Auto väkijoukkoon

Onko taas terrori
11187
5Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei ollut terroristi, vaan aivan perus muslimiapina.

2Äänestä
  • Terrorismia se nyt kuitenkin on, kun äpyIi murhaa satunnaisia ihmisiä uskonnon vuoksi.

    3Äänestä

  • Natsivajakki on jälleen väärässä., kuten aina. Tekijä oli Saksassa syntynt umpisaksalainen Jens R.

    Äänestä

Vahingossa lipsahti ravintolan terassille. Raukkaparka järkyttyi niin että ampui itsensä.

1Äänestä

Saksan aktiivimalli korjaa satoa?

2Äänestä

Eikös se ollut tasan vuosi sitten ruotsissa?
Oli.
Tukholman kuorma-autoisku on 7. huhtikuuta 2017 tapahtunut autoisku, jota Ruotsin poliisi tutkii terrori-iskuna.[3] Iskussa epäilty ajoi ensin ihmisten päälle Drottninggatanilla ja sitten Åhlénsin tavaratalon seinään.[3]

Tuleekohan lisää?

2Äänestä

ei ole terrori, hajaantukaa

Äänestä

Oliko kuskin nimi Gerhard vai muhamed? Ei viitteitä terrorismista. sanoo suvakkimedia.

Äänestä

Oli kuulemma mielenhäiriöinen Saksan "kansalainen" asialla. Nimi taisi olla Muhamed?

1Äänestä

Äärisuvakki teki musIimityylisen iskun?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tsydr6 kirjoitti:

Onko taas terrori

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu