Luulisi brittien haukankatseisen lehdistön jo hankkineen edes yhden valokuvan Skripaleista, tai edes siitä ihmeparantumisen kokeneesta poliisista? Sen sijaan ainoa jota on saatu on tönkköinen puhelinnauhoite Julia Skripalista josta häntä ei tunnista edes sukulaiset??
https://www.rt.com/uk/423498-skripal-relative-appeals-visa-denial/
https://www.rt.com/uk/423498-skripal-relative-appeals-visa-denial/
Vastaukset 27
Vanhimmat
Litvinenkosta olivat mediat pulollaan kuvia letkuissa. Skripalien lavastetussa myrkytyksessä on ollut kuvia vain Litvinenkosta, mutta ei Skripaleita.
Kuka täysijärkinen uskoo että mediat eivät olisi käyttäneet kuvia Skripaleista jos nämä oikeasti olisivat olleet myrkytettyinä teholla? Tapauksessa ei ole järjen häivää. Kuvat olisivat tehokas todiste siitä että myrkytys on tapahtunut, mutta kuvia ei ole, eikä todistetta myrkytyksestä.
Litvinenko saatiin tapettua mutta ei skripaleita. Parempi että ottavat jalat alleen ennenkuin heidätkin tapetaan.
Litvinenko pyysi toimittajat ja kuvaajat sairaalaan monta kertaa, Skripalit eivät. Siinä se pieni ero.
Mutta saatiin Putin syylliseksi kuitenkin.Vaikka ketään ei myrkytettykään.
Länsimainen "rehellinen virkakoneisto"ja
Media toimivat hienosti.
Totuus tulee esiin myöhemmin.
Heitä poltetiin kissan kanssa liekinheittimellä, kun oli niin stressantuneita.
Onhan se kumma jos nämä eivät vielä osaa kertoa missä myrkkyä saivat, kenties pystyvät tunnistamaan jonkun??? Näyttä siltä että Britannian johtoporras joutaaa Haagiin hirtettäväksi.
Jumala parantaa kenet haluaa, uskoitte sitä tai ette.
Skripaleilla ja sillä poliisilla onkin ollut maailman vaarallisimmalta myrkyltä runsain mitoin Herran suojelusta jos brittejä kuuntelee.
Länsimaissa vakavasti hermokaasusta sairastuneet saavat rauhassa toipua myrkytyksestä.
meilläkin niitä on sairaalassa jonoksi asti!
Eikös novichokin kaltaisella myrkyllä ole melko nopea vasteaika joten uhrit pystyvät varmasti kertomaan missä saivat annoksen ? Taitaa olla jaskanpauhantaa !!!
Pelattiin juuri äsken Sergein ja parin poliisin kanssa marjapussia muutaman tunnin ajan. Sitä ennen pelattiin pingistä nelinpelinä. Sergei-saatana voitti parinsa kanssa, perkeles!
Nyt he "yllättäen" pakenevat yhdysvaltoihin eikä kukaan ole heitä ikinä nähnytkään. Ja tällaisessa jutussa britit ja länsihöynät ajoivat maailman sodan partaalle.
En ole venäjäfani mutta jokin tässä myrkytysjutussa haisee.
novoshotti?
Mikä se on?
Kaksi kylpylänaista tekivät myrkkyiskun Kim Jong Namia kohtaan. Mies kuoli alle 20 minuutissa valtavan tuskaisalla tavalla, eikä häntä olisi mikään voinut pelastaa.
Britit väittävät että Putinin koulutetut tappajat tekivät Novitshokilla iskun Skripaleihin, mutta nämä selviävät piakkoin iskusta ilman pysyviä vaurioita.
Kuka uskoo että tappamaan koulutettujen ammattilaisten ryhmä ei saisi kohdettaan hengiltä novitshokilla, mutta pari hentoa terveyshoitajaa tappavat uhrinsa satavarmasti paljon heikommalla myrkyllä?
https://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/malesian-sisaministeri-myrkytetty-kim-jong-nam-karsi-tuskallisen-kuoleman/6325882#gs.tE2HeTg
Tänään Julia Skripal sitten katosi sairaalasta, on se eriskummallista että parasta todistajaa ei kuulla asiassa... :)
Missäs nämä henkipatot nyt luuhaa, Sergeikin on homona jo heitellyt kuulemma voltteja. Eikö kukaan halua kuulla heidän versiotaan tapahtumista?
Jokos Skripalit on muilutettu "piiloon" kertomasta briteille kiusallisia totuuksia.
Eihän totuutta saa kertoa.
Ei ketään kiinnostajotkut skripalit enää
Ei näköjään. Pääasia että saatiin taas edes vähän riehuttua jollain tekosyyllä.
Mihis nämä Skripalit oikein hävisivät?
Todellakin, onko kukaan nähnyt niitä kummituksia edes?
Oliko olleet prinssin häissä vakoilemassa?
Luultavasti vastoin tahtoaan "salaisessa piilopaikassa".