Ja sitten kohta kesäloma. Tehokas ja taloudellinen kansanedustaja.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005627801.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005627801.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onko sahallaan?
Mikähän on sairauden laatu? Vai eikö kehtaa mennä eduskuntaan näytille.
Kyllä Teukan on saatava olla sairauslomalla niin pitkään kunnes pipi hellittää otteensa.
kun saikutetaan, saikutetaan sitten kunnolla! me ammattilaiset emme tyydy kolmen päivän tissutteluvapaisiin..
Lusmuilee vaan.
Se on ollut tavallaan sopeutumiseläkkeellä jo toista kansanedustajakautta, eli täysin tarpeeton äijä. Mikä ihmeen typerysten porukka tuollaistakin äänesti. Sellaisen saivat mitä tilasivat.
Ei persuissa ole muutenkaan järkiporukkaa.
Alkoholismi on sairaus, josta ei noin vaan toivutakaan! Lisänä viinan aiheuttamat muut lieveoireet!
Normaalisti pomo voi vaatia hoitoon tai antaa potkut, jos huomautukset ja hoidot ei juopottelijalle kelpaa. Joskus pomo maksaa osan hoidosta, joskus sosiaalihuolto.
Onkos Teuvo ollut kalliissa ja hienossa Minnesota-hoitolassa, vai miten hän pääsee viinasta eroon?
Kato teukka on tehnyt toivolat hahahahaha.
Teukka laittakoon korkin kiinni ja ajakoon Helsinkiin koska äänestäjät ovat hänet sinne äänestäneet.
Äläs nyt ilmastokin tykkää hyvää kun ei ajele vaan ottelee rennosti kopsuja kotonaan teukka on selkeesti ilmastonsuojelia vaihtaa pian vihreisiin ensi vaaleissa.