Seksistiset mainos televisiossa

TehoaIrtiNaisista

Ostos TV kanava on täynnä käsittämättömän seksistisiä mainoksia. Mainokset ovat Yhdysvaltalaisia eivätkä sovi varsinkaan Pohjoismaiseen arvomaailmaan.

Eräässä mainoksessa nainen puuhailee ja tuskailee keittiössä kokkaillessa, mutta onneksi on pieni ilmastointivehje joka helpottaa oloaan ja nyt on miellyttävää leipoa perheelle. Joka luultavammin istuu olkkarissa televisiota katsellen. Sen sijaan, että mies tai lapset auttaisivat äitiä voi ostaa tuollaisen härvelin joka estää talouskonenaista ylikuumenemasta.

Eräässä mainoksessa mies esittelee paistinpannua jolla on hyvä tehdä vaikka mitä ,naisen kokatessa sillä vieressä. Ja kun pihvi on paistettu niin nainen leikkaa siitä palan miehelle joka hyväksyy sen tyytyväisenä. Tällä pannulla nainen kuin nainen onnistuu paistamaan miehelleen muhevan pihvin.

8

704

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jätä.se.sika

      Feministi näkee vain, mitä haluaa. Mainosmaailma on täynnä mainoksia, jossa nainen opastaa tyhmää miestä milloin missäkin asiassa.

      https://youtu.be/05eGbihcDsk

      Uusimpana keksintönä on mainos, jossa kurttuinen mummeli saadessaan uudet silmälasit välittömästi jättää miehensä, kun näkee, miten vanha tämä on.

      • tasa-arvoa.ei.ole

        Linkin mainoksessa esitetään miehen olevan idioootin tasolla. Mistä löytyy vastaava idioottinaista kuvaava mainos?


    • tukea.sorretuille

      Amerikkalainen kotirouva, tuo syrjitty raukka.

      Aamulla AmRva herää, kun huvittaa, siilä hän ei käy töissä. Hän herää masterbedroomista ja menee aamupisulle. Jos ei olla ihan köyhimmässä suburbanissa, hänellä on oma kylpyhuone ja vaatehuone makuuhuoneen yhteydessä.

      Päivällä voi lähteä omalla autolla mallille shoppailemaan ja hoitaa ruokaostokset. Poika pakkaa ne paperikasseihin kassalla, you know.

      Muuten aika kuluu saippuaoopperoita ja mainosteeveetä katsellen.

      Jos ero sattuisi iskemään, määrää Patriarkaatin Oikeuslaitos husbandin maksamaan elatusmaksua loppuelämän. Vähän elintaso laskee, mutta thank God, töihin ei tarvitse mennä.

      AmRvan mieltä lämmittää kaiken aikaa se, että kaukana pohjolassa siskot taistelevat tasa-arvoa hänellekin. Kaikkea ne eskimot keksivätkin.

    • hghghga

      Olen nainen ja tykkään leipoa, jopa muille, kuten omalle perheelle. Olenko alistettu?

    • Mies19899

      Olisin paljon mieluummin laittamassa ruokaa ja pitämässä kodista huolta kuin töissä...

      Mielenvikaisia naisia alkaa olla aika huolestuttava määrä. Mutta miehet saavat kyllä kiittää esi-isiään, tämän siitä saa kun antaa henkisesti ikuisille lapsille samat oikeudet kuin aikuisille.

    • eikaivoimitään

      Muutama vuosi sitten kiellettiin TV-mainos sillä perusteella, että se pilkkasi homoja.
      Mainoksessa ei kuitenkaan homoja mainittu millään tavalla.
      Päättäjillä oli siis vikaa mielikuvituksessa.

    • MikseiKoskaanNainen

      Aivan ja miksi aina ja aina se sama mies siivoo niitä vessoja ja kaakeleita. Värkki vaihtuu ajoittain mutta aina siivoojana on MIES, MIKSI AINA MIES?

    • NykyihminenOnIdiootti

      Naisen normaali osa on tehdä ruoka miehelle joka tuo sen leivän taloon, mainoksissa ollaan juuri terveellä pohjalla.
      Nyt ollaan ihan pihalla ja mennään kohti tuhoa kun kaiken maailman sukupuolineutralisoijat, feministit ja luonnonoikut huutaa vaan tasa-arvoa ja oikeuksiaan. 2 miestä tai naista EI VOI lisääntyä keskenään ja pojat on poikia ja tytöt tyttöjä ja sillä siisti!
      Herätys nykyihminen, olet ihan pihalla.

      Enne oli tervettä järkeä eikä kukaan itkenyt kun tv-mainoksessa mies sanoi että "ei taida tyttö tietää että olis nurkan takana patukkaa tarjolla"

      No silloin kun vielä oli järki päässä niin syötiin lakut oikeista kääreistä ja neekerinsuukkoja ilman että kehiteltiin kaikenlaisia sairaita rasismiajatuksia joilla ei ollut oikeasti asioiden kanssa mitään tekemistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      105
      8237
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      112
      5764
    3. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      55
      5231
    4. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      289
      5206
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      78
      3851
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      58
      3041
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      66
      2757
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2558
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2532
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      45
      2491
    Aihe