Ratsia asianajajan toimistossa, pornotähtipaljastuksia, kampanjarikoksia, lahjontaa...Trumpille tulee kiire keksiä jotakin sotaa jonnekin. Tosin sekään ei enää pitkälle kantaisi.
Putinille on jo miltei julistanut sodan. Pureeko oma koira Vladimiria jalkaan?
Trumpille tulee kohta kiire
7
173
Vastaukset 7
Trump uhkaa ohjuksilla.
Venäjä lupaa tuhota ne ja niiden lähtöpaikat.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005637595.htmlTulee olemaan mielenkiintoista miten historiankirjoitus jälkikäteen arvioi tätä Trumpin kautta. Vertailukohtia toki historista löytyy, mm. Rooman ajoilta.
No ainakin Trump on ollut tähän mennessä kaikkien aikojen huvittavin Yhdysvaltojen presidentti. Reagan oli häneen verrattuna järkimies.
Tuo on kova isku myös Oikean median hepulle ja muulle AA-väelle, Patmoksesta puhumattakaan.
Pari päivää takaperin Israel järjesti jo kokeen Syyrian ilmatorjunnalle. Se ampui alas peräti 5 Israelin kahdeksasta raketista. Kaksi osui kohteeseen ja yksi harhautui omille teilleen.
Varsin pätevä vastus USA:n ohjuksille.- aatteleppaite
Pikkujuttu verrattuna siihen, että Venäjä julisti sodan USA:lle jo kaksi kuukautta sitten.
- mitälietulossa
Minusta tässä maailman kuviossa on nähtävissä, että ihan väenväkisin nostetaan johtopaikoille ne suurimmat poliittiset kähmijät ja konnat - koko poliittisen järjestelmän tasoilla alimmasta ylimpään. Tässä on jokin idea, mutta vaikea tehdä johtopäätös. Jos joku kuvittelee, että äänestämällä Trumpia, hänestä tuli presidentti, niin on hyvä usko demokratiaan ja politiikkaan - sama koskee Putinia. Mutta mitkä on ne voivat siellä takana - hirvittää ajatellakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3011273Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma301047- 64867
- 71847
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html420705- 47629
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen72598- 38582
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M77574Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl450563
