RAJAT KIINNI!

RAJAT KIINNI JO!!!!!!!!!!

https://rkkuutiset.wordpress.com/2018/04/04/rajat-kiinni-78-eu-kansalaisista-bb-vr/

Pakolaisten ongelmat pitää hoitaa siellä missä ne syntyvätkin, pilaamatta Suomea!!!!!
9171
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kulkuneuvo ajautui jossain väkijoukkoon. Sillä oli seurauksia. Kellään ei ollut mitään tekemistä minkään kanssa. Missään. Ja kysymys oli sattuneessa yksittäistapauksesta. Aiemmin tapahtuneet yksittäiset tapaukset eivät kuulu samaan sarjaan.

Tapauksessa todennäköisesti on kyse mielenterveysongelmaisen henkilön ajoneuvon karkauksesta, jossa kuljetettavana ollut sukupuoleltaan tuntematon kyyditty on joutunut ajoneuvonsa viemäksi.

Kellään ei kuitenkaan ole aihetta pelkoon, vaikka joidenkin maiden jotkut poliittisesti merkittävät henkilöt saattavatkin olla shokissa ja mahdollisesti viestivät siitä julkisuudessa.

RKK uutistoimituksen saaman tiedon mukaan tapahtuneen ennaltaehkäisyyn jatkossa on jo ehditty etsiä joitakin ratkaisuja siellä päin missä tapahtunut sattui tällä kertaa tapahtumaan.

Harvinaisella tapauksella ei myöskään ole yheyttä t-sanaan eikä i-uskontoon. T-sana voidaan liittää vain rasistinatsiäärioikeistopopulisteihin, yksityisautoileviin valkoisiin lihaasyöviin heteromiehiin ja äärievankeeliseen kristinuskoon.

Tapahtunut ei kuitenkaan koske suomalaisia, eikä hysteriaa pidä muutenkaan lietsoa tapahtuneet tiimoilta. Lisäksi meillä on takuutukset vastaavaa vastaan ja jos tapahtuma sitten sattuisikin, me voisimme iloita: “Me tienaamme tällä!”

Asiasta kerrottiin ainakin perinteisessä mediassa. Ainakin jotakin. Jäämme seuraamaan tilannetta.

Lähde: https://rkkuutiset.wordpress.com

1Äänestä

Rajoja ei suljeta vaikka pari nettivajukkia kuinka jaksaisi öyhöttää.

Äänestä
  • Älä vaan lukitse ovia yöksi, muuten olet suvaitsematon rasisti. Kotisi kuuluu kaikille!!
    Vaikka mitä öyhöttäisit minullakin on oikeus tulla sohvallesi makaamaan.
    Se on sitten viisi ateriaa päivässä ja diskorahaa. Tietysti kustannat myös harrastukseni ja kaikki lääkärikuluni myös.
    Puuroa en syö. Se on pahaa ja talon tapoja en noudata.

    1Äänestä

Tuon holtittomuuden seuraukset JO KAUKAA !!!
Arvatkaapa keitä olemme ?

1Äänestä

Rajakit vaativat että pakolaisia pitää auttaa heidän omassa kotimaassaan.
No kun rajakilta sitten pyytää apua vietäväksi sinne pakolaisen omaan kotimaahan niin... arvaa vaan antaako se?
Rajakki on tyypillinen itsekeskeinen paskiainen. Kun oma perse ei ole tulessa niin souvvat.

Äänestä
  • No kehitysapua noihin perläpimaihin on annettu jo yli 60 vuotta ja ainoa tulos on ollut holtittomasta ja vastikkeettomasta kehitysavusta " Väestöräjähdys ja Pakoloisvirrat Eurooppaan ja Suomeen " : Että silleen.

    1Äänestä

  • Koko maailma on vain oma napa rajakille.

    Äänestä

  • Mitähän sääntöjen vastaista on siinä kun kerroin etten ole nähnyt Suomessa yhtään oikeaa hädänalaista nälkää näkevää pakolaislasta, jonka vatsa on jo turvonnut riisitaudista?
    Onko sekin sääntöjen vastaista etten anna rahaa mihinkään keräyksiin koska verovaroin jo osallistun näiden .........piip...
    Elättämiseen?

    Äänestä

Orpo totesi eräässä haastattelussa, että joku korkea virkamies oli sanonut virkavastuulla, että Suomen rajoja ei voi sulkea ja tähän päätökseen hänen oli taivuttava, vaikka samoihin aikoihin esimerkiksi Unkari, Itävalta, Tanska ja jopa Ruotsi sulkivat rajojaan. Suomen korkeilla virkamiehillä näyttää olevan korkeampaa osaamispotentaalia kuin virkaveljillään Unkarissa, Itävallassa, Tanskassa ja Ruotsissa.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


RajatKIINNIJO kirjoitti:

RAJAT KIINNI JO!!!!!!!!!!

https://rkkuutiset.wordpress.com/2018/04/04/rajat-kiinni-78-eu-kansalaisista-bb-vr/

Pakolaisten ongelmat pitää hoitaa siellä missä ne syntyvätkin, pilaamatta Suomea!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu