Pohjois-Korean Kimin lentopelko

Pelko on usein niin voimakasta, että mielummin istuu junassa päiväkausia kuin uskaltautuu lentokoneeseen. Onkohan se kokeillut rauhoittavien ottamista lennolla? Mutta luulenpa ettei se uskalla tehdä niin, koska valta voidaan kaapata sillä aikaa kun se on tuitelis. Kim ei voi luottaa keneenkään.
5108
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pääsi kuitenkin hengissä Sveitsiin sisäoppilaitokseen oppimaan länsimaista kulttuuria ja käytöstapoja. Mutta länsimaista vaimoa ei sisäoppilaitoksestakaan saanut. Oman maan kasvatti-neito se olla pitää!

1Äänestä

Kimi pelkää, että lentokone ammutan alas jo nousukiidon jälkeen, tai koneeseen on sijoitettu pommi.
Myös ruokien myrkytys uhkaa jatkuvasti Kimiä.

1Äänestä
  • Ai, ettei se olekaan lentopelko varsinaisesti. Kiitos selvennyksestä.

    1Äänestä

Panssarijuna on vain edellisen johtajan aloittama vallan symbooli. Uskaltaa varmasti matkustaa lentokoneessa.

1Äänestä
  • No se on niin painava, ettei sen huippunopeus ole kun 60 km/ tunnissa. Että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiminfobia kirjoitti:

Pelko on usein niin voimakasta, että mielummin istuu junassa päiväkausia kuin uskaltautuu lentokoneeseen. Onkohan se kokeillut rauhoittavien ottamista lennolla? Mutta luulenpa ettei se uskalla tehdä niin, koska valta voidaan kaapata sillä aikaa kun se on tuitelis. Kim ei voi luottaa keneenkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu