottaa omaa syötävää sinne mukaan tarpeen mukaan. Voit ottaa mukaan myös tyynyn ja peiton."

"Uskomme, että saamme liota Isän läsnäolossa hänen kasvojaan katsellen!"

http://www.polvijarvenpastori.com/
10493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Typerää likoamista!!

Karttakaa näitä halpa-arvoisia rihkamakauppiaita!

Äänestä

Kyllä siinä jo näkyjä ja hallusinaatioita näkee, jos eväät ei ole joukossa.

Äänestä

2Moos.33:20 Biblia (1776). Ja hän sanoi taas: et sinä taida nähdä minun kasvojani; sillä ei yksikään ihminen, joka minut näkee, taida elää.

Äänestä

Miksi on mentävä tälläiseen mukaan? Eikö Jumalaa voi kohdata yksin kotona?

Äänestä
  • Hyvä kysymys!

    Äänestä

Käsitykseni mukaan toimivat vilpittömästi Jumalan valtakunnan hyväksi. Rohkeutta julistaa, vaikka aika etäistä minun näkökulmastani, ehkä liihottelevat jossakin jonne on vaikea katselijan päästä. Pääasia on että julistavat Jeesuksen nimeä ja veriuhria, sillä vain sen kautta pelastuu. ulkoiset olosuhteet hapituksineen voivat olla melkein mitä tahansa, kuten nauruherätyksessäkin.

Äänestä
  • "Pääasia on että julistavat Jeesuksen nimeä ja veriuhria..."

    Nykyisin on tapana tehdä ensin huorin ja sen jälkeen ylistää Jeesuksen nimeä. Samoin kun ohjelmassa mainitut ylistäjätkin, samaa sakkia kaikki.

    Äänestä

Jumalan Kasvoja EI kukaan ole nähnyt. Kukaan EI voi nähdäkään, jääden henkiin!!!
Tuonkaltainen yhteislikoaminen, peitot ja tyynyt muassaan, ei enää ole kaukana hengellisen haureuden muuttumisesta ruumilliseen muotoon!

Tätä oksetusta levittää RHB-oppi ja hänen istutuksensa (seurakuntakultit jotka hakeneet oppinsa amerikan mantereelta, RHBn koulutuksista)!

Äänestä

Tämä alkaa muistuttaa kovasti Nokia Mission menoa: istutaan ja rukoillaan 10 tuntia ruumiin äärellä, yritetään herättää vainaja henkiin vaikka kuollut itse ei sitä haluaisikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Likoamistako kirjoitti:

10 tuntia Jumalan läsnäolossa

"Ylistyspäivän aikana ei ole taukoja eikä ruokaa, joten voit ottaa omaa syötävää sinne mukaan tarpeen mukaan. Voit ottaa mukaan myös tyynyn ja peiton."

"Uskomme, että saamme liota Isän läsnäolossa hänen kasvojaan katsellen!"

http://www.polvijarvenpastori.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu