Media synnytti valeuutisen

Ei mies voi synnyttää.
22379
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Samaa tasoa kuin ylen uutisoimat sotahirvet.

Äänestä

Aamun uutista lukiessa meinasi mennä kaffit pitkin pöytiä, kun piti purskahtaa nauruun...

Biologia on siis kuollut ja kuopattu tieteenala.

1Äänestä

Suuri Lipponen lausui kerran tv:ssä , että "koiraskin poikii, kun on oikein kova pakko.." tjsp..

1Äänestä

Mutta kun joidenkin mielestä ei ole enää sukupuoliakaan, on vain miesoletettuja ja naisoletettuja ja lukematon määrä siltä väliltä.

Luonto kuitenkin määrittelee edelleenkin sen, kuka tai mikä voi synnyttää. Poikkeuksia esiintyy harvakseltaan kasvi- tai eläinkunnassa.

1Äänestä

Se synnytäjä on naismies.

Äänestä

Sitten kun nainen siittää niin repikää siitä.

Äänestä

Rakkaat ystävät. Kära vän. Olen ihan uumona. Niin. Aivankin olen. Olen miettinyt ja rassannut pientä päätäni (koko nro 57-58) puhki tällä kysymyksellä. Ei avaudu mitenkään. Mysteeri. Mitä kanavaa pitkin mies synnyttää? Riittävän väljiä kanavia on aika vähän. Jopa se yksi tietämäni - miehelläkin oleva - anatominen kanava on liian haiseva, soukka ja ahdas siihen hommaan. Keisarinleikkaus kenties? Mysteeri minulle. Surullista kun en vain osaa ymmärtää.

Äänestä

Suvakit yrittää muuttaa historiaa ja nyt vielä biologiankin.On ne kyllä omituisia otuksia kuuluvat röllin nimeämään kerhoon.

1Äänestä
  • Älä sotke mielihahmoani Rölliä edes ajatuksen tasolla noihin sairaisiin ajan ilmentymiin.

    Äänestä

Jotkut ehkä luulivat häntä mieheksi, mutta synnyttäminen todisti luulon vääräksi.

1Äänestä
  • Nainen haluaa olla mies ja menee muutosprosessiin. No, sehän on hyvä juttu se. Mutta kun on jo melkein mies, niin lapsihaave iskee päälle ja muutosprosessi keskeytetään, naisen sukuelimellä kun nyt on taas käyttöä. Miespari aikoo hankkia vielä toisen lapsen, sitten vasta naismieheltä munasarjat ja kohtu poistetaan. Näin syntyy neutraali aviopari lapsineen!

    Äänestä

Jokainen voi olla ihan mitä mieltä vaan, mutta totuus on kuitenkin se että virallisten tietojen mukaan Suomessa on nyt synnyttänyt mies. Tällä synnyttäjällä oli miehen sosiaaliturvatunnus, siitä ei pääse yli eikä ympäri.

1Äänestä
  • Papereissa voi lukea mitä vain. Ei muuta vettä viiniksi. Eri asia jos haluat satuihin itse uskoa.

    1Äänestä

Artikkelin kirjoittajalla taitaa olla biolokiatieto hataraa,, etten sanoisi hukassa.
Kyllä ainakin meillä vain MIES pystyi siittämään jaNAINEN synnyttämään.
Täytyy sanoa niinku muorivainaa, jotta kaikkea sitä kuulee, kun kyllin vanhaksi elää.
Tätähän voi sanoa VALEUUTISEKSI,, joku huomoinhakuinen sukupuoltaan muuttava bimpo ei edes itse tiedä onko lintu vai kala.
Osaako lentää vai uida????

1Äänestä

Saa nähdä, koska pari homomiestä pyöräyttää sukupuolettoman vauvan??

1Äänestä
  • Ei se tällä menolla enää kaukana ole. Sairaaksi on mennyt nykymaailma. Akka vetää testokuurin ja muuttuu mieheksi. Sittenhän kaikki naisbodaritkin on miehiä. Melko miehekkäitä mataline äänineen ne kyllä onkin.

    1Äänestä

Eikös sen julkisen sanan neuvoston pitäisi puuttua näin selkeään valeuutiseen? Ai niin, nehän on mukana tässä valheiden kierteessä.

Äänestä

Katso youtubesta mitä mieltä Olavi olisi. Olavi Mäenpää My Way

1Äänestä

Elämme valheen aikaa. Me too ynnä muu sonta samaa sarjaa tämän uutisen kanssa.

1Äänestä

Tulikohan lapsi anuksesta?

1Äänestä

Jospa sieltä ei tullutkaan kuin iso paska. Huomaavat kohta erehtyneensä.

1Äänestä

Valhe tulee kaikella voimallaan kuten raamatussa sanotaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pistepirkko kirjoitti:

Ei mies voi synnyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu