Venäjän vastainen provokaatio paljastui!

Venäjän konsulaatti USAssa kertoo että jo 3 viikon ajan he ovat seuranneet USAn pyrkimyksiä rekrytoida venäläisiä diplomaatteja jotka ovat karkoitettu USAsta oman maansa pettureiksi.
https://news.mail.ru/politics/33023184/?frommail=1
11255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat
Aloittaja

Käyttäen diplomaattista kieltä he ovat nähneet amerikan salaisen palvelun jalkaterän käyttäytymisestä että he ovat pyrkineet luomaan epänormaalin suhteen venäläisiin diplomaatteihin ja näin saada heidät pettämään maansa.
«Мы знаем о подходах американских спецслужб, которые, если говорить дипломатично, пытаются установить неформальные отношения с нашими дипломатами, а по сути дела — заставить их предать свою страну»,

Äänestä

Venäjä hirttää itseään tyhmimmän mahdollisen lankaan.

Dasvidanja natsi-rossija, kukaan ei kaipaa.

Äänestä

Onkohan veronkiertovelkatalouden kupla tiensä päässä ja nyt suunnitellaan sotaa Eurooppaan, sillä tunnetusti sotateollisuus ja jälleenrakennusteollisuus ovat tie uuteen nousuun. Kriisiin joutuvien maiden kansallisomaisuuden yksityistäminen on keino pelastaa sijoitukset kuplataloudesta.
Merkit kriisin ja sodan lietsomisesta ovat olleet selviä jo useita vuosia.

Äänestä
  • Veikkan että kohta rytisee, sellainen paranoia aste on vaikea ylläpitää pitemmän ajan, on aika korjaa propaganda sato.

    Äänestä

  • Venäjä ja sen sodan höperryttämät venäläishullut voisivat ottaa rauhoittavia ja haudata itsensä ryhmähaliin Leninin lahoavan törkeyden päälle.

    Äänestä

  • Eurokriisillä euromailta ja niiden veronmaksajilta puhallettiin satoja miljardeja euroja. Sitten tuli matumassainvaasio ja esim. Suomen porvarihallinto masinoi bussiarmadan hakemaan tulijoita Haaparannasta varusmiesten avustuksella pääministerinkin mainostaessa ökytaloaan tulijoille. Kansa saatiin Suomessa keräämään kaikenlaista kymmenille tuhansille tulijoille, myös muissa EU-maissa masinoitiin kansalaisjoukko tulijoiden tueksi. Ja sitten tämä Venäjän ja Lännen vastakkainasettelu jolla kaikkia kriittisiä voidaan syyttää Putintrolleiksi. Tällä kaikella eliitin paskalla peitellään ihan selvästi todellista takana olevaa manööveriä kääntämällä huomiota ja aiheuttamalla hajaannusta. Taustalla on jotain todella suurta, likaista ja kokomustaa. Muutenkin 2010 jälkeen kokomusta on muuttunut lumivalkoiseksi, vai ettekö ole huomannut sitä kaikkea p-skaa jota koko ajan paljastuu eliitin toimista?

    Äänestä

  • Al-Qaidan iskut, Arabikevään kansannousut ja ISIS samaa operaatiota Euroopan kansalaisten harhauttamiseksi.

    Äänestä

  • Monettako vuotta ja vuosikymmentä jaksatte tuota jauhaa. Sinä aikana neukkula romahti jo ja jakojäännös on kiikun kaakun.
    Odotatte kuin messiaan uutta tuloa ja samalla rupla kelpaa tuskin vessapaperiksi.

    Äänestä

  • Olihan ne Libya ja Irankin luopumassa petrodollarista ja heti alkoi kova propaganda niitä vastaan ja kaikki tietää miten kävikään.

    Äänestä

Hirveää tuo venäjävastainen trollaus. Väitetään. että Venäjän talous romahtaa, koska öljyn hinta on alle pumppauskustannusten ja muut loistavat venäläiset tuotteet ovat boikotissa.

Venäjän talous ei romahda. Jos siltä alkaa näyttämään, Venäjä valloittaa naapurimaita, jolloin talouteen saadaan taas muualta uutta verta.
Suomalaiset voivat nukkua yönsä rauhassa, sillä Suomen vuoro tulee vasta sen jälkeen kun muut naapurit on imetty kuiviin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

Venäjän konsulaatti USAssa kertoo että jo 3 viikon ajan he ovat seuranneet USAn pyrkimyksiä rekrytoida venäläisiä diplomaatteja jotka ovat karkoitettu USAsta oman maansa pettureiksi.
https://news.mail.ru/politics/33023184/?frommail=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu