Maa jossa kaikki on päin helvettiä. Hullut puikoissa, kansa totaalisen sivistymätöntä ja se käsittämätön uho jolle ei ole mitään perustetta. Dekkarikirjailijat keksivät toinen toistaan naurettavampia uusaseita sunmuuta paskaa kansan riemuksi. Mistään ei ole mitään näyttöä. Ainoat näytöt venäläisten huipputeknologiasta ovat lada, mosse, rigonda bolshoi ja samovaari.
THATS ALL !!!
Venäjä maapallon persereikä!
37
753
Vastaukset
- P-reikä-tarkoittaa
yli 13 prosenttia venäjän väestöstä elää köyhyysrajan alapuolella?
(suomessa 16.8% elää köyhyysrajan alapuolella?)
EU maista romaniassa 41,3 % elää köyhyysrajan alapuolella?
Tilasto FAKTAA?- tilaston-luku
Maa jonka asukkaista 99,9% eläis köyhyysrajan alapuolella olis aika tasaarvoinen?
"80 prosenttia yhdysvaltalaisista kärsii työttömyydestä tai pyörii köyhyysrajalla"
https://www.city.fi/yhteiskunta/80 prosenttia yhdysvaltalaisista karsii tyottomyydesta tai pyorii koyhyysrajalla/7410 - TarkoittaaVenäjää
Tiltu harrastaa vanhaa tapaansa eli kun prosentit ei miellytä niin hän sepittää itse uudet?
Onhan se hienoa, jos Venäjä pärjää sentään Romanialle:-D - tilttu-on-faktaa
TarkoittaaVenäjää kirjoitti:
Tiltu harrastaa vanhaa tapaansa eli kun prosentit ei miellytä niin hän sepittää itse uudet?
Onhan se hienoa, jos Venäjä pärjää sentään Romanialle:-D"Viime vuonna yli 13 prosenttia väestöstä"
https://yle.fi/uutiset/3-9549470
"Suomessa köyhyys- tai syrjäytymisriskissä eli noin 904 000 henkilöä, mikä on 16,8 prosenttia koko väestöstä."
https://tilastokeskus.fi/til/tjt/2015/04/tjt_2015_04_2017-05-26_kat_001_fi.html - nvh
TarkoittaaVenäjää kirjoitti:
Tiltu harrastaa vanhaa tapaansa eli kun prosentit ei miellytä niin hän sepittää itse uudet?
Onhan se hienoa, jos Venäjä pärjää sentään Romanialle:-DNo Romaniallle Venäjä pärjää reilusti paremmin, mutta Suomelle vain niukasti paremmin.
Sivistyksessä ja kulttuurissa he ovat paljon edellä. - Maksaja
Suomen kriteereillä 90 prosenttia venäläisistä elää köyhyysrajan alapuolella
- ErilainenKöyhyys
Venäjällä ei ole köyhä, jos saa 300 euroa kuukaudessa.
Suomessa on.
Matkailu avartaa, Venäjällä köyhä on todella köyhä.- tilasto-avartaa
"Matkailu avartaa, Venäjällä köyhä on todella köyhä."
"Tämä on luettelo valtioista asukaskohtaisen bruttokansantuotteen mukaan"
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_valtioista_asukaskohtaisen_bruttokansantuotteen_mukaan_(PPP)
Venäläiset ei edes tiedä mitä on todellinen köyhyys - TodellisuusAvartaa
World Bankilla on tuoreempia tilastoja, ja Venäjä on tosiasiassa Euroopan aivan köyhimpiä maita.
Venäjällä köyhä on todella köyhä.
Venäjällä kannattaa matkustella myös lähiöissä ja kulkea esim. lähiöiden porraskäytävissä ja Moskovan sekä Pietarin ulkopuolella.
Venäläisten valtaisa enemmistö ei asu Moskovan tai Pietarin keskustoissa.
- Eertyh
Täällä taas yhden asian tärähtänyt kiihottaa mieliä kansanryhmää vastaan. Kansanryhmää vastaan kiihottaminen on Suomessa kiellettyä, paitsi jos kohteena on Venäjä. No kohta joku kokoomusaktivisti taas ottaa käyttöön kättä pitempää asiassa ja maatuskat on vaarassa.
- Pitäiskö-oppia-jotain
Mikäs kansanryhmä Ryssä on? Haloo! Itse ne on alistaneet muita kansoja vuosisatoja!
- jkösj
Pitäiskö-oppia-jotain kirjoitti:
Mikäs kansanryhmä Ryssä on? Haloo! Itse ne on alistaneet muita kansoja vuosisatoja!
Älä inise. Ota vaan reilusti tunnollesi kanssakaheleittesi yllyttäminen murhiin. Pelle!
- sameon
Korkeatasoiselle asiantuntemuksellesi olisi tilausta. Aihe koskee vanhan Inkerinmaan puolella Levassovan hautausmaata ja sen museota. Onko se Naton ylläpitämä lavastus ? Jos on, niin onko toteutus miten uskottavan näköinen ?
- Ghhjuytf
sameon kirjoitti:
Korkeatasoiselle asiantuntemuksellesi olisi tilausta. Aihe koskee vanhan Inkerinmaan puolella Levassovan hautausmaata ja sen museota. Onko se Naton ylläpitämä lavastus ? Jos on, niin onko toteutus miten uskottavan näköinen ?
Hei tajuatko, että menneet on menneitä. Eihän meillä syytetä ruotsiakaan siitä, että maassamme kuoli 1600 luvun lopulla n. kolmannes asukkaistamme nälkään tai että kansamme asukkaita vietiin pakko-otoilla ruotsivalloitussotiin.
Voimme vaikuttaa nykyhetkeen. Joidenkin mielestä on ok yllyttää toisia venäläisvihaan, vaikka ilmapiirin seurauksena joku tahdoton kokoomusnuori voi listiä jonkun "ryssän". - PaskaKalinka
Ei ryssä ole edes ihminen!
- kloppirake
näin o
- huomaaja
Kuulostaa ihan USA:lta.
- PeräPeili
Suomi on niin kuin Venäjä, kun sitä tarkemmin katsoo
Mitä se aloittajaa pännii, missä jamassa Venäjä on....onko se Nato-asiaa?
Tuollaiset häirikköaloitukset pitäisi ylläpidon poistaa automaattisesti, sillä peikot suoltavat niitä kymmenittäin päivässä....mitä järkeä?- VelkaaLissää
Lieneekö Venäjä mikään persereikä kuin ylikiihottuneiden mielissä. Venäjä on varmasti köyhä, mutta onko köyhempi kuin suomi, vaikea arvioita kun on eri valuutta. Suomessa on paljon köyhiä mutta niitä ei huomata kun kirpparilta saa ihan käypiä vaatteita ja leipäjonoista ruokaa.
Venäjällä on se etu, että se on köyhä mutta velaton valtio. Suomessakin köyhyys lisääntyy, kun eläkeindeksien jäädytys ja -leikkurit syö eläkkeitten ja kiky palkkojen reaaliarvon. Suomi on myös erittäin velkainen maa ja velkaantuu koko ajan. - Höhläjätkä
Luulin että Putinilla olisi edes jonkinlainen itsesuojeluvaisto mutta ei, nyt pikkumies on järkännyt itsensä oikein tosi kuseen. Isoille ei kannata vittuilla.
- Sebestopoliitta
Siinä muuten mitään mutta kun se vielä haisee paskalle.
- Gyhjjk
Hyi helvetti!
On sinulla taipumukset?
Kun haistelet toisten persesilmää.....
- Shitsmell
Mietinkin mikä täällä löyhkää ruumiille, mutta itätuuli...ryssiahan se
- EiNytSentään
Taitaa Venäjä olla kyllä liian iso persereiäksi.... ja eihän siellä ole kaatopaikkojakaan kuin kaksi kappaletta: tien oikea puoli ja tien vasen puoli.
Venäläisiä sinkkiämpäreitä ei pidä unohtaa, harmi vaan että niitä ei taida enää vientiin asti riittää? Ennen sai ostaa myös venäläisiä raappahousuja tai ainakin semmoisia lököttäviä kalsareita, sellaisia vaaleansinisiä olivat. Liekö niitäkään enää tekevät... - Pedo
Katyn. 21 857 tapettua. Kiitos Venäjän.
- TappoTilastot
Sehän on sama määrä mitä lahtarit tappoi Suomessa
- Hatsas
Aloittaja on selvästi iltalööppien valeuutisiin uskova hyödyllinen idiootti.
- Apinaryssät
Hulluja ovat ainakin jokaikinen
- Miskakissa
Venäjän karhu on kissimirri.
- Konna-Kolmikko
Kyllä niitä persereikiä maailmassa riittää, Konna-Kolmikko ampui ohjuksilla juuri Syyriaa
- AnuSaukkohanse
Kansa on rutiköyhää. Valtaeliitti pommillatapettavaa paskaa.
- Kdfjf
Suomella kauhea kohtalo asua sikojen naapurina.
- Kdndbfhf
Kauheaa ajatella että niillä vesipäillä on ydinase, joista ehkä 5% toimii, mitta sekin on liikaa hullujen käsissä.
- ryssijakoon
Venäjä on vaarallinen, se on globaali uhka ja ennen kaikkea, -Venäjä on täysin turha maa. Epäsiisti, sivistymätön, nuhruinen, vastenmielinen, ja kaikkea muuta negatiivistä maan ja taivaan väliltä. Mitä maailma tekee Venäjällä? Pelkkää kärsimystä tuo tuottaa, naapureilleen ja myös muille maille.
- Niinkasehapankaali
En nyt sanoisi että earthin ykkös anus, kyllä pohjoiskorea menee edelle, mutta kyvänä kakkosena kyllä paska haisee venäjälläkin.
- HerraPutini
KAKKA-KAARINAN purkauspalsta !
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2083336Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401673Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971523- 921419
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461354Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601286Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121218Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89952Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55882