Ei kannata uskoa salaliittohörhöjä jotka mustamaalaavat maahanmuuttoa
Maahanmuutolla pelotellaan turhaan
resser
86923
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 86
Vanhimmat
Jaaha. SDP aloitti sitten vaalikampanjansa.
Miten liitty asiaan? NO EI mitenkään.
Minä vastaan. Demarit ovat kovimpia haittamaahanmuuton kannattajia yhdessä vihreiden kanssa. Onko kuultu heiltä poikkipuolista sanaa ylettömästä mokutuksesta? En ole kuullut. Demareitakaan ei voisi vähempää kiinnostaa kenen selkänahasta ne lisääntyvät miljardikulut tähän hommaan maksetaan. Pääasia että ukkoa tulee ja paljon.
Sipilän porvarihalliotuksella on edelleenkin mamutusennätys kesätä 2015 jolloin Sipilä, Orpo ja Soini päästivät Suomeen noin 34 000 paperitonta ulkomaalaista toisesta turvallisesta EU maa Ruotsista vaikka ne olisi voitu käännyttää takaisin Ruotsiin Dublinin sopimuksella.
Ne käännytettiin jokainen siihen EU-maahan missä olivat jollain tavalla kirjaantuneet viranomaisille ja se voitiin todistaa. Dublin-sopimuksessa lukee nämä kaikki, sieltä voi tarkistaa. Mutta jos eivät olleet kirjautuneet, niin edes Ruotsiin heitä ei voitu käännyttää vain sen perusteella että tulivat sen maan kautta Suomeen. Tästä on ollut jo vaikka kuinka monta selvitystä, mutta kaikille puupäille se ei mene perille. Jos teidän mielipiteidenne mukaan meni niin olisihan se hyvä, silloin ei koskaan Suomen tarvitsisi ottaa yhtään turvapaikkahakemusta vastaan rajalla, sillä eihän tänne pääsisi ilman muiden maiden kautta. Ei se vaan valitettavasti kuitenkaan ole tehty niin helpoksi Suomellekkaan.
Ehkä noin, mutta Ruotsista tulijat olisi voitu pikakäännyttää takaisin Ruotsiin, eikä makuuttaa heitä vuosikausia täysihoidossa Suomessa miljardien kustannuksilla.
Just sen vuoksi niitä ei voinut käännyttää Ruotsiin kun eivät olleet siellä kirjautuneet mitenkään. Ehkä joku oli ja heidät palautettiin, jotkut johonkin toisiin EU-maihin jos heistä löytyi aikaisempaa tietoa sieltä. Turvapaikkahakemus on pakko ottaa käsittelyyn ja sitten selvittää sen avulla onko joku muu maa vastuussa turvapaikanhakijasta. Myöhemmin jotkut noista pakolaisista jopa yritti mennä takaisin Ruotsiin, mutta heidätkin kuulemma palautettiin Suomeen takaisin.
Joku järjesteli junamatkat ja bussikuljetukset
Ruotsista rajalle.
Kyllä hallitus olisi voinut ottaa yhteyttä, niin
kuin otettiin Venäjän viranomaisiinkin.
Tuota ei kukaan usko, että ilman apua
olisivat tulleet tänne.
Joku on kyllä vastuussa toimenpiteistä ja
se olisi helposti selvitettävissä jos haluttaisiin.
En näe maahanmuutossa mitään positiivista. Pohjoinen kulttuuri tuhoutuu muutamassa vuosikymmenessä.
Enpä usko
Euroopassa on yksi esimerkki, nimittäin Kosovo. Alun perin 100 prosenttisesti ortodoksikristittyjen kovolaisten maasta on tullut muslimaa niin, että muslimeja on maan asukkaista jo yli 90 prosenttia. Prosessi tosin on kestänyt kauemmin kuin muutaman vuosikymmenen.
https://mvlehti.net/2016/06/27/eun-pakolaissijoituslaskelman-mukaan-suomeen-mahtuu-62-miljoonaa-asukasta/
Mitäs suvakki tähän? Jos kansa vaihdetaan, niin kyllä kulttuurikin katoaa.
ohoh, muslimimaa.
Ruotsissa jo eräs kaupunki taitanee olla erään uskonnon vallassa, ja se on lopullista. Se ei lähde sieltä kulumallakaan pois. Tämä uskonnollispoliittinen systeemi valtaa alaa synnyttämällä. Se alussa voi näyttää pieneltä populaatiolta kantiksiin verrattuna, mutta kun laitetaan vaikkapa sukupolvi aikaa lisää, tilanne on toinen. Nyt pää laitetaan pensaaseen eikä nähdä vaaraa. Säälittäviä ovat ne maat jotka laittavat pään pensaaseen. Ei mulla muuta.
P*skat nakkaan koko suomalaisuudesta ja pohjoisesta kulttuurista. Hyvä että katoaa!
Brysselissä Suomea edustamassa Kokoomuksen Katainen jotta voitte olla varmoja siitä että ei jää tuohon.
Sinä nähtävästi haluat erään uskonnonnollipoliittisen systeemin sinuakin hallitsemaan.
Minua+ei+haittaisi+yhtään.+Olen+vuosikausia+asunut+muslimimaissa+ja+ei+se+ole+sen+kummempaa.+Omana+itsenäni+kristittynä+olen+elänyt+95%:n+muslimin+seassa.+Mitään+muslimien+tapoja+ei+ole+tarvinnut+noudattaa.+Kirkkojakin+löytyi+jos+niissä+halusi+käydä+ja+jouluna+pystyi+joulukrääsää+kaupoista+ostamaan,+jopa+sianlihaa+kaupoista+löytyy.+Ainoastaan+jotain+Iranin+tai+Saudi-Arabian+tapoja+en+tänne+haluaisi,+mutta+hullu+on+se+joka+sellaista+pelkää.+Islam+maallistuu,+vain+jotkut+Isisin+kaltaiset+äärijärjestöt+yrittävät+pitää+siitä+kynsin+hampain+kiinni.
Haluatko sharian hallitsemaan meitä? Onko se rakkautta lähimmäistä kohtaan jos haluat?
Kehottaisin lukemaan ja lukemaan ja lukemaan ja vielä kerran lukemaan niiden muslimien kertomuksia, jotka ovat hylänneet uskontonsa ja mitä siitä on seurannut. He sentään tuntevat ja tietävät omat asiansa paremmin kuin mutu-tuntumalta kirjoittelevat ihmiset.
Itse en anna minkäänlaista arvoa tuollaisille heitoille "ei pelota yhtään" koska tosiasiat puhuvat toista. Ei palstalaisia tarvitse uskoa, mutta asioista pitää ottaa selvää ennenkuin voi heitellä mitä sattuu.
Mutta jatka sinäkin sitä suloista Ruususen unta. Siten kaikki paha maailmasta katoaa, mutta se herätys saattaakin sitten olla painajaistakin pahempaa.
Minkä ihmeen takia elät ja asut täällä, jos noin ajattelet? Kuormitat pelkällä olemassaolollasi yhteiskuntaa, joka sinuakin palvelee kehdosta hautaan - ihan ensimmäisestä rääkäisystäsi viimeiseen korahdukseesi saakka?
Jos nyt ylipäätään olet edes syntynyt täällä?
Ruoan mahaanmuutto on mainio asia... njam!
Miksei natsit perusta ruokaloita, möisivät vaikka jotain äärioikeistolle ominaista ruokaa?
Kadehtivat vain kun muut perustaa firmoja.
Suomalainen matukriitikko on keskimäärin ihan tavan tallaaja. Natseja on muutama sata suomessa.
Mussut perustaa starttirahoilla Pizzeeriota, puolivuotta toimii.Silläkö suomi nousee ?
https://yle.fi/uutiset/3-10112836
historia toistaa itseään.....
Ei tänne tarvita kuin jotain lääkäreitä koska niiden koulutus on kallista ja niitä on liian vähän. Mutta tämähän ei mamutusbisneksellä rikastuvalle hallitukselle eikä seksin nälkäisille matupatjoille sovi, vaan he ovat valmiita ottamaan vastaan kaiken maailman vuohipaimenet maailman ääristä ja odottavat että suomalainen veronmaksaja kustantaa kaiken. Jos kasvukeskuksissa ei töitä eikä kohtuuhintaisia vuokra-asuntoja ole niin maahanmuuttoa olisi rajoitettava kaikin keinoin. Itä-euroopassa tämä homma osataan toisinkuin raiskatun Suomineidon kotimaassa.
tyhmistä päättäjistä kärsii koko kansa?
Lestadiolainen Sipilä lupasi talonsa pakolaisten käyttöön.
Kuka pelottelee maahanmuutolla? Ei ainakaan kukaan minun tuttuni tai tutun tuttuni. Taitavat olla vain näitä internetissä kirjoittelevia hörhöjä nämä pelottelijat.
Juissi Halla-aivo aloitti pelottelun
Minä en tunne ketään joka pelottelisi maahanmuutolla. Yhden juopon tiedän jonkinlaiseksi rajakiksi kun postailee mv juttuja. Tyyppi ollut nuoresta saakka sossun elätti ja rapajuoppo. Normirajakkikamaa.
Tämä on sitä samaa leimaamista jota harrastavat setan väki. Vastustajat halutaan näyttää mahdollisimman epäsuotuisassa valossa, ja tehdä heidät sellaisiksi, että heitä ei voisi ottaa vakavasti.
Mitä itse olen jutellut kriitikoiden kanssa, en tiedä yhtään juoppoa, tai korkeintaan yhden joka vastustanee haittamaahanmuuttoa. Olen jutellut kymmenien ja kymmenien kanssa, ja ovat samaaa mieltä kuin itse olen näistä. He edustavat läpileikkausta työssäkäyvista sekä eläkepäiviä viettävistä ihmisistä maassamme. Joukossa on korkeasti koulutettujakin. Yleensä kun otan kaupungilla puheeksi nämä asiat, ihmiset yhtyvät näkemyksiin. Olen sellainen tyyppi että pulisen paljon ihmisten kanssa, ja niitä jutteluita on paljon. Missähän suvakkikommuunissa oikein olet elänyt?
Noin+80%+matuista+ja+mamuista+elää+Kelan+eli+yhteiskunnan+tuella.Revi+siitää.
Sipilä kutsui heitä omaan kotiinsa asumaan.
Vasemmisto ja vihreät tuhoaa suomen! Vaikka ne luulee jotai muuta..
Ei tarvita pelottelua. Riittää kun on silmät ja järki päässä ja asuu mamulähiössä, niin kyllä alkaa pelottaa. Ei olla menossa hyvään suuntaan, sen näkee ilman kristallipalloakin.
Juuri näin. Miksi ihmeessä kantikset lähtevät pakoon näiltä asuin-alueilta? Eikö suvakitkaan siellä viihdy? Luulisihan heidän viihtyvän siellä.
Aina mattoveitsi taskussa oli yö tai päivä näillä määrätyillä alueilla liikkuessa.Itsepuolustus on sallittua,vaikka tämä ylikomisaario onkin sitä mieltä,ettei etnisiä ryöstöjengejä olekkaan olemassa suomessa.
Ei se turhaa ole. Se on varautumista pahimman varalle. Kansa osin elää samanlaisessa illuusiossa kuin ennen sotia, että ei meitä mikään uhkaa (Venäjää kyllä pelätään), ja varsinkaan maahanmuutto, mutta miettikää mikä on se taho joka laittaisi jarruja tälle laittomien ottamiselle tänne ja heidän loputtomalle elättämiselleen. Nythän hallitus tosin höpäjää että laittomat palautetaan, mutta muutaman ukon palautus (jos sitäkään edes tapahtuu) kuukaudessa ei asiaa auta. Tänne tulee moninverroin ukkoa lisää, kuin mitä palautettaisiin, jos olisi viranomaisilla ns. munaa.
Mitään sellaista ei ole näköpiirissä, joka laittaisi tännekin tuhon kehitykselle stopin. Onko hallitus se joka niin tekee, vai onko vihervasemmistolainen oppositio? Ei näistä ole siihen, kun heiltä puuttuu halu. Korkeintaan persut voivat jotain tehdä, mutta se edellyttää suurta valtaa heille.
Uhkana on siis valtion konkurssi laittomien elättämisessä, sekä turvallisuustilanteen huomattava romahtaminen, sekä yleisen epäjärjestyksen tuleminen maahamme. Loppupeleissä voi eräs uskonto hallita meitä, koska sen uskonnon tavoite on maailmanvalta. Se ottaa vallan mistä ikinä sen saakin. Ruotsissa lienee eräs kaupunki jo sen vallassa, kuten jo taisinkin mainita. Englannissa Luton taitaa olla kyseisen systeemin hallussa, eikä sinne ole kantiksilla asiaa. Tähän on tosin meillä vielä matkaa, mutta se on täysin mahdollista sukupolven-kahden päästä. Nämä naiset lisääntyvät siinä systeemissä exponentiaalisesti. Se onkin tehokkain tapa ottaa valta.
Jäi mainitsematta että tehokkain tapa saada tuo systeemi hallitsemaan on se sana, jonka tiedättekin. Sen sanan leimaa pelkää jokainen poliitikko, suvakki, vihervasuri, toimittaja, työntekijät firmoissa, sekä julkkikset. Sen sanan leimaa pelätään kuin ruttoa tässäkin yhteiskunnassa. Kun sen sanoo, aukeaa portit helppoon elämään länsimaissa. Se sana on rasismi. Sitä sanaa käytetään jo vallan saamiseenkin. Ruotsi on esimerkki jossa eliitti suorastaan ryömii tämän systeemin edustajien edessä, koska pelkäävät leimautuvansa välittömästi rasistiksi. Onpa siellä jo ”oikeuslaitoskin” jo sen systeemin vaikutuksen alaisena. Lait tehdään näiden ukkojen etua ajatellen, ei kantisten etua katsoen. Tämä suunta vain yltyy, ja voitteko väittää muuta?
Laura Huhtasaari puhuu aiheesta Vlogeissaan joka näkyy YouTubessa. Uskomattoman rohkea nainen tuo Laura. Kuka muu poliitikko uskaltaa nostaa kissan pöydälle? Ei kukaan, varsinkaan muissa puolueissa kuin persuissa. Vaalimenestys on varma.
Laura tietää, miten äänestäjiä kosiskellaan. Täysin tunteeton nainen, sitten muka on uskovainen, vaikka Raamatussa puhutaan lähimmäisenrakkaudesta.
Millaista sinusta sen tunteellisuuden pitäisi olla? Pitääkö esimerkiksi maan antaa tuhoutua jonkun humaaniuden varjolla? Laura on miljoonan kertaa tunteellisempi ihminen kuin te suvakit. Te ette edes välitä siitä että naiset ovat alkaneet pelätä kulkea yksin pimeillä kujilla. Teiltä ei löydy empatiaa maahanmuuton uhreille, joita maassamme on alkanut tulla niin raiskausten -kuin tappamisten muodossa. Te olette kylmääkin kylmempää sakkia omalla kansalle. Oikeita jäämiehiä ja naisia. Täysin empatiakyvytöntä porukkaa.
Laura on tulevaisuuden vaalivyörynsä ansainnut, eikä kukaan muu ole sitä ansainnut. Kuka uskaltaa noin rohkeasti nousta vastustamaan islamisaatiota, kuin hän on tehnyt? Ei sellaista ristinsielua ole. Voisitko kertoa onko näissä muissa puolueissa henkilöitä jotka niin ovat tehneet. Et löydä sellaisia. Lopuksi sanon että elävät kalat uivat vastavirtaan, ja kuolleet menevät virran mukana.
Puhut lähimmäisenrakkaudesta. Se on hyvä asia. Mutta kysynkin tähän yhteyteen että kumpi on tehokkaampaa lähimmäisenrakkautta, auttaa sinne lähialueille joilloin huikeasti suurempi määrä saisi avun, kuin että huikeasti kalliimalla tuodaan tänne ukot meidät rahoilla elämään maailman tappiin? On lähimmäisenrakkautta omaa kansaa kohtaan myöskin se että ongelmat ja terrorismin vaarat jäävät tulematta meidän maahan. Se on tavallaan myös lähimmäisenrakkautta heitä itseään kohtaan estää laittomien tulo tänne. Näin kannustetaan näitä ihmisiä itse rakentamaan maatansa siellä kotimaissaan, kuin että tänne heitä kutsutaan kissan päiville. Ellei kannusteta hyvään, se ei ole ainakaan mitään lähimmäisenrakkautta.
Jeesus kehotti kääntämään vihamiehelle toisen posken. Näin kyllä, mutta ei ihmisen elämän tarvitse olla että hän joutuu jopa menettämään henkensä sen takia kun on aina antanut periksi. Onko Jumala tarkoittanut että ihmisten pitää kärsiä yli voimien? En usko. Kyllä hän hyväksyy sen että ihminen nauttii myös tästä elämästä, kuitenkin ilman syntiä. Teidän logiikalla uskovien pitäisi kärsiä elämässään niin että jopa henki lähtee. Onko se oikein? Onko?
Tajuatko sinä että siellä lähialueilla on jo satoja miljoonia pakolaisleireissä ja naapurimaissa asuvia? Ja miksi sitten meidän on otettava jatkuvasti vastaan myös itänaapurista väkeä joka eniten rikoksia tekee täällä? Tai etelänaapurista? Jos heitä ei olisi, niin vielä vähemmän olisi rikoksia täällä. Mutta ei sellaista kansakuntaa tai uskontoa löydy ettei siellä lymyilisi niitä rikollisiakin, sellaista ei ole olemassakaan. Sinulla on outo tapa vain ja ainoastaan täällä kirjoitella pakolaisten rikoksista niinkuin he olisivat ainoita jotka niitä tekevät. Suurin osa heistä on kuitenkin kunnon kansalaisia, mutta heidänkin joukossaan on valitettavasti näitä rikollisia. Aivan kuten suomalaisissa Ruotsiin muuttaneissa siirtolaisissa, heissäkin on ollut raiskaajia ja murhaajia.
Onko se lähimmäisenrakkautta kun annetaan terrorismin levitä Pohjoismaihin, annetaan erään uskonnon tulla meitä hallitsemaan, annetaan Ruotsin kaltaisen katastrofaalinen tilanteen levitä meillekin, sorretaan omaa kansaa minkä ehditään, suositaan tai hyväksytään pahuus joita on tehty kansallemme tulijoiden (osan heistä) toimesta, jne jne? Onko kaikenlainen haittamaahanmuuton suosiminen lähimmäisenrakkautta? Onko kannustaminen kissanpäiviä viettämään lähimmäisenrakkautta? Ei näe näissä mitään lähimmäisenrakkautta, mutta ehkä pintapuolisesti voi siltä näyttää. Syvemmällle katsottuna lähimmäisenrakkaus katoaa. Selitän jos tarvis mitä tarkoitan.
Naapurimaista meillä on täällä eniten lukumääräisesti ihmisiä. Moninkertainen määrä sossutukien saajia verrattuna pakolaisiin. Heillä ei ole ollut edes mitään hätää kotimaissaan, tänne hekin tulivat paremman elintason perässä. Venäjän ja Viron kansalaisia on sossun asiakkaina hirmu määrä. Samassa ja viereisessä kerrostalossa jopa melkein puolet on näitä naapureitamme. Viinan, huumeet ja prostituution toivat mukanaan tänne ennen niin rauhaisaan kerrostalolähiöön. Mielummin ottaisin naapurikseni vaikka pakolaisperheitä jotka ovat todella lähteneet sotaa ja kauheuksia karkuun. Minulla ei ole mitään vastaan todellisia turvapaikan tarvitsevia.
Rajat on rakkautta myös venäläisille. Heitä näkee tosin töissä huikeasti enemmän täällä kuin eräitä.
Ei minullakaan ole oikeita pakolaisia vastaan mitään. Tästä on puhuttu noin miljoona kertaa, että valtaosa tulleista on aivan jotain muuta porukkaa kuin oikeita pakolaisia.
En minä hirveästi puhu heidän rikoksista. Puhun enemmän siitä että kansamme joutuu konkkaan ja voi joutua erään uskonnon vallan alle pitemmässä juoksussa. Näitä olen tuonut eniten esille. Oikeasti heidän enemmistö ei täytä oikean pakolaisen määritelmää. Yk:n pakolaisjärjestö sanoo että vain 3 prossaa Välimeren yli tulleista täyttää pakolaisen määritelmän. Kuvittele, suvakkiorganisaatio sanoo näin. Suomessa migri antaa ”lemput” ylivoimaiselle enemmistölle tulijoista. Ruotsista kuuluu samaa, eli valtava enemmistö ei ole aitoja pakolaisia ja enemmistö valehtelee ikänsäkin.
Et pelkää suomen venäläistymistä, kun venäläisiä on Suomessa enemmän kuin muslimeita???
Sitähän nämä osa muslimeista osoittaa lähimäisen rakautta,kun iso "lamppu"sammuu niin kaikki teot ns.vääräuskoisia kohtaan on sallittu.
Mitä sä käytät?
Jotain mikä imeytyy sun ikenien kautta?
ja sitten sun silmät muljahtelee nautinnosta kun tomu polttelee ikeniä...sitä vallantunnetta.
Sitten verkkoon tekemään maailmanvalloitusta.
