Käykö sopeutumiseläkkeiden poistossa samoin

6127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niin loppuu sitten kun kansalaiset lopettaa sen vaikka voimakeinoin

Äänestä
  • Henkivartiajat?

    Äänestä

Kepu Kaikkonen sanoo että sopeutumiseläkkeen poistaminen on vaikea asia ja samaa mantraa hoki kepu Pekkarinen tänään eduskunnan kyselytunnilla kun oli kyse yritystukien leikkaamisesta jota työryhmässä istuneet tukiensaajat esim. EK, Suomen yrittäjät, MTK ja Metsäteollisuus vastustivat.

Äänestä

Kyseessä on kohderyhmiä joihin ei kosketa.

Äänestä
  • Koska nämä edunsaajat kiristävät vaalirahalla poliitikkoja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


zsiusgdf kirjoitti:

kuin yritystukien leikkauksessa?
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005630588.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu