Pian lähetyypi se hetki jolloin Sauli Väinämö Niinistö alias Nyrvistö joutuu ottamaan lusikan kauniisti käteen ja matkustamaan Moskovaan. Niin surkeaan jamaan hän ja toiset pölvästit ovat näet ajaneet Suomen suhteita Venäjään.
Niinistön tehtävä Ganossan matka Moskovaan?
Mulligan-TM
565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Saulin kannattaa laittaa tuplavaipat, jottei ala liikaa paska haisemaan, kun Vova kovistelee ja taaksepoistuttaa Nyrvistöä.
Mikä Ganossa? P.o. Canossa. Nämä faarit tapasivat sekoittaa aina g:n ja c:n autojen toripäiväilmoituksissakin: he myivät Ford Gortinaa ja VW Colfia...
On ne vaikeita noi see ja kee.
Keitä ovat Nyrvistö ja Vova? Kuuluvatko ne Vasemmistoliiton johtoportaaseen? Miksi kaunottaret Emma ja Li eivät pistä ulkopolitiikkaamme järjestykseen?
Nyhverö tekee yhteistyötä suomenhurri wannabe ruåtsalaisten kanssa, jotka tälläkin hetkellä hääräävät siellä taustalla.
Käskyt, eli "ohjeet" tulee pentagonista, brysselistä ja berliinistä.
Samanlaistahan yhteistyötä, hyvinkin tiiviisti, teki myös aikoinaan "Kansallinen Edistyspuolue", joka oli siis nykypaskakokkareiden edeltäjä.
Risto Ryti esim. oli silloisesta "Kansallinen Edistyspuolueesta" ja maamme pressa.
Sai 10 vuoden kuritushuonetuomion nazien kanssa veljeilyistään.
Istui vain osan tuomiostaan kuitenkin, senkin murha-marskin sijasta.
Jonkunhan sinne vankilaan piti mennä ja Ryti meni sitten.
Häpeän olla Suomalainen, ja kun ajattelee nykypressaa, ja hänen Venäläisen diplomaatin maasta ajamistaan, niin mikään ei ole muuttumut mitenkään, vaan historia valitettavasti toistaa itseään.
Syksyllä -41 ajettiin koko Venäjän suurlähetystö ulos maastamme, tänne kutsutut sakemanninazit olivat jo saapuneet, ja kohta sitten alkoikin paukkumaan.