Istut nakuna nahkasovalla - maha roikkuu jalkojen välissä.
Tuntuuko tällaiset aloitukset työnnöltä? Waltaa - pakottamista - valehtelua....aahhhh
"ei mitään hätää..." ja läpsäät pakaralle....aahhhh raha juoksee kun sun toimisto saa taas asiakkaita
ja PELKO on valtaa....
Eiköhän sen pelottelun ole hoitanut maahantunkeutujat itse ihan hyvin. Islam pitäisi kitkeä pois länsimaista välittömästi ja kieltää laittomaksi.
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
Ei kuulu.
Niin, brutaali kunniakulttuurinen ja islamilainen rinnakkaisyhteiskuntien kirjo onkin jotain mitä suomeen todella kaivataan..
Samat tahot, jotka pelottelevat, tuovat vaimoja venäjältä ja virosta ja thaimaasta ja ties mistä ja saavat puolisuomalaisia lapsia. Heidän johdonmukaisuutensa ei vaikuta kovin vakuuttavalta.
Pööööö. Kosketelkaa toisianne...eiku apua meeetooo...eiku ketä kuka mitä mitä??
Ei maahanmuutto ole itsessään ongelma vaan tämä nyt tapahtuva massamaahamutto täysin eri kulttuureista kohti eurooppaan se on todella haitallista ja se joka väittää että ei ole voi käydä kysymässä australian aborginaaleilta tai amerikan intiaaneilta että onko se vaiko eikö heillä on tästä kokemusta miten tässä lopulta käy.
Rikostilastoista näkee kaiken tarvittavan.
Joo, ihan turhaa pelottelua.
Ruotsissa on kaikki niin hyvin, että sieltä voidaan ottaa mallia meilläkin
No siellä palaa jo koulut, autot ja suurlähetystötkin. Että silleen.
No höpöttäjä on peukuttanut taas tämänkin ketjun läpi. No että sillä tyyliin.
Turun tapaus jo unohtunut vai?
Kiihkosuvakki ei varmaan edes tiedä koko tapausta, sen verran valikoiva mitä tietoa kuplaansa päästää läpi...
Hyvinkäästä ja Imatrasta eivät taas ras...kriittiset ole kuulletkaan, koska eivät lue kuin mv-lehteä.-
Suvakki koettaa rimpuilla .Kyllähän ne...
Kerropa sitten, mitä Hyvinkäällä ja Imatralla on tapahtunut, kun kerran väität tietäväsi? ja mitä ajattelet ko, tapahtumista?
Vasemmisto ja vihreissä on ollut paljon näitä mamuperäisiä ehdokkaita jotka ovat jääneet kiinni erinlaisista rikoksista. esim.sukurutsaus,Kelalta huijaaminen ym .Tämän tapaisista jutuista ns. valtamedia pitää todella matalaa profiilia,mutta jos rikoksentekijä on persu niin juttu on aina etusivulla.
Luin tuossa raivopäistä julistusta, jostain keskeltä keskustelua, miten muslimit ovat sitä ja tätä.
Kommentoija, joka kirjoittaa samoja tekstejä joka keskusteluun, ei tosiaan vaivaudu ajattelemaan. Venäläisiä on yhtä paljon Suomessa kuin virolaisia ja vankiloissa taitaa olla suurin ulkomaalaisryhmä, virolaisten, baltialaisten, romanien ja irakilaisten edellä.
Miten joku voi noin umpisukkulasti ajatella. Venäläisissä on rötöstelijöitä, samoin virolaisissa. Suomen ulkomaalaistaustaisista suurin osa on nḱ. valkoihoisia. Eri länsimaista muuttaneita.
Ja Huhtasaaresta, hän on nätti, kovaääninen, hyvin osaa päätään heilluttaa puhuessaan, mutta niin kovin sellainen, etten itse näe hänen puheissaan paljon painoarvoa. vähän kuin Hirvisaari ,, vihaa ja Jumalan sanaa sekaisin, mikä on korni yhdistelmä.
Kammottavaa leveän hymyn kanssa vihata muista maista tulleita ihmisiä . Ja meitä tavissuomalaisia. Normaalisti ihminen on sentään totinen puhuessaan vakavista asioista, vaikka toivottaessaan lapsia h..n kuuseen pois Suomesta.
huhtasaari oli kupla
Lääkäri: 10-vuotias tyttökin saa pelätä ahdistelua Helsingissä
Tyttöihin ja naisiin kohdistuva ahdistelu on Helsingissä niin yleistä, että alle teini-ikäiset tytötkin muuttavat käyttäytymistään ja kulkureittejään itseään suojatakseen. Näin sanoo Väestöliiton Nuorten seksuaaliterveyden osaamiskeskuksen asiantuntijalääkäri Miila Halonen, joka kirjoittaa asiasta Väestöliiton blogissa.
Halonen kertoo tapauksesta, jossa hän sattui Rautatieaseman alikulkukäytävään, jossa kaksi miestä huuteli ohikulkijoille ja liikkui levottomasti. Hänen edellään käveli tuskin kymmenvuotias tyttö, joka miehet nähtyään ensin hidasti ja kääntyi lopulta ympäri.
Halonen kertoo menneensä tytön luo kehottaneensa tätä tarttumaan kädestä.
– Vieras tyttö tarttuu käteeni ja kävelemme nopeasti eteenpäin. Miesten kohdalla tyttö puristaa lujaa. Kävelemme miesten ohi sivullemme vilkaisematta, Halonen kirjoittaa.
Halosen mukaan esimerkki ei ole ainoa laatuaan. Hän kirjoittaa tapauksista, joissa teinityttö kiertää joka ilta ylimääräisen kilometrin treeneistä kotiin, koska ei uskalla mennä pahamaineisen puiston poikki.
Pikkujouluista palaava nainen ei puolestaan uskaltaudu juna-aseman hämärään alikulkuun, vaan valitsee kotikyydikseen aikaa vievän bussin.
Tytöt välttelevät myös tyhjiä metrovaunuja ja ovat oppineet tunnistamaan, millaisten ihmisten perässä kannattaa kävellä, Halonen luettelee.
– Tätä on pelon oppikoulu, oppiaineena pelon maantiede. Tätä koulua käy lähes joka nainen. Opit ovat niin arkipäiväistyneet ja rutiininomaiset, ettei niitä huomaakaan. Ja se tässä onkin pelottavinta, Halonen kirjoittaa.
MIstäs noin ikivanhan tekstin löysit. Tuohan on ainakin 10 vuotta vanha vai miten lie. En tiedä, 11-vuotias lapsenlapsi kulkee harkoissa, vaihtaa bussia rautatieasemalla, ei häntä ole kukaan häirinnyt.
Poika vai tyttö?
Suomessa on venäläisiä enemmän kuin muslimeita. Pölinä kuuluu täällä meidän kaupungissammekin, eilenkin olin kaupungilla, venäjää hienot naiset puhuivat joka puolella, yhtään musliminaista tai mamumiestäkään ei silmiin sattunut.
No sepä hyvä. Venäläiset tuskin uhkailevat sinua ja kotikaupunkisi asukkaita millään tavoin.
Onneksi olkoon.
Onhan ne huumeista saaneet tuomioita ja pahoinpitelyistä. Katsos nyt, kun tulee riittävä määrä heitä, mitä Putin rupeaa vaatimaan. En olisi noin hyväuskoinen, samanlaista väestönsiirtoa tuokin.
Pahinta on se jos saa putinistin naapuriinsa, karmeaa sakkia
Ei kannatakaan uskoa hörhöjä. Tänne vaan ne 62 miljoonaa niin alkaa tapahtua. Kuulemma vuokra-asuntoja on tyhjillään, joten tarvitaan asukkaita ja paljon. Ja aloittajan lompakko pullistelee, joten hän tarvitsee kohdetta liikarahallensa.
Äänestä niitä sinisiä vaaleissa niillä on maahanmuuttokriittisimmät ehdokkaat
Helsinkiin voi ottaa vielä 200 tuhatta maahantunkeutujaa niin tulee sellainen kiva kansainvälinen tunnelma kylään...Välillähän voi joku tunkeutuja tietysti kokeilla rekkakuski taitojaan kävelyteillä mutta sehän vaan piristää helsingin tunnettavuutta! Samoin kuin se että kulttuuri paranee sillä suuresti kun opiaattimyyjät parveilevat koulujen lähistöillä poistaen oppilaiden stressiä reseptivapailla lääkkeillä....
Linkki?
Itiksen Kela laajenee!!!! Seuraavaksi kai veikkauksen pitämä Pelaamo? Muistakaa maksaa veronne suvakit.