Maahanmuuttokriitikko hermostutti minua

Näin epäilyttävästi pälyilevän ja seiniäpitkin kukevan maahanmuuttokriitikon kaupungilla, mietin että pitäisikö tehdä peräti ilmoitus viranomaiselle asiasta. Mitähän silläkin oli mielessä?
13199
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Käyhän niitä sääli, kun ne pelkää ihmisiä.

1Äänestä
  • Todella sääli. Ylikriittistä maahanmuuttokritiikkiä. Naivia pälyillä ympärilleen pitkin seinänvierustoja. Ei sitä lompakkoa ole kukaan varastamassa, eikä ainakaan kadulla kupponen kourassa lauleskeleva romani!

    Äänestä

Mutta unohdit muutaman asian tekstiisi laittaa: Seinän vieruksia hiiviskelevä tummahiuksinen ja lievästi tummaihoinen ,reppuselkäinen mies melko suurella varmuudella sopivaa pomminpaikkaa etsiskelevä lähi-itäläinen terroristi,tai aivan kotimainen "Anarkisti-Marko"eikä suinkaan maahanmuuttokriittinen,jotka tunnetaan suorasta ja hyvästä ryhdistään,ja myös siitä ettei ole tarvista kasvojansa huivilla peittää kuten vasemmistolais-anarkisteilla.
Eipä silti,,tuo kasvojensa peittämisen jotenkin voi ymmärtääkkin,,tietävät varsin hyvin olevansa "väärällä asialla" ja olisihan se noloa joutua tunnistetuksi !

1Äänestä
  • Olisko minkäänlaista mielenilmaisumarssia lähiaikoina, ennen vappumarssia? Haluaisin osoittaa mieltäni.

    1Äänestä

  • Kyllä maahanmuuttokriitikot ovat niitä mitä sopii epäillä eniten.

    1Äänestä

  • Etkö ole huomannut miten Odinitkin peittävät naamansa huivilla? Parilla viimeisellä striimillä siellä pari odinijäpykkää huivit naamalla pällisteli ympäriinsä.

    Äänestä

Ollu joku terrrirosti

1Äänestä
  • Ei vaan natsi on natsi vaikka voissa paitais

    Äänestä

  • sadhas kirjoitti:

    Ei vaan natsi on natsi vaikka voissa paitais

    Ei tuolla kielitaidolla mitään paistella.
    Alpakkapihvejä korkeintaan.

    Äänestä

  • Maahanmuuttokriitikkoa pitäisi opettaa kovalla kädellä aloittaen aakkosista

    Äänestä

  • peruskoulu kirjoitti:

    Maahanmuuttokriitikkoa pitäisi opettaa kovalla kädellä aloittaen aakkosista

    Aloittajan on syytä lopettaa pössyttely, jos näkee seiniä pitkin kulkevia ihmisiä.
    Kirjoitustaitoakin saisi opiskella.

    Äänestä

me emme alistuda ei antautuda me mennään kohten voittoa

Äänestä
  • Onko Margo kertonut että Voitton kelarahat on tullut ja se on ostanut sillä kaljaa Lidlistä?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


virvatt kirjoitti:

Näin epäilyttävästi pälyilevän ja seiniäpitkin kukevan maahanmuuttokriitikon kaupungilla, mietin että pitäisikö tehdä peräti ilmoitus viranomaiselle asiasta. Mitähän silläkin oli mielessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu