-30 luvun ja - 45 syksyyn saakka kestäneessä nazi-Suomessa.
Mutta mitä muuta voikaan odottaa, kun puikoissa on sama puolue kuin oli silloinkin kumppaneineen?
Kas kun ei ole jo "IKL" ja "Suojeluskuntakin" aktivoitu?
https://m.iltalehti.fi/politiikka/201804022200850211_pi.shtml
Mutta mitä muuta voikaan odottaa, kun puikoissa on sama puolue kuin oli silloinkin kumppaneineen?
Kas kun ei ole jo "IKL" ja "Suojeluskuntakin" aktivoitu?
https://m.iltalehti.fi/politiikka/201804022200850211_pi.shtml
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mitä horiset? Silloinhan kaikilla olisi töitä ja keenerit loistaisivat poissaolollaan.
Rosvot tietävät että röyhkeys on mennyt liian pitkälle, eikä hengissä selviydy jos ei ole panssaroitua suojaa ympärillä.
...Silti vielä alkaa tulla poliittisia ruumiita muutenkin kuin kuvainnollisesti.
Joko Nykivä Pygmi, eli paskakokkare Johana on kotitunut piilopaikoistaan maailmalta?
Hallitus haluaa reservipoliisit ammattipoliisien avuksi - 16 päivän koulutuksella kentälle, samat varusteet kuin poliisilla
https://iltalehti.fi/politiikka/201804022200850211_pi.shtml
Hallitus suunnittelee reservipoliisien tuomista ammattipoliisien avuksi. Reservipoliisilla olisi tiukan paikan tullen oikeus käyttää ampuma-asetta.
Ensin DDR-Stasin tiedustelulain massavalvontaoikeudet pitäisi saada kiireellisenä ja nyt reservipoliisit polpon tueksi. Molemmat toimet on suunattu omaa kansaa vastaan ja marginaalin asiaa ajavan porvarihallinnon turvaksi. Jotain suurta ja kokomustaa käynnissä jonka takia Sipilä ja Urpo pelkäävät. Seuraavaksi SFemaleirit?
Kun Sipilän kepu ja Orpon kokoomus haluaa alasajaa pohjoismaisen hyvinvointisuomen niin pakko tilalle luoda massiiviset poliisivoimat ja santarmit turvaamaan eliitin etuja ja omaisuutta. Kalliiksi tulee tämäkin, mutta proletaarin työläiset maksaa vaikkeivät itse mitään enää näistä veroeristä hyödy. Jännää miten kermapersekansa antaa kaiken mennä vessanpöntöstä alas.
ei saa antaa pelolle valtaa?
Jo sanavarastosi paljastaa älykkyytesi tason. Pyydä naapuriapua solmuntekoon että rodunjalostus onnistuu kerralla.
Mitä ihmettä?
"Maailman onnellisimmassa maassa" LISÄTÄÄN poliiseja?
Eikös ne poliisien virat pitäisi lakkauttaa tyystin täysin tarpeettomina, ja hehän voisivat sen, ah, niin väkivaltaisen poliivirkansa sijasta kasvatella vaikkapa kukkasia ja kirmailla kedoilla ja niityillä käsi kädessä?
Paskakokkareille&suåmenhurreille pedataan lisää valtuuksia?
Saavat teloitella meikäläisiä ilman sen kummempia seuraamuksia, kuten 100 vuotta sitten.
Kutsuisivat vielä saksalaiset sotilaatkin mukasn ja ruåtsista vapaaehtoiset, niin ympyrä olisikin sulkeutunut.
Ei ne teloita kuin rosvoja ja tarpeentullen myös häiriköitä kuten mielenosoittajia ja mellakoijia.
Sisällissodan muistovuosi menossa. Ajoitus ei voi olla sattumaa.
Eihän "maailman onnellisimmassa maassa" VOI olla mellakoita, vielä vähemmän mielenosoituksia?
Taas putinisti on tehnyt aloituksen, ja typerykset provosoituu.
TIEDUSTELULAISTA SUOMESSA
Kim Dotcomin äidin suku on kotoisin Turusta, ja hän on hyvin tietoinen Turussa sattuneesta terrori-iskusta. Sen varjolla suunniteltua tiedustelukia hän varoittaa ottamasta käyttöön, tai Suomesta tulee poliisivaltio: https://yle.fi/aihe/artikkeli/2017/10/04/erikoishaastattelussa-internetin-ristiriitaisin-mies-kim-dotcom-tiedustelulaki#tiedustelulaki
Korkea aika aloittaa nyt uusi rähinä.